Zak66

Nositelé sílyNositelé sílyKevin James Anderson

Tak třetí díl byl bomba zakončení trilogie. Všechny linky a zápletky se ve svých napínavých finále zakončili. Obzvlášť musím vypíchnout finále na Yavinu 4. To bylo teda něco. Obecně ta linka na Yavinu 4 mě bavila ze všech nejvíce. Založení a vyvíjejí Nového řádu Jedi bylo opravdu zábava sledovat. Trilogie Akademie Jedi je opět naprosto skvělá knižní série ze Star Wars. Moc se těším, až si ji jednou přečtu znovu.

Temný učedníkTemný učedníkKevin James Anderson

Druhý díl Akademie Jedi je velmi skvělé pokračování. Opět podle mě skvělý příběh a děj. Je tu teda pár slabších míst s dvojčaty, ale to je asi jediný. Postavy jsou opět taky zvládnuty na jedničku a objevil se nám tu nový záporák, který je dle mě opravdu senzační. Miluju prastaré Sithy jako byl Naga Shadow nebo Freedon Nadd a ten co se objevuje tady, toho mám z nich snad nejradši. Za mě prostě paráda, hurá na třetí díl.

Hledání JediHledání JediKevin James Anderson

Na trilogii Akademie Jedi jsem se nesmírně těšil. A první díl rozhodně nezklamal. Skvělý příběh, který se dělí na pár dějových linek, které všechny byli senzační. O postavách asi ani mluvit nemusím. Han, Chewie, Leia, Lando a Luke jsou jako vždy suverénní. A nové postavy rozhodně o moc nezaostávají. Hlavně Kyp Durron a Admiral Dalla. Máme tu taky malé Solovy děti Jacena a Jainu. Akce je suprově napsaná. Víc asi nemám co říct. Strašně se těším na druhý díl.

Učeň temnotyUčeň temnotyChristie Golden

Tato kniha je jednoduše skvělá. Skvělý příběh, skvělé postavy, skvělé zvraty, spousta akce, spousta humoru atd. Příběh Quinlana Vose a Asajj Ventress je opravdu krásný a člověku skutečně záleží na jejich vztahu. Hezky se vyvijí. Vedlejší postavy včele s Dookuem, Obiwanem či Anakinem jsou také super. Akce je tady velmi dobře provedená. Máme tu taky spoustu narážek a odkazů na příběhy z Clone Wars. Rozhodně jedna z nejlepších canonických knih.

Star Wars - Před probuzenímStar Wars - Před probuzenímGreg Rucka

Čekal jsem to upřímně o něco horší, než jsem si představoval. Přesto to není žádná bomba. Máme tu tři krátké příběhy o třech hlavních postavách z epVII. Příběh Finna byl fajn, člověk se něco málo dozvěděl, ale to je asi všechno. Příběh Rey je vesměs docela zbytečný. Jediný, co nám řekne je, proč uměla pilotovat lodě. Příběh Poea byl za mě velmi dobrý. Bavil mě a bylo tam dost akce. Dozvíme se taky něco o Prvním řádu, případně ještě něco o Republice a Odboji. Jak říkám, žádná bomba, jedna z nejslabších SW knih, co jsem četl.

Star Wars - Pohyblivý cílStar Wars - Pohyblivý cílJason Fry

Musím říct, že to byla opravdu dobrá kniha. Od začátku jsem se začetl a svižně jel dál. Příběh se mi moc líbí, jak pěkně předchází Episodě VI. Leia byla super a nové postavy mi dobře sedly. Hlavní záporák tu sice není tak rozvedený, ale mně to nevadilo.

Star Wars - Pašerákova zkouškaStar Wars - Pašerákova zkouškaGreg Rucka

Velmi dobrá kniha o dalším dobrodružství Hana Sola a Chewieho. Moc se mi líbila. Četla se hezky a svižně. Je tu plno akce, která stojí za to. Hlavní záporák je tu dost fajn. Han a Chewie zde jsou jako ve filmech a to je skvělé.

Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka SkywalkeraStar Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka SkywalkeraJason Fry

Kniha je vcelku dobrá, sice nic extra, ale pořád dobrá. Podíváme se na jedno dobrodružství Luka Skywalkera. Jak hlouběji poznává Sílu a jak trénuje. Zápletka není špatná, je docela zajímavá. Je to prostě taková oddechovka.

Star Wars - Ztracené hvězdyStar Wars - Ztracené hvězdyC. Gray (pseudonym)

Tak tato kniha mě absolutně překvapila. Opravdu jsem nečekal tak skvělý příběh. Obě dvě hlavní postavy jsem si zamiloval a fandil jim po celou dobu. Procházíme jejich životy od dětství až do dospělosti. I vedlejší postavy jsou bezvadné. A dojde i na setkání se starými dobrými známými postavami. Je tu krásné napojování na děj originální trilogie. I přes svou tloušťku se kniha čte pěkně rychle. Za mě prostě bomba a neodsuzujte to jenom kvůli tomu, že je to canon!

Luke Skywalker a stíny MindoruLuke Skywalker a stíny MindoruMatthew Woodring Stover

Tato kniha mi byla velmi milým překvapením. Nečekal jsem, že by mě mohla až tak bavit. Příběh a obecně děj je skvělý a člověk se vážně nenudí. Máme tu jak známé postavy z filmů, tak postavy z knihy Štěpný bod, tak i nové postavy. A všechny fungují parádně. Zajímavý je tu Luke, který je poněkud jiný než v ostatních knihách nebo filmech. Akce je tu podle mě dost a je taky fajn. Co musím ale nejvíce vyzdvihnout je hlavní záporák. Ten se svým přesvědčením a se svojí vírou v něco je opravdu velice zajímavý a donutí člověka přemýšlet. Za mě úžasná kniha.

Námluvy princezny LeiyNámluvy princezny LeiyDave Wolverton

Tak musím říct, že jsem z této knihy naprosto unešený. Opravdu se mi strašně líbila. Ať už to byla akce, která je super a místy dosti drsná, tak i atmosféra, či příběh. Ale především se mi líbily postavy. Jsou tu jedny z mých nejoblíbenějších postav ze Star Wars a to Han, Luke a Leia. Luke je tady naprostý borec, který nám odhaluje nové schopnosti v Síle. Han je tu stejný jako ve filmech, prostě starý dobrý Han Solo. Samozřejmě nesmím opomenout i Chewbaccu, C-3PO a R2-D2. Také nové postavy v čele s princem Isolderem a Teneniel Djo byly super. Všichni byli prostě skvělí. Moc se mi tu líbí vylíčení kultur čarodějnic z Dathomiru a Hapanů. Lukovo pátrání po starém řádu Jedi je taky dobré. Sečteno, podtrženo, tuhle knihu si velice rád přečtu znovu.

Stíhači z AdumaruStíhači z AdumaruAaron Allston

Devátý díl ze série X-wing, Stíhači z Adumaru, je parádním zakončením celé úžasné série. Máme tu vše jako obvykle: skvělé postavy a dialogy, plno akce, zvraty atd. Co obzvlášť musím vyzdvihnout je humor. Ten je tu nejlepší z celé série. Taky se mi moc líbí vztah Wedge a Ielly. Letecké souboje byly zvládnuty na jedničku a Adumar je opravdu originální svět se zajímavými zvyklostmi a tradicemi. Celou sérii X-wing jsem si nesmírně užil a už se těším, až si ji přečtu znovu.

Isardina pomstaIsardina pomstaMichael A. Stackpole

Osmý díl ze série X-wing, Isardina pomsta, je zase bombastický díl. Vrací se nám Stackpole a jeho styl psaní fakt miluju. Postavy, dialogy, akce, to všechno skvělé. Více se tu zabývá vztahy mezi postavami, což mně třeba vůbec nevadilo. Děj má spád a akce je dostatek. Moc hezky se tu navazuje na Thrawnovu trilogii. To je tak všechno, hurá na Stíhače z Adumaru.

Solovy rozkazySolovy rozkazyAaron Allston

Sedmý díl ze série X-wing, Solovy rozkazy, je další parádní díl. Skvělé postavy a dialogy, ještě lepší vesmírná akce. Krásně se tu dovršuje konflikt s diktátorem Zsinjem. Han Solo jako generál je tu naprosto skvělý. Opravdu nevím co dál psát, prostě bomba. Už se těším na Isardinu pomstu.

Železná pěstŽelezná pěstAaron Allston

Šestá kniha ze série X-wing, Železná pěst, je další senzační díl. Vše je tu výborné jako u předchozích dílů: postavy, dialogy, akce, napětí, zvraty atd. Co se týče akce, tak musím vyzdvihnout finální bitvu, která byla opravdu super. Je tu i pár silných emočních scén, zvlášť u jedné jsem uronil i slzičku. Taky velkoadmirál Zsinj je tu o něco více než byl v Eskadře Wraith. Za mě paráda, hurá na Solovi rozkazy!

Eskadra WraithEskadra WraithMichael A. Stackpole

Pátá kniha ze série X-wing, Eskadra Wraith, je skvělá kniha. Po Stackpoleovi přichází Allston s novým týmem pilotů. Na kvalitě série to ale vůbec neubralo. Stejně suprové, vtipné postavy a dialogy. Vývoj jejich vztahů je opravdu zábava sledovat. Taky je tu klasicky hromada akce včele s vesmírnými bitvami. Na scéně se objevuje tak nějak staronový záporák, který musím říct, že zatím nedostal tolik prostoru. To se ale asi brzo změní v Železné Pěsti. Za mě prostě pecka, hurá na Železnou Pěst!

Bactová válkaBactová válkaMichael A. Stackpole

Čtvrtá kniha ze série X-wing, Bactová válka, pokračuje dál v zajetých kolejí. Skvělý příběh, zábavné postavy a hromada akce. Právě akce je tady naprosto bravurní a v mnoha případech i napínavá. Mnoho postav se pohnulo dál ve svém vývoji (a to především Corran a Mirax). Intriky, se kterýma se tady nešetří, jsou super. No a taková třešnička na dortu je tu můj oblíbený Talon Karrde. Víc asi nemám co říct.

Krytoská pastKrytoská pastMichael A. Stackpole

Třetí kniha ze série X-wing, Krytoská past, je neskutečný nářez. Děj má opravdu spád a člověk se rozhodně nenudí. Přeměna Rebélie do Nové Republiky je velmi dobře popsaná. Co opět musím vyzdvihnout jsou dějové zvraty a takzvané "WOW!" momenty, kterými je kniha dost nabitá. Postavy jsou jako vždy skvělé. Přečteno za pět dní jak nic. Nemohu se dočkat na další díly.

Wedgův gambitWedgův gambitMichael A. Stackpole

Druhá kniha ze série X-wing, Wedgův gambit, je skvělým pokračováním. Pokračuje ve šlépějích prvního dílu, co se týče postav, dialogů a humoru, který se mi teda moc líbí. Opět tu dominuje Corran Horn společně s Wedgem Antillesem. Akce je tu o něco méně než v Eskadře Roque, ale je tu. Co je tu obzvlášť super jsou dějové zvraty a finále knihy. Po dvou dílech musím zatím říct, že jsem z této série nadšený!

Eskadra RogueEskadra RogueMichael A. Stackpole

První kniha ze série X-wing, Eskadra Rogue, je skvělým začátkem.
Představuje nám nové postavy, které je zábava sledovat. A to především hlavní postavu, Corrana Horna. Toho jsem si obzvlášť oblíbil. Kniha samotná baví od začátku do konce. Několikrát jsem se u čtení i hlasitě zasmál. Akce je zde zvládnutá na jedničku a to především vesmírné bitvy.

29.12.2021

Stíny ImpériaStíny ImpériaSteve Perry

Kniha Stíny Impéria je skvělá výplň mezi episodou V a VI. Cesta Luka k poznávání Síly a zdokonalování se v ní byla super. Postavy Landa, Leii, Chewieho, C3PO, R2 a Vadera jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy v čele s Dashem Rendarem a princem Xizorem jsou taky dobré. Především princ Xizor je skvělým záporákem a jeho souboj s Vaderem je parádní. Taky se blíže podíváme na zločinecká syndikát Černé Slunce. Akce je tu napínavá a závěrečná bitva měla grády.

19.12.2021

NičemovéNičemovéTimothy Zahn

Musím říct, že jsem si zprvu tuhle knihu nechtěl ani kupovat ani číst. Teď bych toho litoval. Kniha mě velice mile překvapila svojí propracovaností, strategií a příběhem. Všechny postavy jsem si po pár kapitolách oblíbil. Han Solo tu sice nemá tolik prostoru, kolik by člověk čekal, ale přesto byl skvělí jako vždy. Podívali jsme se taky blíže na zločinecký syndikát Černé Slunce, což bylo super. Co musím vyzdvihnout, tak jsou dějové zvraty a to především na konci. Jeden z nich mi opravdu vyrazil dech. Akce tu taky není k zahození.

09.12.2021

Zrod Dartha VaderaZrod Dartha VaderaJames Luceno

Tak tato kniha mě velice překvapila! Všechny dějové linie a jejich vzájemné propojování byly skvělé. Nové postavy, a to především Roan Shryne a Olee Starstone, mi od první stránky přirostly k srdci. Sám Roan Shryne byl tou nejlepší postavou knihy. Samotný Vader byl též super a jeho vývoj zajímavý. Příběh krásně navazuje na Epizodu III. Akce byla také zvládnuta na jedničku a závěrečná bitva měla grády.

23.11.2021

Labyrint zlaLabyrint zlaJames Luceno

Labyrint zla je dobrá kniha, která má takový "Clone wars" styl a tempo, což bylo super. Je tu velmi zajímavý příběh a zápletka, u které je člověk napjatý. Co se týče postav, tak kromě našich známých jako Anakin, Obi-Wan, Dooku, Yoda, Palpatine, Grievous, o kterém jsme se taky něco dozvěděli, tu máme i Windua, Shaak Ti, Kit Fista nebo Stass Allie. Máme tu mnoho návazností s Epizodou III a taky několik narážek na předešlé knihy (Yoda: Temné setkání). Tuto knihu doporučuji, už jen kvůli tomu, že si člověk po ní může ihned pustit Epizodu III a mnohem více si ji užít.

18.11.2021

Štěpný bodŠtěpný bodMatthew Woodring Stover

Musím přiznat, že mi tato knížka dala ze začátku zabrat. Není to totiž klasická Star Wars kniha, jakou byste čekali. Tím ale nechci nikoho odradit, tato kniha byla vskutku dobrá. První třetina byla sice trochu pomalejší, ale potom se to už rozjelo. Kniha ukazuje jiný pohled na válku a zaměřuje se více na psychiku. Mace Windu jako hlavní postava je tu velice zajímavá a super. Co se týče nových postav, tak ty nebyli k zahození, a to především Nick Rostu, který je podle mě asi to nejlepší na knize. Akce je tu velmi povedená a místy brutální, a to hlavně závěrečný boj.

11.11.2021

Mezigalaktická výpravaMezigalaktická výpravaTimothy Zahn

Konečně jsem si ji přečetl. Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšil a musím říct, že oprávněně. I když začátek byl pomalejší, tak od půlky knihy to nabralo neskutečné grády. Postavy zde byli bez chybičky a to především Jorus C'baoth, Jorj Car'das a Mitth'raw'nuruodo. Obzvlášť tyto postavy tu byli nejlepší. Naprosto skvělá spojitost s knihou Pouť pozůstalého a Thrawnovou původní trilogií. Timothy Zahn se po Thrawnově původní trilogii, Ruce Thrawnově, Poutí pozůstalého a Mezigalaktické výpravě právoplatně stává mým nejoblíbenějším Star Wars spisovatelem.

15.10.2021

Pouť pozůstaléhoPouť pozůstaléhoTimothy Zahn

Pouť pozůstalého je skvělý samostatný román, který ale volně navazuje na Ruku Thrawnovu a Mezigalaktickou výpravu. Kniha už po pár stránkách nabírá spád a postupně je čím dál tím napínavější. Soustředí se hlavně na postavy Luka a Mary plus na pár nových postav. Všechny nové postavy jsou tady super a mají každá něco do sebe. Velmi se mi tu líbí Chisská ascendence, o které se tady taky něco dozvíme. Kniha taky několikrát nabere dosti detektivního ducha, což nebylo vůbec na škodu. Za mě skvělá kniha.

06.10.2021

Vize budoucnostiVize budoucnostiTimothy Zahn

Druhý díl Ruky Thrawnovi, Vize budoucnosti nezklamal. Ani nevím, co mám vlastně psát, protože tato kniha byla snad ve všech ohledech dokonalá. Byla tu politika, boj se světelnými meči, vesmírné bitvy prostě všechno. I přes svou tloušťku se kniha četla opravdu rychle. Postavy tu byly skvělé, ať už to byl Pellaeon, Disra, Bel Iblis, Han, Leia, Lando, Karrde, Wedge atd., tak ale především Luke a Mara. Jejich linka, i přes to, že byla někdy zdlouhavá, byla nádherná, a to hlavně ke konci. Vize budoucnosti se právoplatně stala jednou z mých nejoblíbenějších knih ze Star Wars.

29.09.2021

Přízrak minulostiPřízrak minulostiTimothy Zahn

Po Thrawnově původní trilogii jsem se velice těšil na dvoudílnou sérii Ruka Thrawnova, která volně navazuje právě na Thrawnovu trilogii. A musím říct, že první díl, Přízrak minulosti je opravdu skvělým začátkem. Čte se to velmi svižně na to, že tam je dost politiky a méně akce, což mi ale vůbec nevadilo. Postavy, ať už známe nebo nové jsou tady super. Zejména Luke Skywalker a admirál Pellaeon. Za mě tedy skvělá knížka.

14.09.2021

Poslední povelPoslední povelTimothy Zahn

Já nevím co říct. No prostě úžasný, úžasný, úžasný. Třetí díl, Poslední povel má všechno skvělý: postavy, akci, dějové zvraty atd. Konečná vesmírná bitva byla super a finální souboj s C'baothem famózní. Všechno do sebe zaklaplo a příběh uzavřelo. Celou tuto trilogii jsem si velmi užil a nemohu se dočkat, až si ji jednou přečtu znovu.

06.09.2021