zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Vždycky po přečtení těchto knih, nějak nemůžu pochopit, jak to ti lidé zvládli a jak to vůbec mohl někdo dopustit. Napadá mne současně, jestli se každý proměníme v takovou bestii, pokud máme tu moc? A nechala bych si vymýt mozek a byla také tak krutá?
Neskutečná hrůza, dnes žijeme v přepychu, luxusu, nevážíme si a stěžujeme si na hlouposti. Krásných 5*, knihu jsem přečetla jako povídku a to raz-dva.

07.06.2023 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Knihu jsem četla velice dlouho, nějak jsem si zvykla na jiný styl. Začetla jsem se někde u 250. stránky, ale jsem ráda, že jsem knížce dala šanci a neodložila ji.
Je to krásný příběh - čeho jsem si u něj všimla nejvíce a ještě více si to uvědomila, je, jak čas letí, lidé stárnou a život běží stále dál. Sledujeme pár lidí několik let a krásně vidíme pomíjivost života. Určitě doporučuji.

03.06.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se dobře čte a osvěží trochu té historie. Ke konci už to na mne bylo nějaké dlouhé. Cením dobrý doslov.

08.05.2023

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Pokud sundáte přebal, máte v ruce knihu růžovou, no měla by býti spíše červená, jelikož je to kniha z červené knihovny jako vyšitá. Pro člověka jako jsem já, bylo čtení místy útrpné, bylo jasné, jak to skončí. Zuby mě z toho bolí.. Dávám za 3* - průměr. Jsem člověk, co rád švih, napětí a propracovaný děj. Tohle neustálé přemýšlení o tom, že se milují a jak moc se milují a čekání na to až si to přeberou, přehodnotí a dojdou k tomu, že se opravdu milují.. mě nudí.

29.04.2023 3 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Neskutečně těžká doba, dnes si žijeme v blahobytu, máme vše a nevážíme si..
Dávám 5*
Kniha je docela doják, řekla bych. Pro mne byla neskutečně dobrá kniha Velká samota, tohle za mě slabší, ale stále dobré. Že byla Elsa hrdinka bych netvrdila, spíše se snažila přežít, hrdinkou se stala až když ji situace donutila. Ale tak už to v životě bývá.

21.04.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jednoznačně za 5*.

13.04.2023 5 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Nemohu hodnotit, jelikož jsem nebyla schopná to dočíst. Přišlo mi to jako hrozná ztráta času. Neustálé přemýšlení a dumání. Já raději akci.., než neustálé přemítání, co bylo.
Thriller si představuji jinak, ale je pravda, že jsem dočetla jen do půlky..

09.04.2023

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tuhle knihu jsem měla v ruce několikrát. Jednou jsem ji začala číst, když vyšla a nějak mě neoslovila, odložila jsem ji a pustila se do jiné.
Nedávno jsem na ni dostala tip od jedné známé, že si tuhle knížku prostě musím přečíst! První kniha a hned taková pecka prý! A ještě ke všemu Holice a město, kde bydlím - Pardubice! Tak jsem se tedy nechala ovlivnit a dala knížce ještě šanci :-). A dobře jsem udělala. Asi bude všem jasné, jak mě kniha bavila, když jsem včera začala číst a dnes knihu zařadila pod "Přečteno" (prší :-D).
Sledujeme vyšetřování otřesné vraždy, které se několikrát krásně rozbíhá a pokaždé vypadá jako tutovka.
Hezky promyšlené, styl psaní za mě bezva, dvojice hlavních detektivů dobrá a k tomu několik zmíněných reálných ulic - kousek ode mne :-D.
No prostě nádhera! Těším se na Vesnici a dávám 5*.
JEN HOUŠT A VĚTŠÍ KAPKY.

02.04.2023 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Opravdu nevím, proč je kniha v modrých číslech! Vždyť to mělo švih! Za 5*

26.03.2023 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

První kniha od tohoto autora a četla se mi velice dobře. Politika mi nevadila vůbec, nahlédnout do Francie, poodhrnout závoj a podívat se na realitu běžných dní, není vůbec špatné. Na autora jsem dostala tip a četla jsem první knihu, kterou jsem uviděla v knihkupectví. Teď už vím, že stojí za to začít v Mrazu a dostat se až do Údolí :-).
Je pravda, že se v tomto díle pohybujeme v politice, kovidu, rasismu, migrantech.. Takže kdo na to nemá náladu, ať vezme do ruky něco jiného a vyhne se tak zklamání.
Za mě doporučuji

19.03.2023 5 z 5

Naplivu na vaše hroby Naplivu na vaše hroby Vernon Sullivan (p)

Zní to divně, ale mně se to četlo dobře. Jen jsem nějak nepochopila posledních pár vět.
Překvapuje mě vlna pobouření.. a co čekáte od románu s takovým názvem..?

10.03.2023 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

(SPOILER) Kniha je čtivá a plná děje, jak zmiňují ostatní. Za mě tam bylo také spoustu předvídatelných míst a ten konec byl jako z amerického filmu tedy. Zvedala jsem obočí několikrát a to třeba při výměně motoru, uprostřed lesa, pomocí ničeho. No asi dobrý Terminátor a MacGyver je ten Dorran. Přece jen motor vozu váží kolik? tak +/- 100kg, vyndat ho z vraku a pak nový zvednout sám ze země, nainstalovat ho do poloslisovaného vozu, ještě v rekordním čase a pak s ním najezdit stovky kilometrů. Záležitost knížek :-). Celkově za 4*

17.02.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Čtivá, úzká kniha. První kniha od této autorky a určitě zkusím další.
Dobře uchopené téma.
"Lidi umí být svině, něco o tom vím."

28.12.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Dávám 5*.
Bylo celkem jasné, na co hlavní hrdinka přijde, a i když nejsem tenhle typ, stejně to bylo fajn číst.
:-)

19.12.2022 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Je to hrozně zdlouhavé, pro mě to je taková malá tortura, až postupně o knihu ztrácím zájem. Dávám 3*, čekala jsem víc.

03.12.2022 3 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Kniha byla čtivá a dobrá, taková úzká jednohubka za jeden den přečtená.
Ten konec mi přišel hodně nepravděpodobný, až přitažený, ale neva :_)
Příští díl si nenechám ujít.

31.10.2022 5 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Krása střídá nádheru :-).
Vždycky si beru takovéto knížky na proložení nějaké hrůzy, po knížce z Osvětimi nebo nějakých vraždách. Knížka byla opět excelentní, pokud chcete erotiku, tady dokonce už nejde jen o sex, ale máme tu krásnou červenou knihovnu s trochou mystična. V tomto žánru si zaslouží pěkných 5*.
Přečetla jsem všechny tři díly Rudé a když se podívám do komentářů u jedničky a i u dvojky, mrzí mě, že se kniha dostala do rukou lidem přízemním a suchým. To se nemůžete trochu odvázat aspoň u toho čtení? To jste opravdu tak prudérní? Jasně, že to bylo moc, ale je to jen knížka, kde už Vám obal jasně naznačuje o co se jedná, tak proč to, dámy, čtete..? Škoda, srážíte hodnocení, přitom erotických knih je spousta, ale s takovou fantazií.. to už musíte zapátrat.
Tahle byla ze všech tří nejreálnější a nepohybovala se v tak velké míře ve fantaziích. Proto se bude podle všeho líbit nejvíce. Oproti prvnímu dílu je to slabý, ale krásně sladký odvar.
Pokud máte náladu na tento typ četby, tady máte ode mne tip a doporučení :-)

26.10.2022 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

(SPOILER) SPOILER!
Zase jedna z knih, kterou jsem začala číst ráno a v podstatě nepřestala, dokud nebyl konec..
Kniha krásně vtáhne do děje, Franka mne bavila a celou dobu jsem byla v očekávání, jak kniha dopadne. V knížce je několikrát zmiňován můj oblíbený Remarque a já jsem jen doufala, že tato kniha neskončí jako většina těch jeho.
Kniha má uvedenou poznámku, že je inspirována skutečností, tedy předpokládám, že jde nejspíše jen o Bílou růži a jsem velice ráda, že právě tahle odbojová reálná skupina zde byla použita, včetně jmen skutečných hrdinů, kteří mají v několika městech "své" ulice, na univerzitě bustu i pomník.
Příběh sám o sobě je chytlavý, pěkně odsýpá a kdyby nebylo opět chyb gramatických nebo vynechávání písmen v textu, člověk by si neměl na co stěžovat. Snad jen na ten závěr, který působí až moc růžově a použité věty jako "A už Tě nikdy neopustím", "A já Ti to nikdy nedovolím", trochu knihu shodily v kýč.
Přes výhrady dávám 5* (přečteno za jeden den...).

24.10.2022 5 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Půlka knížky nudná, konec přepálený. Autorka umí psát mnohem lépe.

21.10.2022 2 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

To se nedá komentovat, neskutečné, otřesné.. Je s podivem, co lidské tělo dokáže zvládnout, na čem a za jakých podmínek dokáže přežít. Pro mne nepředstavitelné, v dnešní zhýčkané době, kdy máme všechno a stejně chceme víc. Další otázkou je, jak se to mohlo stát a dít, jak jsme to mohli dopustit.
Nejvíce ve mne asi zarezonovala Horní Bříza, ale celá ta kniha je dojemná, strašná. Každý by si ji měl přečíst.

26.09.2022 5 z 5