zandu zandu komentáře u knih

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Dobrý rozjezd, skvělý závěr, prostředek se malinko vlekl, ale vzhledem k tomu, že je to tenká knížka, vůbec mi to nevadilo...a jak nastoupil na scénu Ginelli, už to zase jelo.

12.11.2020 5 z 5

Skvělé. Přečteno jedním dechem. Pes byl možná o chloupek čtivejší a napínavější než Policajt, ale obě novely mě vtáhly do děje a nepustily, dokud jsem nedočetla.

08.11.2020 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Úžasná knížka. Dcera ji miluje.

07.11.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Opět skvělé...

05.11.2020 5 z 5

Kdysi jsem četla Osvícení, které se mi hodně líbilo. Dále jsem kdysi zkoušela číst x krát TO a bohužel jsem se nedokázala dostat přes pár prvních stran. A tak trochu jsem na pana Kinga zanevřela. A nyní jsem se dostala k jeho dalším knihám, nějak asi dozrál čas, a zrovna tato kniha byla výborná volba. Obě novely mě dokázaly do děje okamžitě vtáhnout. Přesto, že se tam vlastně nic moc neděje, děje se toho strašně moc. Přečteno se zatajeným dechem a pan King si u mě tímto opět otevírá dveře. A než se pustím do dalších jeho knih, určitě si přečtu i druhou část této sbírky Čtyři po půlnoci.

01.11.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Výborná kniha. Perfektní na odreagování. Nemá chybu :-)

27.10.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Opět super romantické, odpočinkové počteníčko

24.10.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Skvělá odpočinková romanťárna... Super

24.10.2020 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Tak tento díl byl také velmi čtivý. Super. Nakonec se z toho vyklubala velmi podařená trilogie :-)

16.10.2020 4 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Druhý díl byl lepší, trochu akčnější. Četlo se to úplně samo, najednou jsem byla na konci :-) a jde se na třetí díl

13.10.2020 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Amy se nechá zmrazit společně s rodiči s tím, že je za pár set let vzbudí (společně s dalšími dobrovolníky) kdesi na jiné planetě, která by měla být vhodná pro život. Ale Amy je rozmrazena mnohem dřív...
Tento první díl měl parádní rozjezd, poté děj dost zpomalil, ale ani tak nemůžu říct, že bych se nudila. Je tam něco, co člověka nutí číst dál.
Takové příjemné sci-fi čtení, troška romantiky, lehká krimi zápletka...
Četlo se to hezky (doporučuji spíše pro ty, kterým nevadí, že kniha není od začátku do konce nabouchaná akcí a zvraty) a jdu na dvojku - Milion sluncí

11.10.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Už to na mě bylo asi moc dlouhé...myslím tím komplet sérii. Poslední díl jsem přelouskala spíše jen ze setrvačnosti a docela fofrem a nesoustředěně. Ale hezká série to byla, to jo. Ale také vím, že znovu ji už číst nebudu :-)

09.10.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Životní příběh jedné z žen té doby. Pro nás dnes něco neuvěřitelného. Krásně napsáno.
Pozn.: trochu mě pobavila věta, že v porodnici měla jedna asi šestadvacetiletá matka na cedulce napsáno, že je starší rodička... Co by se asi tenkrát říkalo o dnešních matkách prvorodičkách 35+ ? :-)

07.10.2020 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

No... Co napsat... Neskutečný, nepředstavitelný příběh. Spousta emocí. Hodně mi to chvílemi připomínalo Vodu pro slony a Květy z půdy, jako by z nich autorka čerpala inspiraci. Smutné, krásné, drsné, čtivé.

05.10.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Ty bláho, to byla jízda...

03.10.2020 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nemůžu si pomoci, ale pro mě zatím nejslabší díl. Sice zajímavý, ale trochu jsem se nudila. Anebo si musím dát pauzu, možná mám u tak dlouhé série krizi...

02.10.2020 3 z 5

Válka o přežití lidské rasy Válka o přežití lidské rasy David Kühn

Upřímně? Za mě ne... Bohužel. Námět dobrý, ale zpracování... ? Snažila jsem se, ale asi ve čtvrtině jsem to vzdala.
Četl to vůbec někdo před vydáním? Taková kravina, která mi hodně vadila - opravdu hodně vadila - chybějící čárky ve větách. Při čtení jsem zjistila, že mi to vadí víc než klasické hrubky, kterých je v knihách běžně spousta.

Je mi líto, ale prostě ne....

01.10.2020

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tohle byl opravdu výživný díl...Nejen dějově, ale i svou tloušťkou :-) . A aniž bych byla puritán, musím říct, že mi zde trochu vadily ty docela detailně popsané sexuální scény. Nějak mi sem do toho příběhu nepasují a působily na mě spíše rušivě. A občas jsem se maličko ztrácela, kdo, co, jak... Ale jinak opět bomba.

24.09.2020 4 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Opět jedna z knih, u které jsem měla příliš vysoká očekávání, takže jsem nakonec byla trochu zklamaná.

17.09.2020 3 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Dnes jsem se pustila do Válkotvůrců a ačkoliv povídky nejsou běžně můj šálek kávy, tady platí výjimka. Přesto, že je původně vydat nechtěl, jsem ráda, že k tomu došlo, navíc i v klasické papírové podobě, a vřele doporučuji dále. Skvělé jsou všechny, některé více, jiné méně, občas se zamyslíte, občas zasmějete...
Takže kdo váháte, směle do toho.
A jeho povídková novinka *V Pomerančové zahradě* mě tedy dostala....

13.09.2020 5 z 5