zelenoockaa zelenoockaa komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

No pocity jsou rozporuplné. Na jednu stranu přečteno velice rychle, za dva (pracovní) dny. Takže řekněme čtivé. Ale na stranu druhou, postavy by mohly být víc vykreslené, v podstatě o nich nic moc nevíme. Jinak to, že kniha čerpá nápady z jiných děl mě nijak neuráží, i když podobnosti tam prostě jsou. Ráda si přečtu další díl.

01.05.2024 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Poslední díl, jedním dechem. Autorka fakt umí psát!

22.04.2024 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Dotčeno. No co k tomu říct? Bitva mě nebavila, všechno bylo dílem náhod a osudu ale jinak to bylo fajn. Nedá mi to zhodnotit celou sérii, rozhodně někomu kdo má rád trochu naivní fantasy bych to doporučila. Já si teď dám aspoň pár knih od fantasy pohov než se zase pustím do nějaké podobné série.

21.04.2024 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Carter píše velice dobře a jeho díla jsou většinou skvělé a čtivé. Bohužel v tomhle převládla taková brutalita, až se z toho člověku dělá špatně. Měl by pět hvězdiček kdyby ubral pár detailů...

25.03.2024 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Nenadchne, neurazí... Napětí nula, příběh dobrý. Detektivka nic moc.

05.03.2024 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Ona prostě umí a to se jí nedá upřít. Neskutečně mě kniha bavila, velké množství postav mi nevadilo, jen pachatele jsem odhalila dost brzy :).

29.02.2024 5 z 5

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Pěkná pohádka pro děti. U nás velice oblíbená.

02.02.2024 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Třetí a čtvrtý díl jsem přečetla za jeden den. No, moc jsem toho nenaspala. Strašně mi vyhovuje že díly hned navazují, nejsou tam žádné prodlevy a tak.

31.12.2023 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Jako tohle bylo fakt náročný čtení. Po jiných knihách s podobným tématem hodně vážná. Četla se mi špatně ale celkový dojem je silný.

17.10.2023 4 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Skvělé knížky, jak první tak druhý díl. Absolutně jsem od toho neměla žádné očekávání, o to víc mě to zaujalo.

24.08.2023 5 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Knihu jsem otevírala s obrovskou skepsí a možná i proto mě velice mile překvapila. Rozhodně za přečtení stojí!

25.05.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nemohla jsem se zpočátku začíst ale příběh mě nakonec upoutal a bavil. Určitě přečtu celou sérii.

13.04.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Oddechová literatura. Nenadchne a neurazí.

09.03.2023 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knížky od této autorky se čtou dobře, ale mě vždycky postavy tak strašně štvou, že mě to úplně frustruje.

27.02.2023 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Brown no. Přečteš to, ale víš, že to je brutální fikce, i když místy zní docela reálně. Někdy teda. Dej byl dost zdlouhavý.

04.02.2023 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Přečteno jedním dechem. Skvěle napsáno od začátku do konce, děj měl spád a téma bylo skvělé.

25.01.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Oddychovka, rychle přečtená, žádný náročný děj, velice předvídatelná zápletka. Nic moc jiného jsem ale od romantické literatury ani nečekala. Ještě mě čeká jeden díl od Vánoc, takže dám sérii ještě jednu šanci.

03.01.2023 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Dobrá oddechovka, styl psaní má spád. Sexuální scény mě už dost nudily, ale k autorovi to prostě asi patří.

02.01.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Mě se kniha moc líbila především díky popisům prostředí, které znám a mám ráda. Beskydy jsou moje srdcovka a to asi ovlivnilo můj názor na knihu.

31.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Skvělé čtení od začátku do konce. Kniha mě vážně bavila, byť cítím, že bych si potřebovala přečíst celou sérii znovu :).

29.12.2022 5 z 5