zelenoockaa zelenoockaa komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Za mě knížka letošního roku. Strašně mě bavila, nemohla jsem se odtrhnout.

09.11.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Mě se kniha moc líbila především díky popisům prostředí, které znám a mám ráda. Beskydy jsou moje srdcovka a to asi ovlivnilo můj názor na knihu.

31.12.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vůbec jsem nečekala že mě kniha tolik zaujme. Opravdu doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o Těšínsku.

02.02.2021 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Nenadchne, neurazí... Napětí nula, příběh dobrý. Detektivka nic moc.

05.03.2024 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knížky od této autorky se čtou dobře, ale mě vždycky postavy tak strašně štvou, že mě to úplně frustruje.

27.02.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechové čtení během svátků :).

26.12.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Zatím za mě asi nejlepší díl.

31.07.2020 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Skvělé čtení od začátku do konce. Kniha mě vážně bavila, byť cítím, že bych si potřebovala přečíst celou sérii znovu :).

29.12.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tahle série se mi moc líbí.

24.11.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tato série je návyková. Sice člověka až mrazí ale prostě musí číst dál. Může za spoustu nocí beze spánku, kdy člověk nemůže odložit knihu!

30.01.2021 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Poslední díl, jedním dechem. Autorka fakt umí psát!

22.04.2024 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Carter píše velice dobře a jeho díla jsou většinou skvělé a čtivé. Bohužel v tomhle převládla taková brutalita, až se z toho člověku dělá špatně. Měl by pět hvězdiček kdyby ubral pár detailů...

25.03.2024 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Jako tohle bylo fakt náročný čtení. Po jiných knihách s podobným tématem hodně vážná. Četla se mi špatně ale celkový dojem je silný.

17.10.2023 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Přečteno jedním dechem. Skvěle napsáno od začátku do konce, děj měl spád a téma bylo skvělé.

25.01.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Super čtení, ostatně jako vždy. Překvapivý závěr, zajímavý námět :).

28.12.2020 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Po dočtení zatím poslední knihy můžu říct, že tahle dvojice mě fakt baví. Od začátku do konce jsem se nemohla odtrhnout od čtení a teď nevím co číst dál :(

16.11.2018 5 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Vařím podle ní poměrně často, v podstatě používám jen ještě jednu další kuchařku. Tahle kuchařka je opravdu skvěle napsaná, není těžké podle ní něco uvařit, i když jste to ještě nikdy nevařili nebo nejedli. Recepty jsou výborně popsané a nádherné fotky jídel vás na jídla perfektně nalákají. Prostě nedá se jí odolat. A úplně nejlepší je, že se jedná především o Česká jídla - suroviny se dají poměrně snadno sehnat a většinou nejsou ani tolik drahé! Takže doporučuji.

11.10.2014 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Oddychovka, rychle přečtená, žádný náročný děj, velice předvídatelná zápletka. Nic moc jiného jsem ale od romantické literatury ani nečekala. Ještě mě čeká jeden díl od Vánoc, takže dám sérii ještě jednu šanci.

03.01.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Už strašně dlouho jsem nečetla knihu s takovým odporem k záporné postavě knihy. Uff.

18.07.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, i když se nejedná o můj oblíbený žánr. Velice přínosná kniha, především pro ty, kteří nemají o Česko Polském konfliktu ani zdání :).

14.03.2021 5 z 5