Luke Skywalker a stíny Mindoru

Luke Skywalker a stíny Mindoru

Císař Palpatine a Darth Vader jsou mrtví. Povstalecká Aliance porazila Impérium a založila Novou republiku, ale boj proti temné straně a řádu Sithů tím ještě zdaleka neskončil. Luke Skywalker, princezna Leia, Han Solo, Lando Calrissian a jejich spojenci ani nestačili své vítězství vychutnat, když jsou znovu povoláni k obraně čerstvě osvobozené galaxie. Zbytky Impéria lační po pomstě a provádějí záškodnické útoky na planetách, které se přidaly k Nové republice. Nejnebezpečnější z imperiálních frakcí je nemilosrdné vojsko stormtrooperů v neobvyklé černé zbroji pod velením krutého vojevůdce Shadowspawna. Tito plenitelé útočí ze strategicky výhodné základny na planetě Mindoru a pustoší jednu soustavu za druhou – a přiživují obavy, že by se Impérium mohlo vrátit. Novou éru temnoty a návrat sithského útlaku ovšem generál Luke Skywalker nehodlá dopustit. Luke, Han a Leia zmobilizují eskadru Rogue a spolu s C-3PO, R2-D2 a věrným Chewbaccou se vydávají tuto hrozbu zneškodnit. Nikdo z nich ovšem netuší, že chystaný útok na Mindor hraje nepříteli do karet. Lstivý lord Shadowspawn totiž není žádný čerstvě pomazaný sithský náčelník, nýbrž bývalý důstojník Imperiální tajné služby a Prorok temné strany, který se po císařově smrti vrátil z vyhnanství na Vnějším okraji a nyní disponuje sithskou mocí a technologií, s níž může ovládnout galaxii. Podle temného proroctví mu v cestě stojí jeden jediný muž – a Shadowspawn už se nemůže dočkat, až ho zničí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26688/luke-skywalker-a-stiny-mindoru-nce-26688.jpg 3.732

Luke Skywalker and the Shadows of Mindor

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Egmont (ČR)

Palorizek85
03.08.2016

Mě se kniha velmi líbila. Bylo tam více omáčky a méně akce, než je třeba v sérii X wingů, ale také to neuškodilo.

skyluke.
20.02.2012

Ne vyloženě špatná knížka. Děj je trochu na hraně mezi sci-fi a fantasy což mi dost vadilo. Ve srovnání s ostatními Star Wars knihami stíny Mindoru málo Star Wars. Začátek knížky nudný, konec o dost lepší.

Matthew Stover

Matthew Stover