zandu zandu komentáře u knih

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak pro mě naprosto zklamání. Měla jsem příliš vysoká očekávání na základě anotace i doporučení. Byla jsem tak zvědavá, tak natěšená...dokonce jsem i přemýšlela, zda se do ní mám vůbec pouštět, to téma je přeci jen dost citlivé a jako mamka se o své dítě také bojím... Ale bohužel. Prostě nemohu vůbec říct, že by mě kniha vtáhla do děje a nechtěla pustit. Napětí a strach minimální. Za mě stěží ty dvě hvězdy, které dávám. Je to škoda, protože téma a nápad je super, bohužel to nebylo patřičně využito.

12.09.2020 2 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tak jo. Další díl za mnou. Klobouk dolů, že autorka dokáže udržet tempo po celou knihu. A to zatím v každém díle. Jen bych uvítala, kdyby tyhle bichle byly rozděleny na dvě části, protože se v kabelce docela pronesou. A to mě čekají ještě další 4 bichličky :-D. Teď si dám změnu v podobě nějakého thrilleru a pak se hned vrhnu na další díl....

11.09.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Zatím díl od dílu lepší...a tlustší :-D Vrhám se na čtvrtý :-)

30.08.2020 5 z 5

Kniha skřítků náladovníčků Kniha skřítků náladovníčků Dagmar Medzvecová

Krásná knížka. Musím říct, že já jsem z ní nadšenější víc než dcera. Opravdu povedená :-)

28.08.2020 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po prvním dílu, u kterého jsem váhala, zda odložit či pokračovat ve čtení, jsem ráda, že v sérii pokračuji. Druhý díl lepší (i když ten první se také po cca 120 stranách rozjel), více akce, více čtivé a jdu hned na třetí díl :-)

22.08.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Můj první dojem byl takový, co na tom všichni mají?! Já přemýšlela, že odložím. Vydržela jsem. A jsem ráda. Po cca 120 stranách jsem se konečně začetla a začalo mě to bavit. Dávám šanci dalším dílům. Není to nic úplně světoborného, ale vezme člověka do jiného světa baví ho :-)

20.08.2020 4 z 5

Reborn Reborn Alex Scarrow

Chci další díl!!!! A to nejlépe hned. Jako tahle série mě FAKT baví :-)

12.08.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tak Pláž nezklamala. Po Cukrárně, která mě bavila zatím nejméně, jsem za to moc ráda. Opět milý, nenáročný příběh vhodný na dovču :-)

07.08.2020 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Hortense mě občas trochu štvala s tou její závislostí, slabostí...ale jinak je to milá, předvídatelná letní oddychovka.

29.07.2020 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Tak tohle mě opravdu bavilo. Pro mě taková víkendová jednohubka. Zaujala mě obálka, z anotace jsem byla tak trochu na rozpacích, říkala jsem si, zkusím a uvidím. A byla to bomba. A jsem zvědavá na další díl.

26.07.2020 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Ani třetí díl nezklamal. Ano, musím říct, že tato série se mi zaryla pod kůži :-)

24.07.2020 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

I tento druhý díl je skvělý. Nevím, čím to je, ale tento i první díl jsem četla dlouho, na mé poměry. Většinou knihu "zhltnu", když se mi líbí. A je to asi poprvé, co mi to vůbec nevadilo, že ji čtu dlouho. Moc mě baví a jsem vlastně ráda, že mi vydrží déle a ne jen třeba tři dny. Baví mě různé popisy okolí, baví mě i občasná červená knihovna, je to vše popsáno akorátně, nic zdlouhavého a rozvláčného, co by mi kazilo výsledný dojem. Opravdu jsem si tuto sérii zamilovala a jdu se vrhnout na třetí díl :-)

13.07.2020 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Zamilovala jsem se. Měla jsem knihu půjčenou z knihovny a po asi sedmdesáti stranách jsem věděla, že tohle chci mít doma. Hned jsem si koupila všechny tři díly. Miluju tyhle upírské příběhy :-) zde navíc čarodějnice a démoni...dokonalé... jsem nadšená :-)

24.06.2020 5 z 5

Klan Velkého medvěda 2 Klan Velkého medvěda 2 Jean Marie Auel

Parádní série

18.06.2020 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Budu zde, u tohoto prvního dílu, hodnotit celou sérii. Miluju ji. Komplet. Četla jsem ji během 20 let asi 5x, 6x a nyní se mi i podařilo celou sérii sehnat. A navíc za rozumný peníz... Konečně ji mám doma!!!! Jsem šťastná jako blecha. Ještě by mohl vyjít ten úplně poslední díl Země malovaných jeskyní a to by bylo úplně parádní.

18.06.2020 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Krásné pohádkové počteníčko. Příjemná a milá vsuvka mezi čtením thrillerů, scifi atd. Určitě přečtu i ostatní díly :-)

16.06.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Co napsat. Skvělá, jako všechny předchozí...

16.06.2020 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Byla jsem natěšená, ale bohužel přišlo zklamání. Prvních pár stránek to vypadalo opravdu nadějně, ale opravdu jen těch několik prvních stran. Pak mě to přestalo absolutně bavit a ač jsem se snažila, nakonec jsem ji prolétla jen letem světem, abych ji jen tak neodložila. Škoda. Tím knihu nechci nijak shazovat, ale prostě mě, narozdíl ode Dne trifidů, vůbec neoslovila...

16.06.2020 1 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Možná lepší než jednička. Masakrózní šílenost, mišmaš všeho. Ale baví a o to jde :-)

10.06.2020 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Jako No ty vole! Co to je?! Moje první "kotleta" a hustý... Masakrózní fantasmagorie.. Nic šílenějšího jsem zatím necetla. Hned se pouštím do druhého dílu. A už teď vím, že si od něj přečtu i další věci :-)

06.06.2020 5 z 5