zatoulane_knihy zatoulane_knihy komentáře u knih

Čekanka Čekanka Julia Quinn

BRIDGERTONOVI ČEKANKA

Jako zatím všechny díly této série i čtvrtý díl, se mi četl velice dobře a jedním dechem. Beru to jako krásný oddych od fantasy do doby, kdy se zdálo vše jednoduché, ale přesto složité, být ženou v době 1813.

Ve čtvrtém díle jsou hlavními hrdiny Colin Bridgerton a Penelopé Featheringtonova. Můžeme zde vidět pasáže z obou dvou pohledů, kdy oboum došlo že přesně cítí určité náklonnosti k tomu druhému. V předešlých dílech jsem Colina moc neměla v lásce, ale na konci tohoto dílu si získal moje sympatie.

Nechybí zde humor a sourozenecká rivalita. Je zde úžasným způsobem ukázáno jak je důležitá podpora rodiny a její nekonečná láska.

Vyjdou zde určité tajemství a názory na povrch, ale vznikají i nové ohledně Elois Bridgertonove, sestry Colina a nejlepší kamarádkou Penelope.

Prostředí se opět nachází v Anglii a v plesové sezóně. Vidíme zde dějovou linku od roku 1812 do roku 1825 a jak naší hrdinové dospívají.

Začíná mě mrzet že jsem už v půlce této krásné série, ale těším se na další díl, který se bude týkat Elois Bridgertonove. Určitě po tomto díle, bych chtěla za dobrou přítelkyni Lady Danburyovou.

Miluju zde intimní scény v každém díle jsou popsány do posledního doteku a přitom s grácií té doby.

06.04.2024 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

BRIDGERTONOVI NEVHODNÝ NÁVRH

Třetí díl série o sourozenců Bridgertonových se bude točit kolem Benedikta druhého syna. Umělce, kterého zatím nikdo nevidí jinak než číslo dvě.

Začátek knížky mi přišlo, že se to podoba jedné verzi popelky se špatným koncem. V dalších kapitolách se mi moc líbilo jaký měl Benedict charakter.

Oproti druhém dílu kde Anthony mi přišel až moc arogantní, povrchní a hulvát bez citu, tohle byla příjemná změna. Colin je zde vyobrazený jako nečekaný, galantní hrdina.

Co se týče Sophie, tu jsem si hned zamilovala. Fandila jsem jí hned od začátku. A mrzelo mě všechno co se jí stalo.

Po záhadného plesu uplynou dva roky, ale láska, kterou oba cítí Sophie a Benedikt je tak velká, že ani čas nezahojily díru v srdci.

Tajemství musí vždycky prasknout a zde do poslední chvíle nevíme, jestli to bude HAPPYEND nebo nenaplněné sny.

Tato série je opravdu pro mě oddechová záležitost od fantasy a sci-fi. Je to krásné lehké čtení. Miluju romantiku!!!

Tento díl až na to podobnost byl podle mě nejlepší!! Zatím.

Zde se s pikantnostmi nečekalo, až po svatbě!!

06.04.2024 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

BRIDGERTONOVI VÉVODA A JÁ

Jedná se o první díl série, která se týká sourozenců Bridgertonových. Čtyři dcery a čtyři synové, kteří mají jména podle abecedy. V tomto dílu se jedná o nejstarší dceru Daphny.

Jelikož jsem se do seriálu zamilovala a už mě přestalo bavit čekat, tak jsem se rozhodla si přečíst knižní verzi. Vždycky mám strach, aby se mi knižní verze ne zprotivila, ale první díl se mi opravdu zamlouvá.

Knižní verze je napsána tak, že vidíme situace z pohledu jak Daphny, tak i Simona. Což v seriálu nejde jen tak vidět někomu do hlavy, aproto se mi to tu zamlouvá.

Hodně mě zde zaujala další věc a to vztah vévody k Simonovi. V knížce je to velice pěkně popsáno, až mi bylo i vévody chvilku líto, ale tak každý si sklidí co zaseje.

Miluji ten humor, jak je to napsané bože můj, musím se celou první půlku knihy jen usmívat. Moje láska k této sérii opravdu začíná sílit!!

06.04.2024 5 z 5

Láska draka Láska draka Anna Lowe

Už po pár kapitolách jsem věděla, že se mi to bude líbit. Cassandra jako hlavní hrdinka je za mě úžasná!! A rozhodně si musíte přečíst její příběh, který se proplétá se Silasem. Na toho bylo moudré si počkat. Za mě je to nejlepší díl z celé série!! Je to oddychové čtení u kterého nemusíte moc přemýšlet. Autorka nás nešetří pikantní scény. Příběh se trošku opakuje, ale pro odlehčení to vůbec ničemu nevadí. Já se do hlavních postav zamilovala a rozhodně stojí za přečtení i pátý díl!

26.02.2024 4 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Mám otázku, co by jste řekli na to, že by jste chodili do školy kde nejsou učitelé. To zní super ne? Učí vás vlastně jenom škola. Však to je v pohodě ne? No ano, pokud vám nevadí, že vás nedodělané úkoly z dílny sežerou, nebo vám ublíží. Pokud nestihnete v čas dojít do třídy, tak vás něco napadne. Jelikož školu nemůžete 4 roky opustit, tak vás všechny příšery chtějí zabít kvůli energii, kterou máte. Jo a abych nezapomněla, ani ve sprše mít klid nebudete, natož v jídelně plné spolužáků. Vždycky a všude vás může něco napadnout. Jo a to nemluvím o ostatních spolužácích, kterým by nevadilo kdyby jste zmizeli.. El je za mě úžasná hlavní hrdinka. No musím přiznat, že tak do půlky knihy jsem ji nechápala a moc mi neseděla, ale časem mi připomněla Max Russovou ze seriálu KOUZELNÍCI Z WAVERLY. pokud i vy máte tuto postavu rádi, tak rozhodně vám tady hlavní hrdinka sedne. Co mi trošku vadí, že tu není moc konverzace. Většinu času čteme popis nebo myšlenky. Ale, když narazíme na nějakou konverzaci je to prostě pecka. Větší času jsem se smála, jakou má El vyřídilku.. Ještě moc nechápu postavu Oriona. Doufám, že druhý díl nám přinese víc odpovědí!! Opravdu dlouho mi trvalo rozdýchat tento závěr knihy.. Když teď zpětně přemýšlím o té knížce a tom nudném a únavném začátku knihy, tak už to chápu. Autorka tohle všechno musela, takhle udělat, abychom pochopili následné situace.. 4 z 5

25.02.2024 4 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Tak druhý díl nám začíná přesně ve chvíli kde končí první díl. Je neskutečný jak to autorka má promyšlené. Na to že se nám zde odehraje celý rok jejich studia, to uteklo relativně rychle. Co se tady dozvíme a vyplyne na povrch je neskutečný. Nikdy bych nevěřila, že je něco takového možný ještě v dnešní době vymyslet. Hlavní hrdinka mě už začínala pomalu štvát svojí povahou a tvrdohlavostí. Knížku jsem měla přečtenou opět během pár dní. Opět jsme četli z pohledu Gabriel a tím pádem jsme mohli vidět, proč dělá jistá rozhodnutí. Chvilku jsem měla problém se zorientovat ohledně vedlejších postav, zde jich je výrazně více. Co se mi na knížce opravdu líbí jsou ty ilustrace školy, člověk pak lépe chápe ty popisy, které jsou tu opravdu podrobné, a nezdržuje to příběhovou linku. Co se týče romantické linky, ta se tu vyvíjí pomalým, lehkým tempem, takže rozhodně doporučuji tuto sérii mladším čtenářům, když začínáte číst fantasy a rozhodně pro někoho kdo si chce odpočinout od dark romance. 4 z 5

25.02.2024 4 z 5

Zlaté enklávy Zlaté enklávy Naomi Novik

(SPOILER) Za mě je rozhodně třetí díl nejlepší!! Pokud této sérii dáte šanci rozhodně neuděláte špatně. Na první pohled se série nezdá, ale je to úžasné čtení. Tento díl mě totálně dostal. Člověk si už myslel že ví kam to půjde a jak to bude pokračovat, ale autorka vas překvapí. V tomhle díle jsem snad cítila tolik rozdílných emocí. Posledních pár kapitol jsem se opravdu bála číst, protože tohle bylo nečekaný. Tím že první dva díly poznáváme čím dál víc vedlejších postav a budemeje si mi k nim nějaké vztahy a postoje, no a díky nim vás třetí díl dostane. Rozhodně doporučuji tuto sérii číst hned za sebou, pokud vám to půjde. Člověk pak chápe čím dál víc věcí, které nedávali smysl v předešlých dílech. Určitě tato série je jak pro začínající čtenáře, tak pro ty kteří chtějí změnu od klasického fantasy. A ty ilustrace?? To snad není potřeba komentovat. Za mě to je rozhodně 5 z 5 .

25.02.2024 5 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Po dočtení mi bleskla jediná myšlenka.. CO TO JAKO MA BÝT???

Poslední kapiltou jsem snad četla 5x a stejně tomu pořád nerozumím co se tam dělo. Opravu mám v hlavě zmatek. Čeho si všímám posledních pár knížek od této autorky, že se snaží vždycky na závěr šokovat. A dlouho se ze začátku moc neděje. Tady se toho moc nedělo, až po pár kapitolách a pak to začalo.

Určitě vám doporučuji, pokud jste ještě nezačali číst tuto sérii nebo Z KRVE A POPELA, tak si vypisujte postavy a informace.. mě už ze všeho jde hlava kolem.

Ale musím uznat, že autorka to má opravdu vymyšlené a propracované.
Nevím zda je to náhoda a nebo opravdu záměr, ale už začínají skládačky pomalu zapadat do sebe.
Opět se tu nešetří s pikantními scénami, ale co mi trošku začalo už vadit tak to nadávání. Někdy mi to přišlo až zbytečné.. Rozhodně, to ale stojí za přečtení, je to návyková série, které je těžké odolat. Taky jsem si vědoma, že je tu víc příznivců týmu NYKTOS A SERA, ale já vás zklamu, za mě je to POPPY A CASTEEL

Knížku jsem dostala v rámci spolupráce @humbookblogeri.

„Myslím, že .... se mnou něco není v pořádku.“ řekla jsem.
Přistoupil ke mě a dotkl se teplými prsty mé tváře a opět se objevil elektrický výboj.
„Protože jsi právě roztrhl boha vlastníma rukama, a to bylo ... celkem sexy.“

12.12.2023 5 z 5

Tajemství sídla lovců Tajemství sídla lovců Marie Znamínková

GENERACE
Tajemství sídla lovců

Tato knížka se určitě zařadila do mých oblíbených.

Vyprávění tohoto děje probíhá z pohledu všech hrdinů. Takže se zde dočteme co se momentálně, které osobě honí hlavou. Jelikož se od prvních Kapitol zde utváří romantická linka, knížka mě velice baví a čte se jedním dechem.

Chvilkami mi to připomínalo sérii filmu labirit a Divergenci. Od každého bylo kousek. Nebyli zde skupiny rozdělení ale něco na podobný smysl se tu najde.

Příběh se krásně četl a nepřišlo mi to nějak těžké čtení. Knihu jsem přečetla za jeden den.

Je neuvěřitelné kolikrát vám může hrozit smrt, za tak krátkou dobu. Ještě že v budoucnosti mají tu medicínu lepší. Jenže na technologie se nedá vždy spolehnout..

Bylo to vážně pěkné čtení, trošku mě mrzí ten konec, ale rozhodně budu pokračovat v této sérii, až budou další díly!!

Myslím že taková odbočka od fantasy knih je super

09.12.2023 5 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

Ano, chápu že tento díl je o Riccim a Nathalii, ale Hector? To je moje srdcovka a vážně potřebuji jeho díl. Už od prvního dílu jsem věděla, že on bude moje srdcovka a prosiiim, co nejdřív .. Tak řekla jsem co mám na srdci a teď zpátky k Riccimu. Za mě krásný namakaný nerd, který má nejvyšší IQ široko daleko. Autorka má úžasný dar a styl psaní. Ve chvíli kdy začnete číst si uvědomíte že uběhlo pár hodin a knížku máte přečtenou a potřebujete další díl!. Co se týče postavy Nathalii, tak mě mrzelo co se jí celou dobu dělo, ale opět nám tu autorka nachystala scény, které vás nenechají spát. Takže já rozhodně tuto autorku doporučuji všema deseti. Ale musím vás varovat, je to velká závislost!!!

19.11.2023 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

(SPOILER) Na tuto knížku jsem se velice těšila a díky @humbookblogeri, jsem ji dostala v rámci spolupráce. Po přečtení pár kapitol jsem měla zvláštní pocity... Nevěděla jsem si rady se vztahy mezi hlavními postavami... člověk trošku očekával že pochopil jak to dopadlo, ale pokračování mě dost zarazilo. Celou knížku jsem přečetla jedním dechem. Bylo těžké se odtrhnout. Co mě mrzelo, tak bylo, že jsme se nedozvěděli více o tom, čím jsi prošel Silas v pekle. A vztah mezi Silasem a Elisabeth?? Ten do teď nechápu. Zápletky a luštění záhad bylo skvělý. Líbilo se mi, jaký postoj a povahu si zachovala naše hlavní hrdinka. Co se týče Nathaniela, mi bylo líto jak trpěl skrz svoje zranění. Poslední kapitola mě totálně dostala. Po dočtení epilogu mám asi o dalších 5 otázek víc. Za mě skvělá NOVELA, zpestření příběhu a romantické linky!! Miluju!!

04.11.2023 5 z 5

Okouzlení medvěda Okouzlení medvěda Anna Lowe

(SPOILER) Pozor možné spoilery.
Tak tohle byla tak krásně romantická linka, že moje romantické srdíčko úplně hřeje radostí. Už od prvního dílu jsem měla tušení, že náš malej Grizzly bude mít něco extra. Tuhle zápletku a cestu k osudové družce jsem vážně nečekala.. bylo to krásný, žhavý, akční.. vše co se mi líbí. Teda začátek byl trošku smutný, ale časem se to změní. Hunter je prostě medvídek snů. A líbí se mi ta myšlenka trvalé lásky i přes uplynulé roky. Naše hlavní hrdinka je za mě úplně top!!! Líbí se mi její povaha a kuráž a všechno co k policistce patří. Opět tu máme čtení z obou pohledů. Za mě byly opět nejlepší ty rozhovory Huntra s vnitřním medvědem!! Je to tak vtipný!! Prostě tato série patří k mým oblíbeným!!

03.10.2023 5 z 5

Toužení vlka Toužení vlka Anna Lowe

(SPOILER) Při čtení druhého dílu, jsem si říkala, že je to dost podobné tomu prvnímu, jenomže když si člověk myslí, že žádný šok už přijít nemůže, tak se autorka rozhodla zkazit tu nejkrásnější chvíli v příběhu. A to mě opravdu naštvalo . Tak tohle jsem opravdu nečekala. Opravdu jsem přemýšlela jestli má cenu dál pokračovat, ale jsem strašně moc ráda že jsem pokračovala. Hlavní hrdinka mi nepřišla až tak zajímavá jako Tess z prvního dílu. Koho mě tu bylo nejvíc líto je Hunter a opravdu už se těším na jeho příběh. Protože tento medvídek (Grizzly) si zaslouží všechnu lásku na světě.

18.09.2023 4 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

Do knížky jsem se ponořila prakticky okamžitě. Hodně se mi líbilo, že anotace je vlastně úvod a začíná se už od jisté události. Byla jsem do knížky hned pohlcena a nedokázala se odtrhnout. Bylo super, že nám byli v první kapitole všichni měnavci představeni a I to co se událo před 24 hodinami. Knížku jsem měla přečtenou během pár hodin a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Bylo to pro mě takové oddychové čtení a líbilo se mi. Nebylo tu tolik akce, jak jsem byla doposud zvyklá u jiných knížek, ale pikantní scény tu rozhodně nechyběly. Za mě bylo úžasné jak pomalu se nám tu odkrývá určitý druh světa, který jsme předtím neznali. Knížku jsme mohli číst z pohledů obou hlavních hrdinů jak z Tessova tak i Kaiova. U Kaie bylo zajímavé, že vlastně vedl i vnitřní rozhovory se svým drakem a jak bylo těžké mu odmlouvat. Těším se na další díly této série a jak si budou ostatní hledat svoje druhy.

18.09.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Za mě to byl super první díl série. Lehké seznámení s děním a dvory.

Knihu jsme četli z pohledu Feyr. Líbilo se mi, jak zde autorka nevynechala žádné pocity. Mám ráda, když jsou situace popsány opravdu z reálných pocitů, i když jde o fantasy.

Jen mě mrzí jak se zachoval Tamlin i když chápu, proč to udělal. Celkově se mi jeho postava v tomto díle velice zamlouvala. Nejvíc jsem jsi zatím oblíbila Rhyse a Luciena. Ti jsou mojí miláčci knihy.

Pak se mi zde líbila kuráž a povaha Frey a těším se jak to bude pokračovat dále. Jsem velice zvědavá jak se teď bude vyvíjet příběh a co mě dále čeká v této sérii. Určitě nemám žádné očekávání a snažila jsem se vyhýbat různým informacím, aby mi to nezkazilo radost z dalších dílů.

Knížku jsem měla přečtenou za pár dní, takže super čtivost bez nějakých zádrhelů nebo nudy. Nechybělo zde hodně akce.

Víc k tomu nevím co dodat. Opravdu za mě hodně povedený první díl. Nic tu nechybí a stojí za přečtení.

23.07.2023

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tento díl, byl opravdu oddychový. Jelikož jsem zacala tuto sérii číst až nedávno, tak jsem dala na doporučení a přečetla jsem si tento díl, ještě před STŘÍBRNÝM PLAMENEM. Podle mě, to autorka pěkně napsala a doplnila určité mezery. Za mě dobrý.

30.06.2023 4 z 5