Zak66 Zak66 komentáře u knih

Thrawn: Spojenectví Thrawn: Spojenectví Timothy Zahn

Po prvním díle jsem očekával další strhující jízdu. Bohužel se to tak úplně nestalo. I přesto linka Thrawna a Vadera je vcelku dobrá a to hlavně ke konci. Linka Thrawna a Anakina za klonových válek je o něco slabší a to hlavně kvůli Padmé. Padmé je tady nudná a nezajímavá. Když to vezmu kolem a kolem, tak je to po úspešném prvním díle docela zklamání.

11.07.2021 4 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Do té doby než jsem si přečetl knihu, tak jsem znal Thrawna jenom ze seriálu Rebels. Tam byl Thrawn naprosto úžasný a tak tato kniha byla jasná volba. A dobře jsem udělal. Thrawn tu baví od začátku do konce a se svým společníkem tu tvoří výbornou dvojici. Moc se mi líbili Thrawnovi myšlenkové pochody. Linka s Arihndou je taky fajn. Za mě skvělá kniha.

11.07.2021 5 z 5

501. legie 501. legie Karen Traviss

Tato kniha je 5. dílem série Republikový komando a já ke své smůle jsem si ji přečetl jako první stejně jak daniel6725 pode mnou. Hlavní problém je, že je tam asi 40 postav a člověk se mezi nimi velmi těžko orientuje. Na to, že kniha má 416 stran, tak je tam zoufale málo akce. Jenom tři akce za celou knihu, což je velká škoda.

PS: Po druhém přečtení mnohonásobně lepší. Především z důvodu, že jsem si už konečně přečetl celou sérii Republikové Komando. Díky tomu člověk plně chápe děj a orientuje se v postavách. Tím se odstranily asi dvě největší výtky, které jsem dřív měl. Je ale opravdu škoda, že již nevzniklo pokračování, ale dohledal jsem si, jak by to skončilo a jsem vcelku spokojen.

11.07.2021 4 z 5

Nový úsvit Nový úsvit John Jackson Miller

Příjemná Star Wars oddechovka, která se docela svižně čte. Postavy Kanana a Hery tu fungují dobře a jejich vztah je vcelku dobrý. Co se týče nových postav, tak ty nebyli špatné. Hodně se mi tu líbil hlavní záporák,
který chvílemi naháněl hrůzu.

09.07.2021 4 z 5

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Druhý díl Baneovi trilogie není sice tak dobrý jako první díl, ale pořád se jedná o skvělé Star Wars čtivo. Ještě více se ponoříte do temné strany Síly. Postava Zannah je tu super a závěrečný boj byl famózní. Pro každého fandu Star Wars povinnost.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Darth Bane je prostě perfektní charakter a ultimátní Sith. Navíc jsem zase mnohem více vnímal celkové dění v galaxii, které je tady naprosto zásadní. Zkrátka famózní.

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

První díl Baneovi trilogie je jednoznačně jedna z nejlepších knih ze Star Wars vůbec a to právoplatně. Skvělé postavy, nabitý děj, nová i stará místa, prozkoumávání temné strany Síly, mnoho odkazů na hru KOTOR atd. Každý fanda Star Wars by si ji měl určitě přečíst. POVINNĚ!!

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Celou válku Jediů proti Sithům jsem vnímal mnohem více a to i lekce z historie. Bane je prostě naprosto skvělá postava a tahle kniha zůstane navždy klenotem.

Darth Plagueis Darth Plagueis James Luceno

Opravdu naprosto skvělá Star Wars knížka, která baví od začátku do konce. Postavy Plagueise a Sidiouse jsou neskutečně super. Je tu mnoho narážek a odkazů na dávné Sithy včetně Banea. Člověk se hodně podívá do politiky světa Star Wars a to je skutečně zábava sledovat. Pro každého fandu Star Wars povinnost.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. V mnoha intrikách a plánech jsem se mnohem lépe orientoval. A to i v narážkách na mnohé Sithy.

Revan Revan Drew Karpyshyn

Naprosto bombastická knížka o mé nejoblíbenější postavě ze Star Wars universa. Začátek má sice trochu pomalejší rozjezd, ale zbytek je naprosto skvělý a konec absolutně dechberoucí. Postavy Scourge, Meetry a Canderouse fungují parádně a Revan tu exceluje. Moc se mi tu líbí vztah Revana a Bastily. Krásná spojitost se hrami KOTOR, KOTOR 2 a The Old Republic. Povinnost pro každého fanouška Star Wars.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Za ty dva roky od prvního přečtení jsem se s mnoha postavami ještě více sblížil. Kniha Revan se stala právoplatně mojí nejoblíbenější knihou vůbec!

Darth Maul - Syn Dathomiru Darth Maul - Syn Dathomiru Cullen Bunn

Docela pěkný komiks. První příběh mi sice přišel o něco slabší než ten druhý, i když měl pár pasáží, které byly fajn. Ale ten druhý byl opravdu parádní. Super akce, souboje se světelnými meči a epický finální boj. Skvělé prokreslení postavy Darta Maula.