zatoulane_knihy zatoulane_knihy komentáře u knih

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

~ RAPSODIE ~

No prostě úžasný!!!!!

Ve chvíli kdy jsem začala číst nemohla jsem přestat. Miluju tu knihu!! Určitě se řadí do mých oblíbených top 3 je to prostě úžasný!! Těším se rozhodně na další díly.

Kniha je rozdělá do dvou dějových linek, jedna je před 7lety a druhá v současnosti. Je to krásné a vtipné čtení. Romantická linka je geniální. Celý knižní svět je prostě za mě top!!! Najdete zde jak víly, sirény, měňavce atd. Vztahy milostné a zvraty.

Jsem moc ráda že se mi kniha dostala do ruky!! Určitě si ji přečtu znovu.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

KRUTÝ PRINC

Tuto knihu jsem asi začala číst v nevhodnou dobu, kdy jsem měla rozečtenou sérii Z KRVE A POPELA, takže mi moc nesedla. Do půlky knihy jsem se musela přemlouvat to dočíst, ale závěr knihy mě nadchl.

Hlavní hrdinka je z dvojčat, jejich matku a otce zabil otec jejich nevlastní straší sestry, který je víla z jiné říše. Po zabití jejich rodičů, si všechny tři sestry vzal pod svojí ochranu do svého světa a panství. Vždycky se o ně staral jak o vlastní a dívky navštěvovali školu pro víly. Což pro ně nebylo lehké, protože všechny vily mají schopnosti a rádi ubližují lidem. V této říši ostatní vily používají lidi jako otroky a sluhy.

Hrdinka se zde snaží i po několika letech si vybudovat postavení a snaží se docílit, aby jednou složila koruně. Do situacích, do kterých se dostane se na chvíli její život a sny výplní ale v zemi víl nikdy není vše zadarmo a tak jednoduché.

Určitě zde najdete zradu, lásku, vraždy, jedy, zlomené srdce a žádosti o ruku. Jak to na konec dopadne to se uvidí.

Za mě to nebyl špatný příběh, ale nesedl mi takže 3 z 5.

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

(SPOILER) MAGIE HAVRANŮ

Začalo to jako společné čtení, ale po druhém dni, jsem nemohla knížku pustit a musela jsem jí dočíst.

Ze začátku dějová linka proudila pomalu, ale po další kapitole se začaly dít věci. I když děj mi hodně připomínal jednu dětskou pohádku, na kterou jsem se jako malá dívala, tak naštěstí to nabralo silné obrátky.

Hlavní hrdinka od úmrtí rodičů, žije s tetou v domku, nedaleko města. Hrdinka se živí, kreslením portrétů na zakázku, hlavně pro VILY, které jí platí kouzly. Víly zde jsou prohnané, i když nemohou lhát, pravdu se snaží překrucovat a při kouzlech tvoří háčky, které lidem časem uškodí.

Čím jednoduší a prostší kouzlo, tím vydrželo déle a bez háčků. Jednou se k ní doneslo, že měla kreslit podzimního prince. Od okamžiku, kdy ho začne kreslit, začíná k němu něco cítit, i když ví že je to nemožné, protože v DOBRÉM ZÁKONĚ je jasně zakázán vztah mezi vílou a člověkem. Samozřejmě je vždycky řešení.

Nakonec mě knížka opravdu nadchla.
Hodně se mi líbí, že je v knize důraz na umění, jako takové tak i obecné.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

SKLENĚNÝ TRŮN

Po dlouhém přemýšlení a odhodláni, jsem se i já vydala do říše SKLENĚNÉHO TRŮNU. Opravdu jsem nevěděla co si mám o této sérii myslet. A vždycky mě děsila série víc jak 3 knih. Tak uvidíme jestli mě to bude držet dál.

Ze začátku mě to trošku nudilo, ale čím víc jsem se seznámila s hlavní hrdinkou, tím víc se mi líbila její prostořekost, odhodláni a chuť k osvobození.

Po několika měsících co hrdinka (nájemná vražedkyně) trpěla v dole smrti, jí navštívil princ s životní nabídkou. Tu po delší diskuzi přijme. Aby naše vražedkyně nikomu neublížila, měl na ní dohlížet kapitán stráží. Nečekaně vztah mezi ní a těmito muži se postupně mění a poznávají se. Mezitím musí vražedkyně vyhrát souboj o králova bojovníka, aby byla blíž ke svobodě.

Určitě zde nechybí duchové dávných královen, nečekaní spojenci, příšery z nočních můr a magie. Která je zakázána v celém království.

Děj se dal celkově předvídat. I tak mě to bavilo až do finálního boje. Posledních pár kapitol mi přišlo nudných a zbytečně to natahovalo závěr.

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

°

PŮLNOČNÍ MĚSTO
ROD NEBES A DECHU

Druhý díl série PŮLNOČNÍHO MĚSTA.

Stejně jako u prvního dílu mě čtvrt knihy docela nebavila. Trvalo mi než jsem se do toho dostala. To přeskakování z jednoho pohledu osoby na druhý mi dost vadilo ze začátku. Ale pak to nabralo obrátky a knihu jsem si opět zamilovala.

Milostné scény popsány do posledního puntíku a i zde jsem se pořádně zasmála nad paličatostí hlavní hrdinky. Miluju jak se snaží být nad věcí a nic ji skoro nerozhodí a je furt drzá.

Jako po dočtení knihy jsem si řekla: TO SE VÁŽNĚ STALO?! Přece to nemůže takhle nechat otevřené. Moje srdce puká. Je mi z toho závěru smutno. Vím že je to potřeba nechat čtenáře napnuté, ale toto?? Bojím se dalšího dílu a co se jim zase stane. Dlouho jsem to musela rozdýchat. Takže 4,5 z 5 a

Jaký je váš názor na tuto knihu??

Jaká romantická linka se vám nejvíc líbila? Za mě je to určitě mezi DNEM a NOCÍ.

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

°

PŮLNOČNÍ MĚSTO
ROD ZEMĚ A KRVE

Knížka mě na první pohled odradila svým počtem stran. Začátek bylo pro mě opravdu těžké čtení. Ale po jedné velké události, se mi to začalo číst úplně samo. Pak stránky ubývaly úplně samy.

Dvě nejlepší kamarádky, jedna vlkodlak, druhá napůl víla a člověk, které žijí hlavně okamžikem, jsou nerozlučná dvojka. Jedna má určenou budoucnost s velkým B a druhá, které většina lidí tvrdí, že se neměla vůbec narodit.

Pak se vše pro obě změní. Nastane situace, ve které se ovšem objeví romantická linka, kdy se hlavní hrdince do života připlete anděl.

Vztah který každý den se mezi nimi mění a názory na druhého mění, je zároveň vtipné a bere dech.

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

ODKAZ HAWTHORNŮ

Je to druhý díl série HRA O DĚDICTVÍ. Je to navazující kniha o řešení rodinných záhad. Po vyřešení záhady, která se týkala čtyř vnuků se nám otevírá další záhada, která se bude týkat mrtvého syna miliardáře.

Hlavní hrdinka nejen že se dostala do milostné trojúhelníku, ale řeší i vlastní otázky ohledně své historie a rodové linie.

Odloučení od nejlepší kamarádky jí, nepřidává. Hrdinka si začíná pomalu zvykat na všechny nové role. V tomto díle, už začínají praskat všechna skrytá tajemství a duchové ze skříně.

Hrdinka si doslova sáhne na dno všech svých sil.

Mě tato série moc baví a těším se na další díl, snad vyjde brzo. Mám ráda záhady a tajemství takže kniha mi opravdu sedla.

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

HRA O DĚDICTVÍ

Po vilách a nadpřirozených bytostech, je tohle super změna. Moc jsem tomu nedávala, spíš jsem se toho bála, že mě to nezaujme. A díky tomu jsem byla velice příjemně nadšená.

Jak se na knížce dozvíte tak jedna dívka zdědí bohatství od miliardáře, kterého v životě neviděla, nebo si to ještě neuvědomovala. Jedna z podmínek, aby zdědila skoro všechen majetek, je jeden rok bydlet v jeho „DOMĚ“.

Miliardář má čtyři vnuky, samozřejmě se tu objeví romantická linka a někdo zaujme naší hlavní hrdinku.

Miliardář vychovával svoje vnuky tím způsobem, že jim dával hádanky a učil je využít všechny jejich zájmy atd. A jednu tuto záhadu jim zanechal i po smrti.

Opravdu je tu spoustu linek, které vás zaujmou. I když mě to chvilkami dost mátlo z těch odboček a otázek. I přesto si myslím, že je to super knížka s úžasnou myšlenkou.

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

KORUNA Z KOSTÍ A ZLATA

Třetí díl ze série Z KRVE A POPELA. Jako předešlé díly, i do tohoto dílu jsem se ponořila od prvních kapitol. Takže pozor na SPOILERY.

Prvních pár kapitol jsem měla minimálně třikrát infarkt, byla jsem tolikrát šokovaná, že jsem se bála co se bude dít dál. Pak se do půlky knížky moc dějově příběh neposunul, ale autorka nám to vynahradila jinak.

Určitě zde najdete další level vztahu mezi hlavními hrdiny. Pomalu a jistě dostává hlavní hrdinka své odpovědi, ale bohužel za nepříjemných okolností. Samozřejmě po zodpovězení otázek se objeví nové.

Potom, co se dostanou do hlavního města, se musí vypořádat s těžkými situacemi. Jestli jste si mysleli, že její život už nemůže být horší, no tak se těšte.

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

ZVRÁCENÁ POUTA

Druhý díl DUOLOGIE (Prázdné sliby).

Ten mě nadchl jako ten první. Druhý díl navazuje, ve chvíli kdy končí první. Hlavní hrdinka zjistí, že osoba, které dala srdce a vytvořila si s ním pouto, jí jen využila a zradila.

Když se vydá na útěk, doví se pravdu o zotročování dětí a chce je všechny zachránit. V tu chvíli objeví nečekaného spojence. Dostane zde odpovědi na všechny otázky, které jí trápí a také ty o kterých ještě neví.

K tomu se bude muset rozhodnout jestli dá přednost rozumu nebo srdci. No, kdybych popsala další situace, se kterými si bude muset poradit, tak bych toho hodně prozdradila.

Kniha se mi velice rychle a dobře četla. Jenom ten začátek mi přišel, že se trošku vlekl. Takže za mě 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

PRÁZDNÉ SLIBY

Je to první díl DUOLOGIE. Jestli máte rádi zápletky, zvraty a otázky je to knížka pro vás.

Potom co jsem tuto knížku přečetla, jsem zjistila, že hodně lidem nesedla. Jako vždycky jdu proti davu. Mě se osobně tyto příběhy moc líbí. Jen podle mě hlavní hrdinka dělá až moc zbrklá rozhodnutí.

Hlavní hrdinka žije v říši lidí, kde lidé uzavírají nesmyslné smlouvy, aby přežili. Bohužel jednu smlouvu uzavřela i ona se svojí sestrou, kde se upsaly splatit dluh své tetě. Jednoho dne, tetě dojde trpělivost a její sestru prodá do říše víl.

Hlavní hrdinka se bude snažit získat svoji sestru zpátky za každou cenu, i když to znamenalo ucházet se o ruku prince ze světlého dvora, i když ze srdce nenávidí vily a vše co představují.

Takže se máte na co těšit. Za mě to bylo dobře napsané a zanechalo to ve mě silné pocity, které ve druhém díle dávaly smysl.

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

KRÁLOVSTVÍ TĚLA A OHNĚ

Je to druhý díl Z KRVE A POPELA. Takže kdo nečetl první díl a nechce si zkazit překvapení vynechá tento příspěvek.

Potom co hlavní hrdinku zradí její životní láska nejhorším možným způsobem. Po ztrátě nejbližších osob se musí vypořádat s faktem, že je jenom prostředek k vyjednávání. A že vše v co věřila byla jen lež a přetvářka.

Po konfrontaci, ji je nabídnuta jistá příležitost k dosažení všech cílů, které ona i on chtějí.

Hodně se zde hrdinka pere sama se sebou. Neví, jestli se má řídit rozumem či srdcem.

Mě se pokračování velice líbilo. Hlavně průběh a všechny další události. Přečteno jsem měla za dva dny a mrzelo mě, že nebyl v té době přeložený třetí díl.

Takže za mě 4 z 5 patří tyto díly, a příběh k mým favoritům!!

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

KRVAVÝ LÍSTEK

Co se všechno dělo v té knize, asi nikdy nezapomenu. Jsem hodně romantická a citlivá duše, takže tato kniha mi opravdu nesedla, ale určitě člověku, kterému nevadí jisté situace se může líbit.

Kniha se četla opravdu dobře, jenom co se dělo v té knize, bylo na mě až moc silné. Některé linky příběhu se daly předvídat, jisté události byly na mě až moc silné a to díky tomu, že jsem to nečekala.

Příběh je o princezně, které hned po narození domluvili sňatek.Mela si vzít prince z království, se kterým se válčilo už přes 500let. Do toho království, se nikdo bez pokrevní pečetě královské rodiny, nedostane.

Princezna vyrostla v prostředí, ve kterém byla každá známka magie, čarodějnictví, trestána smrtí. Což bylo pro ní nepříjemné, protože byla obdarovaná krvavou magii.

Cesta pro princeznu nezačala za příjemných okolností a následné situace při cestě ke zdi, která chránila království prince, byla ještě horší.

Princezna si sáhne, až na úplné dno sil. Přijde o všechno, ale nalezne jí bratranec prince. Princezna musí předstírat, že je někdo jiný a pomůže mu, aby se neuskutečnily jeho obavy, za pomocí magie.

Kniha má další pokračování a momentálně jsem v rozpoložení, že další díl číst nechci. Jenomže zvědavost je velká. Tak uvidíme. Určitě v knize najdete romantickou linku, zvraty, zradu a napětí.

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Z KRVE A POPELA

Tuto knihu jsem četla na doporučení, i když na jiné doporučení to prý čtenářku tolik nenadchlo. Co se týče mě, já jsem byla do toho pohlcena od začátku.

Dobře promyšlené prostředí a příběh. Hlavní hrdinka je dívka Poppy, která v životě zažila hrůzu v dětství. Následně ji královna prohlásila za vyvolenou bohy a PANNOU. Přes obličej nosila neustále závoj, nesměla s nikým mluvit a nikam chodit bez doprovodu.

Jenomže to se Poppy nezamlouvalo. Má zvědavého ducha a často v noci vyklouzne z pokoje do města, kde lidí pozoruje a snaží se aspoň trošku žít. Jedné noci jí, ale osud zavede do jednoho pokoje nevěstince, kde se seznámí s proslulým strážcem Hawkem Flynnem.

Od okamžiku kdy se seznámí, se jejich životy a budoucnost propojí.

Za mě je to opravdu 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

DIVOKÁ ŘÍŠE

Hodně jsem o této knize četla, než jsem ji začala číst. Četla se opravdu dobře a rychle. Přečtenou jsem jí měla za jeden den.

Příběh se odehrává v Budapešti, kdy se před 20 lety, strhla opona mezi světem lidí a světem bytosti FAE. Celý svět se rozdělil na dvě části v každém státu.

Hlavní hrdinka celý život vyrůstala pod ochranou vládce Budapešti s jeho rodinou. Vyrůstala po boku s jeho synem, do kterého je tajně zamilovaná.

Společně se dostávají do nebezpečných situací. Když dojde na poslední dobrodružství něco se zvrtne a hlavní hrdinku postřelí na území FAE.

Následně ji uzdraví a odvedou do nejhoršího vězení na světě, odkud se nikdo nikdy nedostal živý. Po vstupní prohlídce ji došlo, že se ven nikdy nedostane. Zjišťuje postupně, jak to všechno chodí ve vězení, na koho si dát pozor a relativně jak přežívat a nepřijít o rozum.

Mohla bych vám tu sepsat další věci k příběhu, ale myslím si že bych řekla až moc.

Na můj vkus tam bylo moc násilí a reálně popsané akční scény. Konec knížky mi moc nesedí a spíš mě kroky hlavních hrdinů naštvaly. Ale jak už jsem psala, četla se mi knížka jedním dechem a skoro bez přestávky.

06.04.2024

Barva draků Barva draků R.A. Salvatore (p)

BARVA DRAKŮ

Knížka mě vtáhla hned od prvních pár kapitol. Mě osobně se myšlenka vidět příběh z různých dvou pohledů moc líbí.

V tomto případě se jedná o pohled dívky, která si nepamatuje svojí minulost a vyrůstala s jedním rádoby kouzelníkem a druhý pohled je muže, který se celý život snaží zavděčit koruně, králi, tím že zápasí a zabíjí draky.

Ale co se nestane, okolnosti dovedou dívku do situací, které jí zavedou k princi, díky kterému se dostane na hrad a zjišťuje zákoutí zápasů.

Osobně mám knížku moc ráda, jen co mi trošku vadilo, byl uspěchaný konec, oproti časové lince celého příběhu.

Určitě zde najdete magii, draky, milostný trojúhelník, lásku, zradu.

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

BRIDGERTONOVI PŘED SVATBOU

Příběh začal svatbou, ale ne našeho hrdiny. Ten přiběhl na poslední chvíli a snaží se překazit svatbu. Před 300lidmi jí řekne, že jí miluje a chce, aby si ona vzala JEHO.

Není to ten nejlepší začátek knihy, která se jmenuje PŘED SVATBOU? Než naše nevěsta odpoví příběh se přeruší a my se dostaneme dva měsíce před svatbou.

Bože můj už od začátku se mi to líbí přiznávám, že první půlka knihy mě extra nějak nenadchla, ale ten konec? Člověk si myslel že to bude romantická lehká linka, ale v tom díle nechyběla akce, střílení, únosy a napětí.

Opět si zde romantici najdou svoje. Romantická linka je zde super, neopětovaná láska a domluvená svatba je za mě super.

Srdce jsem měla až v žaludku. Postava Hermiony se mi nelíbila. Její chování a povaha mi nesedla..

Na druhou stranu je tu opět vidět jak rodina Bridgertonových drží při sobě. Nejvtipnější a ráznou postavou je zde Hyacint. Ta holka se mi každý příběhem líbí čím dál víc.

I když to byl příběh o posledním sourozenci z rodiny Bridgertonových, mě po dočtení opravdu mrzelo, že je to poslední (když nepočítám sequel). Líbila se mi tato série.

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

BRIDGERTONOVI POZNÁŠ TO Z POLIBKŮ

Co je od začátku nejlepší na této knize? Drzý jazyk Lady Danburyove, která je babička Garetha. Je skvělá ukázka toho, že v určitém postavení, člověk může říkat co si myslí a dělat vše, co uzná za vhodné.

Je úžasné zde vidět jak se opět z přátelského vztahu vyvíjí něco víc. Hyacinthina touha vyřešit záhadu je větší než udržet si pověst a nebo mít vůbec nějaké obavy z půlnoční procházky po městě bez doprovodu. Hyacinthina povaha je dost rázná, zubatá a nebere jiný názor než ten svůj.

Zde je opravdu ukázány opět špatný vztah k rodiči a jak opravdu může výchova ovlivnit člověka od malé poznámky až v nevhodná gesta.

Další styl dohazování a snažit se domluvit sňatek, pro svoje děti. Hyacinth, ale všem ukáže, že si nenechá nic líbit a je tohle rozhodnutí jen a jen na ní!!!

Opět byla čtivost lehká a oddychová, člověka to nutí přečíst v jednom kuse. Já tuto sérii mám hrozně moc ráda.

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

BRIDGERTONOVI NEČEKANÁ LÁSKA

Šestý díl série začíná z pohledu Michaela Stirlinga. Vyhlášeného hejska a lamače srdcí. Kdy v první kapitole popisoval podrobnou náklonost k manželce svého bratrance, který byl pro něj jak bratr. Mučivě toužil po Francesce.

Opět první část knihy mě dostala. Autorce se povedlo mě přimět se vcítit do všech třech postav a pak nastala situace, o které jsem už věděla z předešlých děl. Ale odrovnalo mě to.

Následovaly další události, myšlenky, rozhovory. Nejlepší rozhorovy podle mě byly mezi Colinem a Michaelem. Pokaždé jsem chtěla dát Colinovi pusu za jeho trefně mířené komentáře.

Po přečtení 21. kapitoly, mě bylo Francesky líto a zároveň jsem nechápala její rozhodnutí. Tuhle část vynechala autorka z jejího pohledu, abychom mohli pochopit její jednání.

I když zde scény po pátém díle nemohly být snad ještě lepši i přesto jsem se opět cítila jak nazačátku této knihy. Nakonec se moje srdce muselo uklidit, i když to chvilku trvalo. Do poslední kapitoly, jsem netušila jak to dopadne a to mě i děsilo. Zatím moje druhá nejoblíbenější knížka série.

Tato série je super jako oddechová chvilka, po náročnější četbě.

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

BRIDGERTONOVI S LÁSKOU, ELOIS

Tohle byla teda jízda. Úplně odlišná situace než jsme četli do posud. Chápu, že každý nemůže mít svojí lovestory a šťastné chvilky, ale tohle mě emočně dost dostalo. Krásná romantická linka.

Tento příběh se odehrává na jednom panství nedaleko MOJÍ CHATY. Jedna z nejlepších scén bylo, když přijeli její bratři!!! Nechápala jsem dost povahu a chování sira Philipa.

I když zde nebylo tolik vtipných scén a výstižných jako v předešlých dílech, tak tu nechyběli. Čteme příběh z pohledu Elois a sira Philipa. Jen mě mrzí, že v určitých situacích vidíme jen ten jeden pohled a ne z osoby, které bych v té chvíli chtěla.

Hodně se zde řeší ztráta rodiče a výchova dětí.. odvaha a odhodlání se kterou Elois bere přítomnou situaci mě vážně dostává do obdivu.

Zařadila se rozhodně k oblíbeným sourozenců Bridgertonových.
5 z 5