Temný učedník

Temný učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31291/bmid_temny-ucednik-zvU-31291.jpg 4 65 5

Star Wars - Akademie Jedi série

Zatímco válka mezi Republikou a rozptýlenými pozůstatky Impéria pokračuje a galaxie stojí na pokraji převratných změn, dvě děti začínají odhalovat své schopnosti ovládat Sílu. V této době plné zmatků i objevů se začíná odvíjet pozoruhodný nový příběh Hvězdných válek... Admirál Daala porušila Pax Republica a se svou imperiální flotilou vede partyzánskou válku proti mírumilovným světům. Nyní ohrožuje oceánský svět, jenž je domovem admirála Ackbara. Ale zatímco zuří bitva o planetu, v Lukově Akademii Jedi se náhle objeví daleko větší hrozba: velmi nadaný mladý student Kyp Durron začne příliš propadat temné straně Síly... Kyp, který ve své zbrklosti touží zbavit vesmír všech konfliktů, se zmocní nesmírně ničivé zbraně - Drtiče sluncí - a hodlá s ní pokořit nepřátele Nové republiky. A když se nakonec Luke Skywalker svému vzbouřenému učedníkovi postaví, rozpoutá se kolosální souboj jediských schopností. Jenže Kyp Durron má na své straně temného a velmi nebezpečného spojence... a hrozí, že spolu s ním se mu podaří mistra Jedi porazit.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Dark Apprentice , 1994

Zak66
08.07.2022 5 z 5

Druhý díl Akademie Jedi je velmi skvělé pokračování. Opět podle mě skvělý příběh a děj. Je tu teda pár slabších míst s dvojčaty, ale to je asi jediný. Postavy jsou opět taky zvládnuty na jedničku a objevil se nám tu nový záporák, který je dle mě opravdu senzační. Miluju prastaré Sithy jako byl Naga Shadow nebo Freedon Nadd a ten co se objevuje tady, toho mám z nich snad nejradši. Za mě prostě paráda, hurá na třetí díl.

daniel6725
31.01.2022 3 z 5

Kniha měla velmi silná místa, ale i velmi slabá místa. Za ta slabá bych považoval kapitoly o dvojčatech Jasenovi a Jaině, které příběh jako takový extra neozvláštnily, ba naopak ho často posouvali do bizarních rozměrů. Na to, že se trilogie jmenuje "Jedi Academy" zde bylo z Lukovy akademie zoufale málo a na můj vkus tamější situace vyeskalovala až příliš rychle. Jinak mě ale vlastně vůbec neuráží osud nového řádu Jedi, který vede Luke Skywalker, jenž má dvojí tvář. Jednak je to legenda celé Galaxie, jednak je to stále ten kluk z Tattooine, který se řadou extrémních situací dostal tam, kde je, nicméně nikdy neměl řádný výcvik a tak i jím vedený Řád funguje na principu pokus-omyl. Konečně se nám taky vyvinul zajímavější záporák než Admirál Daala, jejíž naprostá demence nejenže nepůsobila moc logicky skrze to, že byla osobní učenicí Wilhuffa Tarkina, ale navíc byla až groteskní.

StarPopcorn
24.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Určitě MNOHEM lepší, než předchozí díl, takové temnější a napínavější. Exar Kuna jsem znal, ale nevěděl jsem, že se objeví i tady :D

DarthSoren
26.02.2018 3 z 5

Ano, tohle už bylo jiné kafe než první díl z trilogie. Sice se ani tady Anderson nevyvaroval logických chyb, ale už tam byla nějaká zápletka (co nějaká, ale dokonce hodně zajímavá). Celkově se ale autor polepšil a Temný učedník se čte o hodně lépe a už vůbec nenudí. Už jsem říkal, že Temná strana Síly je stejně mocnější? :DDD

unavensluncem
27.11.2014 3 z 5

Prijde mi o neco lepsi nez prvni dil (Hledani Jedi), ale porad zadna velka bomba... Skoda...

Star Wars

Kevin J. Anderson