Star Wars - Pohyblivý cíl

Princezna Leia vyráží vstříc novému dobrodružství. V tomto napínavém příběhu, který se odehrává mezi epizodami Impérium vrací úder a Návrat Jediho, vede odvážná princezna nesourodou skupinu povstalců na nebezpečné misi proti Galaktickému impériu. V příběhu jsou rovněž skryty narážky a odkazy na nejnovější film Star Wars Síla se probouzí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273454/big_star-wars-pohyblivy-cil-FIx-273454.jpg 3.747

Star Wars - Cesta k VII. epizodě 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

20.11.2020

Dobrá kniha

daniel6725
19.10.2020

Vlastně mi to vůbec nevadilo. Ke knize jsem po přečtení "Zbraně rytíře Jedi" a "Před probuzením" přistupoval s mírným odstupem, ale díky tomu jsem byl vlastně mile překvapen. S Leiou a její posádkou prozkoumáme několik planet během tajné mise, která předchází bitvě o Endor. Odsýpe to, je tam akce a zároveň se příběh nevyhýbá temným koncům některých postav. Byl bych schopný tomu dát i 4 hvězdy, ale to neudělám kvůli rozsahu, který je opět strašně krátký a knížku kvůli tomu přečtete za pár hodin. Zklamaný nejsem a knížku bych určitě doporučil.

Forest66
04.08.2020

To, že Disney zavrhl původní příběhy SW, přestože jsou daleko lepší než většina z toho, s čím přišel Disney je jedna věc. Tady je ale diskutabilní, jestli tenhle příběh nenabourává i konzistenci původní trilogie.
U příběhu samotného snad autor vůbec nepřemýšlel

SPOILER ALERT!
celý příběh je o odlákání Impéria a přitom vymyslí akci, kdy je pronásleduje 1 lokální destruktor? Maskovat se uniformou kapitána lodi, tedy jediného člověka, kterého musí zaručeně každý na palubě poznat? Vážně?

Thrawn89
15.07.2018

Průměrná kniha ze světa SW, která neurazí, ale ani nenadchne. Příběh je rozhodně nevýrazný a k tomu bez jakýchkoliv zvratů. Co mi také vadí je absence záporné postavy (jako byla Beck v Pašerákově zkoušce). Dozvědět se něco o kapitánce Khione a vidět příběh i jejíma očima by knihu určitě oživilo. Na druhou stranu se to čte svižně a příjemně, což je při absenci silnějšího příběhu či emocí důležité. Navíc, ačkoliv jsou hlavní postavy velmi šablonovité, nakonec jsem se s nimi celkem sžil. No a musím dodat, že i princezna Leia, jinak jedna z mých méně oblíbených postav, zde byla celkem snesitelná :)

Ailee
11.12.2016

Stejně jako ostatní knihy ze série je to pouze malý střípek historie SW vložený do děje mezi zamrazením Hana do karbonitu a záchranou misí za jeho vysvobozením. I když této části Star wars se to vlastně vůbec netýká. Blíže nám kniha přiblíží Leiu a pár postav, které se příběhem jen mihnou, takže si je nejspíš hlouběji nezapmatuje skoro nikdo. Ano, děj není kdovíjaká pecka, ale čte se to příjemně, na přemýšlení to není náročné, jen ti méně zdatní ve znalostech SW se musí prostě smířit s tím, že spoustu názvů zvířat a ras musí jendoduše přeskočit e nevnímat je, pokud si je ovšem nechtějí pokaždé vygooglit.

Palorizek85
21.11.2016

Upřímně, čekal jsem více. Příběh je hodně povrchní a celkem nezajímavý.