Star Wars - Ztracené hvězdy

Thane Kyrell a Ciena Ree se znají už od dětství a sdílejí spolu lásku k létání. Přijetí na imperiální akademii je pro ně jako splněný sen. Jenže pak do jejich životů brutálně vstoupí galaktická občanská válka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273449/big_star-wars-ztracene-hvezdy-uLW-273449.jpg 4.590

Star Wars - Cesta k VII. epizodě 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars - Lost Stars, 2015

Kniha Star Wars - Ztracené hvězdy

daniel6725

Tahle kniha má všechno - známé postavy, místa i děj a přesto se je podařilo zachytit novým, originálním pohledem. Je to dílo, které si hraje s tím, jak se Impériu podařilo skrze galaxii rozšířit narativ o předimperiálním chaosu a kde Síla a Jediové ustupují do pozadí coby mýty. Není divu, že se hlavním hrdinům od počátku jeví imperiální kariéra jako prestižní a ambiciózní sen, který se s postupem času v kontrastu s realitou rozplývá. Jedinou výtku bych měl k tomu, že příběh nijak neřešil mnohé otázky, které sequely nastolily. Těšil jsem se na to, že se ponoříme hlouběji do přerodu Impéria v První řád, což se nestalo.
Byť se kniha svým rozsahem může jevit jako sáhodlouhé čtení, opak je pravdou. Osobně jsem ji přečetl za nějakých 20-25 hodin. Děj se zbytečně nezadrhával, všechny postavy dostaly dostatek času k tomu, aby se s nimi čtenář seznámil a pochopil je a nechyběla ani akce. Mezi novými kanonickými díly příjemné překvapení. Doporučuju.

Archibalt

Opravdu jsem nečekal, že tato kniha dopadne tak to dobře. Čekal jsem nějaký román spíše pro dámy a mladší diváky, proto mně také velmi překvapil opravdu kvalitní a v celku dospělý příběh.

kacaav

Původně jsem byl vůči knize skeptický. dle anotace to měla být nějaká YA romance předělaná do star wars a tak jsem knihu dlouho odkládal. Nakonec jsem se pustil do čtení a byl jsem překvapen. Kniha měla svižné tempo, chvílemi byla i napínavá. Troufám si tvrdit, že dokonce jedna z nejlepších knih z tohoto univerza.
Pokud jste ještě žádnou SW knihu nečetli, toto je pro vás ideální start.

wullcann38
20.11.2020

Dobrá kniha

BetSolo
29.10.2020

No tedy wau! Tahle knížka byla naprosto dokonalá. A neříkám to jen jako fanynka Star Wars. Knížka mělo prostě všechno a od začátku mě zcela pohltila. Přečteno rychlostí světla. :)

farys_books
04.09.2020

Bylo strašně super, číst si o událostech, které známe z filmů, ale tentokrát z jiného pohledu, často z pohledu příznivců Impéria. Plus si myslím, že tahle knížka je ideální pro někoho, kdo by chtěl s SW knížkami začínat.
Co se týče časového období, tak tu máme docela dost velký úsek - začátky našich dvou hrdinů, poté jejich výcvik na akademii, a pak známé bitvy - Yavin, Hoth, Endor a Jakku.
Celou dobu sledujeme osudy dvou hrdinů, kteří se znají od dětství a jejich snem je - alespoň zpočátku - sloužit Impériu. Velmi se mi líbilo, jak v knize byly zobrazeny proměny charakterů, a že byl vidět přerod Thanea od Imperiálního důstojníka k rebelovi. A také Cienina oddanost jejím slibům byla úžasně popsaná.
Co bych knize vytkla? Asi to, že mě občas trošku nudily některé pasáže. A také za trochu useklý konec, jelikož bych uvítala více informací o tom, co se s Cienou a Thanem stalo poté.
Jinak ale knížku hodnotím velmi kladně a jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla.

Forest66
02.08.2020

Asi nejlepší z toho, co do SW vypustil Disney. Napínavý a dobře plynoucí děj, kterému ale nechybí ani hlubší myšlenky. A i když některé věci se dali celkem očekávat, dokázala mě knížka i překvapit

gimli35
27.05.2020

Ztracené hvězdy jsem původně vnímal jako pouhou oddechovku - a velmi příjemně mne překvapilo, jak jsem se mýlil. Román je totiž velice silným a neobyčejně čtivým dílem, poutavě popisujícím osud dvou nerozlučných přátel na pozadí událostí v předaleké galaxii; krom toho poskytuje i zajímavý náhled do fungování totalitního Impéria. Ke svižnému tempu příběhu přispívá i skutečnost, že autorka dává nahlédnout na probíhající události optikou tu Cieninou, tu Thaneovou.
Jsem rád, že právě Ztracené hvězdy se staly mou první přečtenou knihou ze světa Star Wars a už teď se těším na další. :)