Zak66 Zak66 komentáře u knih

Star Wars - Kenobi Star Wars - Kenobi John Jackson Miller

Naprosto úžasná kniha. Bavila mě od začátku do konce. Jedinou mně známou postavou byl Ben Kenobi a zbytek tvořily nové postavy, které byly prostě senzační. Každá nová postava měla něco do sebe a obzvlášť jedna se mi fakt zalíbila. Sám Ben Kenobi byl super. Příběh vypráví o tom, co prožíval Obi-Wan alias Ben po svém příchodu na Tatooine a je to opravdu zábava. Četlo se to úplně samo, kolikrát jsem knihu ani nemohl odložit. Rozhodně mi to přijde lepší než seriál Obi-Wan Kenobi. Ještě dávám plus za zmínky o legendárním Jedi Sharadu Hettovi.

28.08.2022 5 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Tato knížka se mi hodně líbila. Odehrává se v nezmapovaném období světa Star Wars a toto období mám rád. Vyobrazení řádu Je'dii je super a líbí se mi jejich vztah k Síle, jejich filozofie apod. K samotné knize můžu říct, že zápletka a samotný příběh jsou skvělý a ke konci to dobře graduje. Jsou zde dvě příběhové linie a obě mě bavily. Postavy jsou velmi dobré a záleželo mi na nich. Hlavně na Tre Sanovi. Motivace záporáka mi přijdou také dobré.

20.08.2022 5 z 5

Nositelé síly Nositelé síly Kevin J. Anderson

Tak třetí díl byl bomba zakončení trilogie. Všechny linky a zápletky se ve svých napínavých finále zakončili. Obzvlášť musím vypíchnout finále na Yavinu 4. To bylo teda něco. Obecně ta linka na Yavinu 4 mě bavila ze všech nejvíce. Založení a vyvíjejí Nového řádu Jedi bylo opravdu zábava sledovat. Trilogie Akademie Jedi je opět naprosto skvělá knižní série ze Star Wars. Moc se těším, až si ji jednou přečtu znovu.

09.07.2022 5 z 5

Temný učedník Temný učedník Kevin J. Anderson

Druhý díl Akademie Jedi je velmi skvělé pokračování. Opět podle mě skvělý příběh a děj. Je tu teda pár slabších míst s dvojčaty, ale to je asi jediný. Postavy jsou opět taky zvládnuty na jedničku a objevil se nám tu nový záporák, který je dle mě opravdu senzační. Miluju prastaré Sithy jako byl Naga Shadow nebo Freedon Nadd a ten co se objevuje tady, toho mám z nich snad nejradši. Za mě prostě paráda, hurá na třetí díl.

08.07.2022 5 z 5

Hledání Jedi Hledání Jedi Kevin J. Anderson

Na trilogii Akademie Jedi jsem se nesmírně těšil. A první díl rozhodně nezklamal. Skvělý příběh, který se dělí na pár dějových linek, které všechny byli senzační. O postavách asi ani mluvit nemusím. Han, Chewie, Leia, Lando a Luke jsou jako vždy suverénní. A nové postavy rozhodně o moc nezaostávají. Hlavně Kyp Durron a Admiral Dalla. Máme tu taky malé Solovy děti Jacena a Jainu. Akce je suprově napsaná. Víc asi nemám co říct. Strašně se těším na druhý díl.

03.07.2022 5 z 5

Učeň temnoty Učeň temnoty Christie Golden

Tato kniha je jednoduše skvělá. Skvělý příběh, skvělé postavy, skvělé zvraty, spousta akce, spousta humoru atd. Příběh Quinlana Vose a Asajj Ventress je opravdu krásný a člověku skutečně záleží na jejich vztahu. Hezky se vyvijí. Vedlejší postavy včele s Dookuem, Obiwanem či Anakinem jsou také super. Akce je tady velmi dobře provedená. Máme tu taky spoustu narážek a odkazů na příběhy z Clone Wars. Rozhodně jedna z nejlepších canonických knih.

14.06.2022 5 z 5

Star Wars - Před probuzením Star Wars - Před probuzením Greg Rucka

Čekal jsem to upřímně o něco horší, než jsem si představoval. Přesto to není žádná bomba. Máme tu tři krátké příběhy o třech hlavních postavách z epVII. Příběh Finna byl fajn, člověk se něco málo dozvěděl, ale to je asi všechno. Příběh Rey je vesměs docela zbytečný. Jediný, co nám řekne je, proč uměla pilotovat lodě. Příběh Poea byl za mě velmi dobrý. Bavil mě a bylo tam dost akce. Dozvíme se taky něco o Prvním řádu, případně ještě něco o Republice a Odboji. Jak říkám, žádná bomba, jedna z nejslabších SW knih, co jsem četl.

30.05.2022 4 z 5

Star Wars - Pohyblivý cíl Star Wars - Pohyblivý cíl Jason Fry

Musím říct, že to byla opravdu dobrá kniha. Od začátku jsem se začetl a svižně jel dál. Příběh se mi moc líbí, jak pěkně předchází Episodě VI. Leia byla super a nové postavy mi dobře sedly. Hlavní záporák tu sice není tak rozvedený, ale mně to nevadilo.

13.05.2022 5 z 5

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Velmi dobrá kniha o dalším dobrodružství Hana Sola a Chewieho. Moc se mi líbila. Četla se hezky a svižně. Je tu plno akce, která stojí za to. Hlavní záporák je tu dost fajn. Han a Chewie zde jsou jako ve filmech a to je skvělé.

04.05.2022 5 z 5

Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Jason Fry

Kniha je vcelku dobrá, sice nic extra, ale pořád dobrá. Podíváme se na jedno dobrodružství Luka Skywalkera. Jak hlouběji poznává Sílu a jak trénuje. Zápletka není špatná, je docela zajímavá. Je to prostě taková oddechovka.

01.05.2022 4 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Tak tato kniha mě absolutně překvapila. Opravdu jsem nečekal tak skvělý příběh. Obě dvě hlavní postavy jsem si zamiloval a fandil jim po celou dobu. Procházíme jejich životy od dětství až do dospělosti. I vedlejší postavy jsou bezvadné. A dojde i na setkání se starými dobrými známými postavami. Je tu krásné napojování na děj originální trilogie. I přes svou tloušťku se kniha čte pěkně rychle. Za mě prostě bomba a neodsuzujte to jenom kvůli tomu, že je to canon!

25.04.2022 5 z 5

Luke Skywalker a stíny Mindoru Luke Skywalker a stíny Mindoru Matthew Woodring Stover

Tato kniha mi byla velmi milým překvapením. Nečekal jsem, že by mě mohla až tak bavit. Příběh a obecně děj je skvělý a člověk se vážně nenudí. Máme tu jak známé postavy z filmů, tak postavy z knihy Štěpný bod, tak i nové postavy. A všechny fungují parádně. Zajímavý je tu Luke, který je poněkud jiný než v ostatních knihách nebo filmech. Akce je tu podle mě dost a je taky fajn. Co musím ale nejvíce vyzdvihnout je hlavní záporák. Ten se svým přesvědčením a se svojí vírou v něco je opravdu velice zajímavý a donutí člověka přemýšlet. Za mě úžasná kniha.

20.03.2022 5 z 5

Námluvy princezny Leiy Námluvy princezny Leiy Dave Wolverton

Tak musím říct, že jsem z této knihy naprosto unešený. Opravdu se mi strašně líbila. Ať už to byla akce, která je super a místy dosti drsná, tak i atmosféra, či příběh. Ale především se mi líbily postavy. Jsou tu jedny z mých nejoblíbenějších postav ze Star Wars a to Han, Luke a Leia. Luke je tady naprostý borec, který nám odhaluje nové schopnosti v Síle. Han je tu stejný jako ve filmech, prostě starý dobrý Han Solo. Samozřejmě nesmím opomenout i Chewbaccu, C-3PO a R2-D2. Také nové postavy v čele s princem Isolderem a Teneniel Djo byly super. Všichni byli prostě skvělí. Moc se mi tu líbí vylíčení kultur čarodějnic z Dathomiru a Hapanů. Lukovo pátrání po starém řádu Jedi je taky dobré. Sečteno, podtrženo, tuhle knihu si velice rád přečtu znovu.

10.03.2022 5 z 5

Stíhači z Adumaru Stíhači z Adumaru Aaron Allston

Devátá kniha ze série X-wing, Stíhači z Adumaru, je parádním zakončením celé úžasné série. Máme tu vše jako obvykle: skvělé postavy a dialogy, plno akce, zvraty atd. Co obzvlášť musím vyzdvihnout je humor. Ten je tu nejlepší z celé série. Taky se mi moc líbí vztah Wedge a Ielly. Letecké souboje byly zvládnuty na jedničku a Adumar je opravdu originální svět se zajímavými zvyklostmi a tradicemi. Celou sérii X-wing jsem si nesmírně užil a už se těším, až si ji přečtu znovu.

27.02.2022 5 z 5

Isardina pomsta Isardina pomsta Michael A. Stackpole

Osmá kniha ze série X-wing, Isardina pomsta, je zase bombastický díl. Vrací se nám Stackpole a jeho styl psaní fakt miluju. Postavy, dialogy, akce, to všechno skvělé. Více se tu zabývá vztahy mezi postavami, což mně třeba vůbec nevadilo. Děj má spád a akce je dostatek. Moc hezky se tu navazuje na Thrawnovu trilogii. To je tak všechno, hurá na Stíhače z Adumaru.

19.02.2022 5 z 5

Solovy rozkazy Solovy rozkazy Aaron Allston

Sedmá kniha ze série X-wing, Solovy rozkazy, je další parádní díl. Skvělé postavy a dialogy, ještě lepší vesmírná akce. Krásně se tu dovršuje konflikt s diktátorem Zsinjem. Han Solo jako generál je tu naprosto skvělý. Opravdu nevím co dál psát, prostě bomba. Už se těším na Isardinu pomstu.

12.02.2022 5 z 5

Železná pěst Železná pěst Aaron Allston

Šestá kniha ze série X-wing, Železná pěst, je další senzační díl. Vše je tu výborné jako u předchozích dílů: postavy, dialogy, akce, napětí, zvraty atd. Co se týče akce, tak musím vyzdvihnout finální bitvu, která byla opravdu super. Je tu i pár silných emočních scén, zvlášť u jedné jsem uronil i slzičku. Taky velkoadmirál Zsinj je tu o něco více než byl v Eskadře Wraith. Za mě paráda, hurá na Solovi rozkazy!

05.02.2022 5 z 5

Eskadra Wraith Eskadra Wraith Michael A. Stackpole

Pátá kniha ze série X-wing, Eskadra Wraith, je skvělá kniha. Po Stackpoleovi přichází Allston s novým týmem pilotů. Na kvalitě série to ale vůbec neubralo. Stejně suprové, vtipné postavy a dialogy. Vývoj jejich vztahů je opravdu zábava sledovat. Taky je tu klasicky hromada akce včele s vesmírnými bitvami. Na scéně se objevuje tak nějak staronový záporák, který musím říct, že zatím nedostal tolik prostoru. To se ale asi brzo změní v Železné Pěsti. Za mě prostě pecka, hurá na Železnou Pěst!

27.01.2022 5 z 5

Bactová válka Bactová válka Michael A. Stackpole

Čtvrtá kniha ze série X-wing, Bactová válka, pokračuje dál v zajetých kolejí. Skvělý příběh, zábavné postavy a hromada akce. Právě akce je tady naprosto bravurní a v mnoha případech i napínavá. Mnoho postav se pohnulo dál ve svém vývoji (a to především Corran a Mirax). Intriky, se kterýma se tady nešetří, jsou super. No a taková třešnička na dortu je tu můj oblíbený Talon Karrde. Víc asi nemám co říct.

16.01.2022 5 z 5

Krytoská past Krytoská past Michael A. Stackpole

Třetí kniha ze série X-wing, Krytoská past, je neskutečný nářez. Děj má opravdu spád a člověk se rozhodně nenudí. Přeměna Rebélie do Nové Republiky je velmi dobře popsaná. Co opět musím vyzdvihnout jsou dějové zvraty a takzvané "WOW!" momenty, kterými je kniha dost nabitá. Postavy jsou jako vždy skvělé. Přečteno za pět dní jak nic. Nemohu se dočkat na další díly.

08.01.2022 5 z 5