Zelený.úval

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Kniha se četla hezky stejně jako všechny ostatní od autorky. Líbí se mi propletení osudů všech postav. Jen mě trochu zklamal závěr. I když pro Anežku nakonec dopadlo vše relativně dobře, stejně si myslím, že prožila svůj život ve lži.

Sběratelka jedůSběratelka jedůSonja Rudorf

Líbila se mi myšlenka s jedem a doufala jsem, že zápletka s ním bude víc propracovanější a ne, že se Eva dozví tak snadno pravdu. Druhá část mě bohužel zklamala, jak pak najednou začali všichni bláznit.

ZáhirZáhirPaulo Coelho

Některé myšlenky byly zajímavé. Jinak mě kniha moc neoslovila. Asi bych si ji potřebovala přečíst víckrát, abych mohla více pochopit i další věci, které autor chtěl říct, ale do toho se mi zase už moc nechce.

Zákon přitažlivostiZákon přitažlivostiNora Roberts

Celá série je sice nechutně sladká a romantická, ale čte se super a člověk na chvíli i uvěří, že by to takhle mohlo fungovat v normálním životě. Na odreagování fajn :-)

OchutnávačkaOchutnávačkaV.S. Alexander

Byla to moje první kniha s válečnou tématikou z druhé strany a hodně mě zasáhla. Nějak jsem do teď opomíjela osud a umírání nevinných lidí v Německu nebo to, jaká mezi nimi panovala nevědomost. Až tato kniha mě donutila se nad tím více zamyslet. Nevadilo mi ani to, že děj byl někdy až moc zromantizovaný. Naopak já sama jsem celou dobu doufala, že se přece jenom někdy s Karlem setkají.

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Za mě opravdu povedená kniha. Je poutavě napsaná a moc hezky se četla jako i další knihy od autorky. Bavilo mě propletení osudů jednotlivých postav mezi sebou, které byly mnohdy nelehké a o to víc bylo čtení zajímavější. Trochu mi příběh připomínal, asi i kvůli pozadí doby, seriál Vyprávěj a ten mám taky moc ráda. Určitě doporučuji. :-)

18.12.2020

PoutoPoutoAnna Todd

(+ SPOILER) Podle mě byla Tessa v tomto díle až moc dramatická. Občas jsem nechápala, kde je problém. Například když si přečte knihu od Hardina. Konec byl docela uspěchaný a mrzelo mě, že nebyla detailněji zmíněná jejich svatba nebo koho, že si to vlastně bere Landon.
Jinak série sama o sobě byla celkem fajn a čtivě napsána, ale přesto asi nejsem úplně cílová skupina autorky.

16.11.2020

PralinkyPralinkyBarbara Nesvadbová

Takové fajn jednohubky. Někdy i úsměvné. :-)

03.11.2020

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

Kniha byla pro mě spíše zklamáním. Byla celá taková zmatená a chyběl mi tam autorky typický konec, kde se vše hezky spojí a nebo vás minimálně donutí k zamyšlení nad příběhem. To se tady moc nekonalo. Téma vztah mezi matkou a dcerou je určitě zajímavé, ale tady ho spíše zastiňovalo téma věnující se nepodařenému manželství a nevěře a to si myslím, že byla trochu škoda.

Bez nadějeBez nadějeColleen Hoover

Za mě kniha super. :-) Mám ráda ty knihy, kde se nakonec vše dohromady spojí a zapadne do sebe a to tady přesně bylo. Ze začátku jsem si říkala, že to bude klasická romanťárna pro náctileté, kde se budou pořád jen rozcházet a scházet, protože bez sebe vlastně nemůžou žít, ale byla jsem opravdu příjemně překvapená, že to nebyla hlavní dějová linka. Byla čtivá a měla spád. Doporučuji :-)

03.11.2020

Jdi za štěstímJdi za štěstímTracy Rees

Kniha se mi líbila. :-) Hezký a zajímavý příběh, který je i čtivě napsán. Závěr se sice v průběhu knihy dal domyslet, ale i tak pro mě bylo na konci pár překvapivých odstavců. A taky musím ocenit krásnou obálku. :-)

17.10.2020

Ellinor, dcera pradlenyEllinor, dcera pradlenyHedwig Courths-Mahler

Kniha mě nebavila. Jednoduchá předvídatelná zápletka, žádné pořádné napětí.

DědinaDědinaPetra Dvořáková

Jsem z vesnice a prakticky každá postava mi připomínala svým chováním nějakou reálnou osobu. Až to bylo občas děsivé, že se tohle opravdu děje i jinde. Jinak mám z knihy rozporuplné pocity. Spíše mě moc neoslovila.

Sexy mlékařSexy mlékařAlice Clayton

Tato kniha byla pro mě docela zklamáním. Od autorky jsem četla už Roštěnku a ta byla super, proto jsem se těšila na tuhle. Nemohla jsem se do ní ale vůbec začíst. Něco mi tam prostě chybělo.

02.09.2020

Úsvit láskyÚsvit láskyDorothy Garlock

Čekala jsem klasickou romanťárnu, ale byla jsem nakonec překvapená. Kniha byla čtivá, zápletka zajímavá a nějaké zamilovanosti se odehrávaly jen na pozadí a to bylo fajn. :-)

26.08.2020

PodváděnáPodváděnáKateřina Janouchová

Kniha mě moc neoslovila. Bylo tam spoustu zápletek smotaných dohromady a ve výsledku to bylo spíše ke škodě. Další díly nemám ani chuť číst.

Sestry z VersaillesSestry z VersaillesSally Christie

Tato kniha mě neskutečně nadchla. :-) Za mě opravdu moc povedená. To samé můžu říct i o dalším díle. Doporučuji :-)

21.08.2020

Láska s chutí makronkyLáska s chutí makronkySarah Vaughan

Od knihy jsem ze začátku nic moc nečekala, ale po pár stránkách mě příjemně překvapila a četla se hezky. Fajn oddechovka s pěknými popisy pečení. :-)

BabičkyBabičkyPetr Šabach

Kniha mě tolik neoslovila, čekala jsem od ní víc.

18.08.2020

To prší mořeTo prší mořeRadka Třeštíková

Byla to moje první kniha od autorky a ze začátku mi dělalo problém se dostat do jejího stylu psaní a pořádně se začíst. Nakonec mě ale kniha pohltila a četla se sama. :-)

18.08.2020

Odveď mě domůOdveď mě domůJulie Kibler

Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Moc hezký příběh s těžkým tématem. A taky pro mě naprosto překvapující konec. Určitě doporučuji.

TajemstvíTajemstvíAnna Todd

Třetí kniha byla příjemným překvapením po té druhé. :-) Začali se konečně oba dva chovat trochu víc rozumně a důvěřovat si. Zpestřením byl i jejich odstup. Konec zase otevřený, který vás nutí číst hned další knihu. :-)

PřiznáníPřiznáníAnna Todd

Druhý díl byl za mě docela divočina v jejich neustálých hádkách a usmiřování. Až už to nakonec začalo unavovat i mě. Ale i tak čtivě napsané.

PolibekPolibekAnna Todd

Prakticky celou knihu mě oba dva dost štvali, ale i přesto mě něco nutilo číst dál a dál. Takže vlastně asi dobře a poutavě napsáno. :-)

18.08.2020

Páteční klub pleteníPáteční klub pleteníKate Jacobs

Nejdříve jsem si myslela, že to bude taková ta typická kniha "konec dobrý, všechno dobré", takže mě závěr překvapil. Také oceňuji snahu ukázat, že nemusí být všechno perfektní, jak se často může na první pohled zdát. Jinak mě kniha nijak víc neoslovila.

24.07.2020

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Trochu mě zklamal závěr. Myslím, že u některých knih se autorce povedly konce lépe. Ale jinak zajímavý nápad na příběh, který se mi četl moc hezky.

10.07.2020

Po zaniklých hradech Jižních ČechPo zaniklých hradech Jižních ČechJiřina Doležalová

Kniha je hezky zpracovaná. Naopak mně se autorky vstupy a rady pro poutníka velmi líbily a občas jsem se nad některými i ze srdce zasmála. :-) Bylo to takové okořenění jednotlivých popisů hradů.

08.07.2020

Hrdá otrokyněHrdá otrokyněPaula Quinn

Klasická sladká a předvídatelná oddechovka. :-) Četla se dobře.

04.06.2020

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Moc hezká kniha, která ve mně zanechala hluboký dojem. Udržovala mě v napětí a vlastně skoro až ve strachu o hlavní hrdinku, protože jsem jí celou knihu přála, aby konečně našla svoje opravdové štěstí a klid, který si tak moc zasloužila.

OsmOsmRadka Třeštíková

Kniha pro mě byla velmi čtivá. Na konci knihy jsem byla trochu na rozpacích a zmatená z konce, ale po zamyšlení nad některými detaily příběhu se mi vše krásně spojilo. Zajímavá zápletka i styl psaní autorky.