Zelený.úval Zelený.úval komentáře u knih

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Za mě trochu zbytečná kniha. Ani moc nevím, co si mám o ní myslet.

09.02.2022 odpad!

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha byla fajn. :-) Bavily mě různorodé osudy sestřiček a popis jejich práce byl také zajímavý. Těším se na další díly :-)

08.02.2022 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se četla úplně sama a příběh byl hezký. :-) Nepřišla mi ani tak prvoplánová, dlouho jsem si nedokázala představit, jak to všechno skončí. Popravdě jsem si myslela, že Alžběta uteče a tím bude konec. Prospera mi bylo líto už od začátku a vadilo mi, že i André se k němu choval jako ke zvířeti, i když to byl jeho syn, kterého svým způsobem měl rád.

08.02.2022 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Nejlepší části byly ty z minulosti. Příběh ze současnosti bych klidně uvítala, kdyby byl více osekaný. Musím souhlasit, že v celé knize bylo až moc náhod najednou a náhodných známých, kteří zrovna můžou pomoci s pátráním.

27.01.2022 3 z 5

Klíč světla Klíč světla Nora Roberts

Příběh se autorce opravdu povedl. :-) Propojení s legendou a nadpřirozenem mě hodně bavilo a byla jsem napnutá, kde se nakonec klíč objeví, takže jsem knihu přečetla za chvíli. Těším se na další díly v sérii. :-)

06.12.2021 5 z 5

Cesty srdce Cesty srdce Susan Wiggs

Kniha se mi moc líbila. :-) Bavilo mě prolínání dávného příběhu s tím současným.

02.12.2021 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Abi mě od začátku knihy hodně štvala. Až jsem si myslela, že ani nedočtu. Nakonec se to zlepšilo. Nápad vytvořit si vlastní seznam a zažít něco nového mi přišlo inspirující. :-)

02.12.2021 2 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Příběh byl celý takový kostrbatý a nemohla jsem se vůbec začíst. Čekala jsem, že se víc rozvine Lottie sen o ošetřování raněných, jak bylo psáno v popisu knihy a bohužel tam bylo o tom jen pár zmínek.

31.10.2021 2 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Krásná obálka, ale jinak kniha za moc nestála. Myslím, že mohla být klidně tak o polovinu kratší. Některé pasáže byly celkem zbytečné a opakovaly se pořád dokola, například hádky s Justinem. Naopak mohl být více propracovaný příběh tety Nan.

28.09.2021 3 z 5

Léto bez mužů Léto bez mužů Siri Hustvedt

Musím souhlasit s dalšími komentáři, že kniha není vůbec taková, jak se slibuje na obálce. Žádný vtip ani neotřelost. Pasáže s Abigail byly celkem fajn, ale zbytek nic moc. Ani se pořádně nedalo začíst.

26.08.2021

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Povedená, ale smutná kniha o těžkém osudu žen. Docela mě zasáhla a donutila k přemýšlení. Jediné, co bych vytkla, je to, že Emilčin příběh nemusel být tak dlouhý a naopak by bylo fajn, kdyby byl trochu více rozpracovný příběh Johanky, jak se nakonec dokázala s tím rodinným vzorcem, co dostala, poprat.

24.08.2021 5 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Druhý díl mě bavil o něco víc než ten první. Trochu mě ale mrzelo, že Elly těhotenství bylo v pozadí a chovala se občas jako malá holka, která si akorát neustále stěžuje, že nemůže jíst sýr a pít víno. Co musím ocenit jsou obrázky koz u každé kapitoly, ty mě potěšily vždy. :-)

24.08.2021 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Ke knize jsem byla trochu skeptická a moc jsem od ní neočekávala, ale byla jsem překvapená. Nevadilo mi ani to, že tam bylo minimum sexuálních scén. Naopak se mi líbilo postupné oťukávání Vivien a Clarka. Opravdu záleží, co od knihy zrovna chcete. :-) Mě kniha bavila a u spoustu pasáží jsem se i zasmála.

01.08.2021 5 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Kniha nebyla vůbec tak předvídatelná a prvoplánová, jak jsem si na začátku myslela. Četla se fajn, taková ideální oddechová kniha na léto. :-)

24.07.2021 4 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Co na knize oceňuji, jsou hezké popisy sýrů a jejich chutí. Jen na základě toho bych spoustu sýrů také chtěla ochutnat. Jinak samotný děj byl spíš takový plytký a ne moc záživný.

07.07.2021 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha mi připomínala seriál Panství Downton. :-) Líbí se mi, že se autorka věnovala snad každé postavě a trochu rozvinula i její příběh. Občas mě rozčilovala rozmazlenost Kitty. Těším se na další díly, jak se děj bude dále rozvíjet i během války. První díl zatím super :-)

23.05.2021 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích 1. Vítězslava Klimtová

Autorka má úžasnou fantazii. :-) Nejvíce se mi líbila Kořínková babka a Hřibáč bukový.

23.05.2021 5 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Kniha pro mě zase tak předvídatelná nebyla, naopak mě sled událostí překvapil. Co mi trochu vadilo, bylo prezentování Agnety jako volnomyšlenkářky a bojovnice za ženská práva, protože ona ve svém postavení mohla toto ovlivnit daleko více. A přitom je pro ní nakonec odsouzení společností nepředstavitelné a svatbou udělá to, co se sluší a patří. Jinak se kniha četla hezky a těším se na další díly. :-)

08.05.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se četla hezky stejně jako všechny ostatní od autorky. Líbí se mi propletení osudů všech postav. Jen mě trochu zklamal závěr. I když pro Anežku nakonec dopadlo vše relativně dobře, stejně si myslím, že prožila svůj život ve lži.

26.01.2021 5 z 5

Sběratelka jedů Sběratelka jedů Sonja Rudorf

Líbila se mi myšlenka s jedem a doufala jsem, že zápletka s ním bude víc propracovanější a ne, že se Eva dozví tak snadno pravdu. Druhá část mě bohužel zklamala, jak pak najednou začali všichni bláznit.

30.12.2020