Zak66

Přečtené 54Nositelé síly
červenec 2022 (05.-08.)
Nositelé síly 2004, Kevin James Anderson

Tak třetí díl byl bomba zakončení trilogie. Všechny linky a zápletky se ve svých napínavých finále zakončili. Obzvlášť musím vypíchnout finále na Yavinu 4. To bylo teda něco. Obecně ta linka na Yavinu 4 mě bavila ze všech nejvíce. Založení a vyvíjejí Nového řádu Jedi bylo opravdu zábava sledovat. Trilogie Akademie Jedi je opět naprosto skvělá knižní série ze Star Wars. Moc se těším, až si ji jednou přečtu znovu.


Temný učedník
červenec 2022 (01.-05.)
Temný učedník 2003, Kevin James Anderson

Druhý díl Akademie Jedi je velmi skvělé pokračování. Opět podle mě skvělý příběh a děj. Je tu teda pár slabších míst s dvojčaty, ale to je asi jediný. Postavy jsou opět taky zvládnuty na jedničku a objevil se nám tu nový záporák, který je dle mě opravdu senzační. Miluju prastaré Sithy jako byl Naga Shadow nebo Freedon Nadd a ten co se objevuje tady, toho mám z nich snad nejradši. Za mě prostě paráda, hurá na třetí díl.


Hledání Jedi
červen 2022 (20.-30.)
Hledání Jedi 2003, Kevin James Anderson

Na trilogii Akademie Jedi jsem se nesmírně těšil. A první díl rozhodně nezklamal. Skvělý příběh, který se dělí na pár dějových linek, které všechny byli senzační. O postavách asi ani mluvit nemusím. Han, Chewie, Leia, Lando a Luke jsou jako vždy suverénní. A nové postavy rozhodně o moc nezaostávají. Hlavně Kyp Durron a Admiral Dalla. Máme tu taky malé Solovy děti Jacena a Jainu. Akce je suprově napsaná. Víc asi nemám co říct. Strašně se těším na druhý díl.


Učeň temnoty
květen - červen 2022
Učeň temnoty 2016, Christie Golden

Tato kniha je jednoduše skvělá. Skvělý příběh, skvělé postavy, skvělé zvraty, spousta akce, spousta humoru atd. Příběh Quinlana Vose a Asajj Ventress je opravdu krásný a člověku skutečně záleží na jejich vztahu. Hezky se vyvijí. Vedlejší postavy včele s Dookuem, Obiwanem či Anakinem jsou také super. Akce je tady velmi dobře provedená. Máme tu taky spoustu narážek a odkazů na příběhy z Clone Wars. Rozhodně jedna z nejlepších canonických knih.


Star Wars - Před probuzením
květen 2022 (16.-30.)
Star Wars - Před probuzením 2016, Greg Rucka

Čekal jsem to upřímně o něco horší, než jsem si představoval. Přesto to není žádná bomba. Máme tu tři krátké příběhy o třech hlavních postavách z epVII. Příběh Finna byl fajn, člověk se něco málo dozvěděl, ale to je asi všechno. Příběh Rey je vesměs docela zbytečný. Jediný, co nám řekne je, proč uměla pilotovat lodě. Příběh Poea byl za mě velmi dobrý. Bavil mě a bylo tam dost akce. Dozvíme se taky něco o Prvním řádu, případně ještě něco o Republice a Odboji. Jak říkám, žádná bomba, jedna z nejslabších SW knih, co jsem četl.


Star Wars - Pohyblivý cíl
květen 2022 (05.-12.)
Star Wars - Pohyblivý cíl 2015, Jason Fry

Musím říct, že to byla opravdu dobrá kniha. Od začátku jsem se začetl a svižně jel dál. Příběh se mi moc líbí, jak pěkně předchází Episodě VI. Leia byla super a nové postavy mi dobře sedly. Hlavní záporák tu sice není tak rozvedený, ale mně to nevadilo.


Star Wars - Pašerákova zkouška
květen 2022 (01.-04.)
Star Wars - Pašerákova zkouška 2015, Greg Rucka

Velmi dobrá kniha o dalším dobrodružství Hana Sola a Chewieho. Moc se mi líbila. Četla se hezky a svižně. Je tu plno akce, která stojí za to. Hlavní záporák je tu dost fajn. Han a Chewie zde jsou jako ve filmech a to je skvělé.


Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera
duben 2022 (25.-28.)
Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera 2015, Jason Fry

Kniha je vcelku dobrá, sice nic extra, ale pořád dobrá. Podíváme se na jedno dobrodružství Luka Skywalkera. Jak hlouběji poznává Sílu a jak trénuje. Zápletka není špatná, je docela zajímavá. Je to prostě taková oddechovka.


Star Wars - Ztracené hvězdy
duben 2022 (05.-25.)
Star Wars - Ztracené hvězdy 2015, C. Gray (pseudonym)

Tak tato kniha mě absolutně překvapila. Opravdu jsem nečekal tak skvělý příběh. Obě dvě hlavní postavy jsem si zamiloval a fandil jim po celou dobu. Procházíme jejich životy od dětství až do dospělosti. I vedlejší postavy jsou bezvadné. A dojde i na setkání se starými dobrými známými postavami. Je tu krásné napojování na děj originální trilogie. I přes svou tloušťku se kniha čte pěkně rychle. Za mě prostě bomba a neodsuzujte to jenom kvůli tomu, že je to canon!


Luke Skywalker a stíny Mindoru
březen 2022 (10.-20.)
Luke Skywalker a stíny Mindoru 2009, Matthew Woodring Stover

Tato kniha mi byla velmi milým překvapením. Nečekal jsem, že by mě mohla až tak bavit. Příběh a obecně děj je skvělý a člověk se vážně nenudí. Máme tu jak známé postavy z filmů, tak postavy z knihy Štěpný bod, tak i nové postavy. A všechny fungují parádně. Zajímavý je tu Luke, který je poněkud jiný než v ostatních knihách nebo filmech. Akce je tu podle mě dost a je taky fajn. Co musím ale nejvíce vyzdvihnout je hlavní záporák. Ten se svým přesvědčením a se svojí vírou v něco je opravdu velice zajímavý a donutí člověka přemýšlet. Za mě úžasná kniha.


Námluvy princezny Leiy
únor - březen 2022
Námluvy princezny Leiy 2007, Dave Wolverton

Tak musím říct, že jsem z této knihy naprosto unešený. Opravdu se mi strašně líbila. Ať už to byla akce, která je super a místy dosti drsná, tak i atmosféra, či příběh. Ale především se mi líbily postavy. Jsou tu jedny z mých nejoblíbenějších postav ze Star Wars a to Han, Luke a Leia. Luke je tady naprostý borec, který nám odhaluje nové schopnosti v Síle. Han je tu stejný jako ve filmech, prostě starý dobrý Han Solo. Samozřejmě nesmím opomenout i Chewbaccu, C-3PO a R2-D2. Také nové postavy v čele s princem Isolderem a Teneniel Djo byly super. Všichni byli prostě skvělí. Moc se mi tu líbí vylíčení kultur čarodějnic z Dathomiru a Hapanů. Lukovo pátrání po starém řádu Jedi je taky dobré. Sečteno, podtrženo, tuhle knihu si velice rád přečtu znovu.


Stíhači z Adumaru
únor 2022 (19.-27.)
Stíhači z Adumaru 2014, Aaron Allston

Devátý díl ze série X-wing, Stíhači z Adumaru, je parádním zakončením celé úžasné série. Máme tu vše jako obvykle: skvělé postavy a dialogy, plno akce, zvraty atd. Co obzvlášť musím vyzdvihnout je humor. Ten je tu nejlepší z celé série. Taky se mi moc líbí vztah Wedge a Ielly. Letecké souboje byly zvládnuty na jedničku a Adumar je opravdu originální svět se zajímavými zvyklostmi a tradicemi. Celou sérii X-wing jsem si nesmírně užil a už se těším, až si ji přečtu znovu.


Isardina pomsta
19. únor 2022
Isardina pomsta 2014, Michael A. Stackpole

Osmý díl ze série X-wing, Isardina pomsta, je zase bombastický díl. Vrací se nám Stackpole a jeho styl psaní fakt miluju. Postavy, dialogy, akce, to všechno skvělé. Více se tu zabývá vztahy mezi postavami, což mně třeba vůbec nevadilo. Děj má spád a akce je dostatek. Moc hezky se tu navazuje na Thrawnovu trilogii. To je tak všechno, hurá na Stíhače z Adumaru.


Solovy rozkazy
únor 2022 (05.-12.)
Solovy rozkazy 2014, Aaron Allston

Sedmý díl ze série X-wing, Solovy rozkazy, je další parádní díl. Skvělé postavy a dialogy, ještě lepší vesmírná akce. Krásně se tu dovršuje konflikt s diktátorem Zsinjem. Han Solo jako generál je tu naprosto skvělý. Opravdu nevím co dál psát, prostě bomba. Už se těším na Isardinu pomstu.


Železná pěst
leden - únor 2022
Železná pěst 2014, Aaron Allston

Šestá kniha ze série X-wing, Železná pěst, je další senzační díl. Vše je tu výborné jako u předchozích dílů: postavy, dialogy, akce, napětí, zvraty atd. Co se týče akce, tak musím vyzdvihnout finální bitvu, která byla opravdu super. Je tu i pár silných emočních scén, zvlášť u jedné jsem uronil i slzičku. Taky velkoadmirál Zsinj je tu o něco více než byl v Eskadře Wraith. Za mě paráda, hurá na Solovi rozkazy!


Eskadra Wraith
leden 2022 (18.-27.)
Eskadra Wraith 2013, Michael A. Stackpole

Pátá kniha ze série X-wing, Eskadra Wraith, je skvělá kniha. Po Stackpoleovi přichází Allston s novým týmem pilotů. Na kvalitě série to ale vůbec neubralo. Stejně suprové, vtipné postavy a dialogy. Vývoj jejich vztahů je opravdu zábava sledovat. Taky je tu klasicky hromada akce včele s vesmírnými bitvami. Na scéně se objevuje tak nějak staronový záporák, který musím říct, že zatím nedostal tolik prostoru. To se ale asi brzo změní v Železné Pěsti. Za mě prostě pecka, hurá na Železnou Pěst!


Bactová válka
leden 2022 (08.-16.)
Bactová válka 2013, Michael A. Stackpole

Čtvrtá kniha ze série X-wing, Bactová válka, pokračuje dál v zajetých kolejí. Skvělý příběh, zábavné postavy a hromada akce. Právě akce je tady naprosto bravurní a v mnoha případech i napínavá. Mnoho postav se pohnulo dál ve svém vývoji (a to především Corran a Mirax). Intriky, se kterýma se tady nešetří, jsou super. No a taková třešnička na dortu je tu můj oblíbený Talon Karrde. Víc asi nemám co říct.


Krytoská past
leden 2022 (03.-08.)
Krytoská past 2013, Michael A. Stackpole

Třetí kniha ze série X-wing, Krytoská past, je neskutečný nářez. Děj má opravdu spád a člověk se rozhodně nenudí. Přeměna Rebélie do Nové Republiky je velmi dobře popsaná. Co opět musím vyzdvihnout jsou dějové zvraty a takzvané "WOW!" momenty, kterými je kniha dost nabitá. Postavy jsou jako vždy skvělé. Přečteno za pět dní jak nic. Nemohu se dočkat na další díly.


Wedgův gambit
prosinec 2021 - leden 2022
Wedgův gambit 2012, Michael A. Stackpole

Druhá kniha ze série X-wing, Wedgův gambit, je skvělým pokračováním. Pokračuje ve šlépějích prvního dílu, co se týče postav, dialogů a humoru, který se mi teda moc líbí. Opět tu dominuje Corran Horn společně s Wedgem Antillesem. Akce je tu o něco méně než v Eskadře Roque, ale je tu. Co je tu obzvlášť super jsou dějové zvraty a finále knihy. Po dvou dílech musím zatím říct, že jsem z této série nadšený!


Eskadra Rogue
prosinec 2021 (26.-29.)
Eskadra Rogue 2012, Michael A. Stackpole

První kniha ze série X-wing, Eskadra Rogue, je skvělým začátkem. Představuje nám nové postavy, které je zábava sledovat. A to především hlavní postavu, Corrana Horna. Toho jsem si obzvlášť oblíbil. Kniha samotná baví od začátku do konce. Několikrát jsem se u čtení i hlasitě zasmál. Akce je zde zvládnutá na jedničku a to především vesmírné bitvy.


Stíny Impéria
prosinec 2021 (11.-19.)
Stíny Impéria 2007, Steve Perry

Kniha Stíny Impéria je skvělá výplň mezi episodou V a VI. Cesta Luka k poznávání Síly a zdokonalování se v ní byla super. Postavy Landa, Leii, Chewieho, C3PO, R2 a Vadera jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy v čele s Dashem Rendarem a princem Xizorem jsou taky dobré. Především princ Xizor je skvělým záporákem a jeho souboj s Vaderem je parádní. Taky se blíže podíváme na zločinecká syndikát Černé Slunce. Akce je tu napínavá a závěrečná bitva měla grády.


Ničemové
prosinec 2021 (06.-09.)
Ničemové 2015, Timothy Zahn

Musím říct, že jsem si zprvu tuhle knihu nechtěl ani kupovat ani číst. Teď bych toho litoval. Kniha mě velice mile překvapila svojí propracovaností, strategií a příběhem. Všechny postavy jsem si po pár kapitolách oblíbil. Han Solo tu sice nemá tolik prostoru, kolik by člověk čekal, ale přesto byl skvělí jako vždy. Podívali jsme se taky blíže na zločinecký syndikát Černé Slunce, což bylo super. Co musím vyzdvihnout, tak jsou dějové zvraty a to především na konci. Jeden z nich mi opravdu vyrazil dech. Akce tu taky není k zahození.


Zrod Dartha Vadera
listopad 2021 (18.-23.)
Zrod Dartha Vadera 2008, James Luceno

Tak tato kniha mě velice překvapila! Všechny dějové linie a jejich vzájemné propojování byly skvělé. Nové postavy, a to především Roan Shryne a Olee Starstone, mi od první stránky přirostly k srdci. Sám Roan Shryne byl tou nejlepší postavou knihy. Samotný Vader byl též super a jeho vývoj zajímavý. Příběh krásně navazuje na Epizodu III. Akce byla také zvládnuta na jedničku a závěrečná bitva měla grády.


Labyrint zla
listopad 2021 (11.-18.)
Labyrint zla 2007, James Luceno

Labyrint zla je dobrá kniha, která má takový "Clone wars" styl a tempo, což bylo super. Je tu velmi zajímavý příběh a zápletka, u které je člověk napjatý. Co se týče postav, tak kromě našich známých jako Anakin, Obi-Wan, Dooku, Yoda, Palpatine, Grievous, o kterém jsme se taky něco dozvěděli, tu máme i Windua, Shaak Ti, Kit Fista nebo Stass Allie. Máme tu mnoho návazností s Epizodou III a taky několik narážek na předešlé knihy (Yoda: Temné setkání). Tuto knihu doporučuji, už jen kvůli tomu, že si člověk po ní může ihned pustit Epizodu III a mnohem více si ji užít.


Štěpný bod
listopad 2021 (04.-11.)
Štěpný bod 2005, Matthew Woodring Stover

Musím přiznat, že mi tato knížka dala ze začátku zabrat. Není to totiž klasická Star Wars kniha, jakou byste čekali. Tím ale nechci nikoho odradit, tato kniha byla vskutku dobrá. První třetina byla sice trochu pomalejší, ale potom se to už rozjelo. Kniha ukazuje jiný pohled na válku a zaměřuje se více na psychiku. Mace Windu jako hlavní postava je tu velice zajímavá a super. Co se týče nových postav, tak ty nebyli k zahození, a to především Nick Rostu, který je podle mě asi to nejlepší na knize. Akce je tu velmi povedená a místy brutální, a to hlavně závěrečný boj.


Mezigalaktická výprava
říjen 2021 (10.-15.)
Mezigalaktická výprava 2006, Timothy Zahn

Konečně jsem si ji přečetl. Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšil a musím říct, že oprávněně. I když začátek byl pomalejší, tak od půlky knihy to nabralo neskutečné grády. Postavy zde byli bez chybičky a to především Jorus C'baoth, Jorj Car'das a Mitth'raw'nuruodo. Obzvlášť tyto postavy tu byli nejlepší. Naprosto skvělá spojitost s knihou Pouť pozůstalého a Thrawnovou původní trilogií. Timothy Zahn se po Thrawnově původní trilogii, Ruce Thrawnově, Poutí pozůstalého a Mezigalaktické výpravě právoplatně stává mým nejoblíbenějším Star Wars spisovatelem.


Pouť pozůstalého
září - říjen 2021
Pouť pozůstalého 2005, Timothy Zahn

Pouť pozůstalého je skvělý samostatný román, který ale volně navazuje na Ruku Thrawnovu a Mezigalaktickou výpravu. Kniha už po pár stránkách nabírá spád a postupně je čím dál tím napínavější. Soustředí se hlavně na postavy Luka a Mary plus na pár nových postav. Všechny nové postavy jsou tady super a mají každá něco do sebe. Velmi se mi tu líbí Chisská ascendence, o které se tady taky něco dozvíme. Kniha taky několikrát nabere dosti detektivního ducha, což nebylo vůbec na škodu. Za mě skvělá kniha.


Vize budoucnosti
září 2021 (14.-29.)
Vize budoucnosti 2021, Timothy Zahn

Druhý díl Ruky Thrawnovi, Vize budoucnosti nezklamal. Ani nevím, co mám vlastně psát, protože tato kniha byla snad ve všech ohledech dokonalá. Byla tu politika, boj se světelnými meči, vesmírné bitvy prostě všechno. I přes svou tloušťku se kniha četla opravdu rychle. Postavy tu byly skvělé, ať už to byl Pellaeon, Disra, Bel Iblis, Han, Leia, Lando, Karrde, Wedge atd., tak ale především Luke a Mara. Jejich linka, i přes to, že byla někdy zdlouhavá, byla nádherná, a to hlavně ke konci. Vize budoucnosti se právoplatně stala jednou z mých nejoblíbenějších knih ze Star Wars.


Přízrak minulosti
? - září 2021
Přízrak minulosti 2021, Timothy Zahn

Po Thrawnově původní trilogii jsem se velice těšil na dvoudílnou sérii Ruka Thrawnova, která volně navazuje právě na Thrawnovu trilogii. A musím říct, že první díl, Přízrak minulosti je opravdu skvělým začátkem. Čte se to velmi svižně na to, že tam je dost politiky a méně akce, což mi ale vůbec nevadilo. Postavy, ať už známe nebo nové jsou tady super. Zejména Luke Skywalker a admirál Pellaeon. Za mě tedy skvělá knížka.


Poslední povel
? - září 2021
Poslední povel 1995, Timothy Zahn

Já nevím co říct. No prostě úžasný, úžasný, úžasný. Třetí díl, Poslední povel má všechno skvělý: postavy, akci, dějové zvraty atd. Konečná vesmírná bitva byla super a finální souboj s C'baothem famózní. Všechno do sebe zaklaplo a příběh uzavřelo. Celou tuto trilogii jsem si velmi užil a nemohu se dočkat, až si ji jednou přečtu znovu.


Temná síla na vzestupu
? - září 2021
Temná síla na vzestupu 1994, Timothy Zahn

Druhý díl Thrawnovi Trilogie, Temná síla na vzestupu je skvělým pokračováním. Děj plyne mnohem rychleji než u Dědice Impéria. Akce, ať už je to vesmírná bitva, přestřelka nebo akce se světelným mečem je tady opravdu dobře provedená. Postavy jsou taky zvládnuty na jedničku. Moc se mi tu líbí vztah mezi Lukem a Marou. Nemohu se dočkat na třetí díl.


Dědic impéria
? - září 2021
Dědic impéria 1993, Timothy Zahn

Původní Thrawnova Trilogie byl můj jasný cíl v oblasti Star Wars knih. A konečně jsem se k tomu dostal. První díl, Dědic Impéria je fajn začátek. První polovina knihy se sice místy táhla a nebyla tak záživná, ale zbytek byl už lepší. Známe postavy z původní trilogie Star Wars tu jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy super. Zejména Mara Jade a Thrawn jsou tady opravdu skvělí. Už se těším na druhý díl.


Ruka odplaty
? - září 2021
Ruka odplaty 2013, Timothy Zahn

Velmi dobrá kniha. Začátek se sice trochu zadrhával, ale zbytek je už dobrý a konečná bitva je fakt napínavá. Pěkná návaznost s knihou Oddanost. Postavy pěti stormtrooperů jsou zde stejně dobré jako právě v Oddanosti, až na to, že tu podle mě nemají tolik prostoru. Mara Jade jako Císařova ruka opět exceluje. Dále tu máme zase naše dobré známé z originální trilogie Star Wars, Luka, Leiu, Chewio a Hana, jehož humor neselhává. Přítomnost Thrawna už je jen skvělá třešnička na dortu.


Oddanost
? - září 2021
Oddanost 2009, Timothy Zahn

Tato kniha byla velmi příjemné čtení. Jediný co mi bylo na obtíž, byl počet zápletek, který v pár místech byl dost zamotaný a nepřehledný, ale na konci se to poměrně dobře vysvětlilo. Skupina pěti stormtrooperů se mi velice líbila a bavila mě od začátku do konce. Chronologický začátek příběhu Mary Jade a i samotná Mara Jade byli super. Čtveřice známých postav z originální trilogie tu byla taky fajn, především Han Solo, jehož humor miluji.


Yoda: Temné setkání
? - září 2021
Yoda: Temné setkání 2006, Sean Stewart

Pěkný román z období Klonových válek. Yoda je tady naprosto excelentní a jeho humor velmi zábavný. Upřímně všechny hlavní jediské postavy mě tu bavili. Dooku a Ventress byli taky fajn. Akční scény tu byly opravdu skvělé a v místech dost napínavé.


Darth Bane: Dynastie zla
? - září 2021
Darth Bane: Dynastie zla 2017, Drew Karpyshyn

Třetí díl Baneovi trilogie je důstojným zakončením. Děj plyne rychlostí světla. Po tak 100 stranách je děj tak nabitý, že čtenář nedokáže přestat. Bane a Zannah jsou tady naprosto excelentní a nové postavy super. Pěkný návrat dvou postav z předchozích dílů. Závěrečný souboj je dokonalý a konec je absolutně dechberoucí. Celá tato trilogie je rozhodně jedna z nejlepších knižních sérií ze Star Wars a povinnost pro všechny fanoušky Star Wars.


Darth Bane: Pravidlo dvou
? - září 2021
Darth Bane: Pravidlo dvou 2017, Drew Karpyshyn

Druhý díl Baneovi trilogie není sice tak dobrý jako první díl, ale pořád se jedná o skvělé Star Wars čtivo. Ještě více se ponoříte do temné strany Síly. Postava Zannah je tu super a závěrečný boj byl famózní. Pro každého fandu Star Wars povinnost.


Darth Bane: Cesta zkázy
? - září 2021
Darth Bane: Cesta zkázy 2017, Drew Karpyshyn

První díl Baneovi trilogie je jednoznačně jedna z nejlepších knih ze Star Wars vůbec a to právoplatně. Skvělé postavy, nabitý děj, nová i stará místa, prozkoumávání temné strany Síly, mnoho odkazů na hru KOTOR atd. Každý fanda Star Wars by si ji měl určitě přečíst. POVINNĚ!!


501. legie
? - září 2021
501. legie 2015, Karen Traviss

Tato kniha je 5. dílem série Republikový komando a já ke své smůle jsem si ji přečetl jako první stejně jak daniel6725 pode mnou. Hlavní problém je, že je tam asi 40 postav a člověk se mezi nimi velmi těžko orientuje. Na to, že kniha má 416 stran, tak je tam zoufale málo akce. Jenom tři akce za celou knihu, což je velká škoda.


Nový úsvit
? - září 2021
Nový úsvit 2016, John Jackson Miller

Příjemná Star Wars oddechovka, která se docela svižně čte. Postavy Kanana a Hery tu fungují dobře a jejich vztah je vcelku dobrý. Co se týče nových postav, tak ty nebyli špatné. Hodně se mi tu líbil hlavní záporák, který chvílemi naháněl hrůzu.


1