Zak66 Zak66 komentáře u knih

Wedgův gambit Wedgův gambit Michael A. Stackpole

Druhá kniha ze série X-wing, Wedgův gambit, je skvělým pokračováním. Pokračuje ve šlépějích prvního dílu, co se týče postav, dialogů a humoru, který se mi teda moc líbí. Opět tu dominuje Corran Horn společně s Wedgem Antillesem. Akce je tu o něco méně než v Eskadře Roque, ale je tu. Co je tu obzvlášť super jsou dějové zvraty a finále knihy. Po dvou dílech musím zatím říct, že jsem z této série nadšený!

03.01.2022 5 z 5

Eskadra Rogue Eskadra Rogue Michael A. Stackpole

První kniha ze série X-wing, Eskadra Rogue, je skvělým začátkem. Představuje nám nové postavy, které je zábava sledovat. A to především hlavní postavu, Corrana Horna. Toho jsem si obzvlášť oblíbil. Kniha samotná baví od začátku do konce. Několikrát jsem se u čtení i hlasitě zasmál. Akce je zde zvládnutá na jedničku a to především vesmírné bitvy.

29.12.2021 5 z 5

Stíny Impéria Stíny Impéria Steve Perry

Kniha Stíny Impéria je skvělá výplň mezi episodou V a VI. Cesta Luka k poznávání Síly a zdokonalování se v ní byla super. Postavy Landa, Leii, Chewieho, C3PO, R2 a Vadera jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy v čele s Dashem Rendarem a princem Xizorem jsou taky dobré. Především princ Xizor je skvělým záporákem a jeho souboj s Vaderem je parádní. Taky se blíže podíváme na zločinecká syndikát Černé Slunce. Akce je tu napínavá a závěrečná bitva měla grády.

19.12.2021 5 z 5

Ničemové Ničemové Timothy Zahn

Musím říct, že jsem si zprvu tuhle knihu nechtěl ani kupovat ani číst. Teď bych toho litoval. Kniha mě velice mile překvapila svojí propracovaností, strategií a příběhem. Všechny postavy jsem si po pár kapitolách oblíbil. Han Solo tu sice nemá tolik prostoru, kolik by člověk čekal, ale přesto byl skvělý jako vždy. Podívali jsme se taky blíže na zločinecký syndikát Černé Slunce, což bylo super. Co musím vyzdvihnout, tak jsou dějové zvraty a to především na konci. Jeden z nich mi opravdu vyrazil dech. Akce tu taky není k zahození.

09.12.2021 5 z 5

Zrod Dartha Vadera Zrod Dartha Vadera James Luceno

Tak tato kniha mě velice překvapila! Všechny dějové linie a jejich vzájemné propojování byly skvělé. Nové postavy, a to především Roan Shryne a Olee Starstone, mi od první stránky přirostly k srdci. Sám Roan Shryne byl tou nejlepší postavou knihy. Samotný Vader byl též super a jeho vývoj zajímavý. Příběh krásně navazuje na Epizodu III. Akce byla také zvládnuta na jedničku a závěrečná bitva měla grády.

23.11.2021 5 z 5

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Labyrint zla je dobrá kniha, která má takový "Clone wars" styl a tempo, což bylo super. Je tu velmi zajímavý příběh a zápletka, u které je člověk napjatý. Co se týče postav, tak kromě našich známých jako Anakin, Obi-Wan, Dooku, Yoda, Palpatine, Grievous, o kterém jsme se taky něco dozvěděli, tu máme i Windua, Shaak Ti, Kit Fista nebo Stass Allie. Máme tu mnoho návazností s Epizodou III a taky několik narážek na předešlé knihy (Yoda: Temné setkání). Tuto knihu doporučuji, už jen kvůli tomu, že si člověk po ní může ihned pustit Epizodu III a mnohem více si ji užít.

18.11.2021 5 z 5

Štěpný bod Štěpný bod Matthew Woodring Stover

Musím přiznat, že mi tato knížka dala ze začátku zabrat. Není to totiž klasická Star Wars kniha, jakou byste čekali. Tím ale nechci nikoho odradit, tato kniha byla vskutku dobrá. První třetina byla sice trochu pomalejší, ale potom se to už rozjelo. Kniha ukazuje jiný pohled na válku a zaměřuje se více na psychiku. Mace Windu jako hlavní postava je tu velice zajímavá a super. Co se týče nových postav, tak ty nebyli k zahození, a to především Nick Rostu, který je podle mě asi to nejlepší na knize. Akce je tu velmi povedená a místy brutální, a to hlavně závěrečný boj.

11.11.2021 5 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Konečně jsem si ji přečetl. Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšil a musím říct, že oprávněně. I když začátek byl pomalejší, tak od půlky knihy to nabralo neskutečné grády. Postavy zde byli bez chybičky a to především Jorus C'baoth, Jorj Car'das a Mitth'raw'nuruodo. Obzvlášť tyto postavy tu byli nejlepší. Naprosto skvělá spojitost s knihou Pouť pozůstalého a Thrawnovou původní trilogií. Timothy Zahn se po Thrawnově původní trilogii, Ruce Thrawnově, Poutí pozůstalého a Mezigalaktické výpravě právoplatně stává mým nejoblíbenějším Star Wars spisovatelem.

15.10.2021 5 z 5

Pouť pozůstalého Pouť pozůstalého Timothy Zahn

Pouť pozůstalého je skvělý samostatný román, který ale volně navazuje na Ruku Thrawnovu a Mezigalaktickou výpravu. Kniha už po pár stránkách nabírá spád a postupně je čím dál tím napínavější. Soustředí se hlavně na postavy Luka a Mary plus na pár nových postav. Všechny nové postavy jsou tady super a mají každá něco do sebe. Velmi se mi tu líbí Chisská ascendence, o které se tady taky něco dozvíme. Kniha taky několikrát nabere dosti detektivního ducha, což nebylo vůbec na škodu. Za mě skvělá kniha.

06.10.2021 5 z 5

Vize budoucnosti Vize budoucnosti Timothy Zahn

Druhý díl Ruky Thrawnovi, Vize budoucnosti nezklamal. Ani nevím, co mám vlastně psát, protože tato kniha byla snad ve všech ohledech dokonalá. Byla tu politika, boj se světelnými meči, vesmírné bitvy prostě všechno. I přes svou tloušťku se kniha četla opravdu rychle. Postavy tu byly skvělé, ať už to byl Pellaeon, Disra, Bel Iblis, Han, Leia, Lando, Karrde, Wedge atd., tak ale především Luke a Mara. Jejich linka, i přes to, že byla někdy zdlouhavá, byla nádherná, a to hlavně ke konci. Vize budoucnosti se právoplatně stala jednou z mých nejoblíbenějších knih ze Star Wars.

29.09.2021 5 z 5

Přízrak minulosti Přízrak minulosti Timothy Zahn

Po Thrawnově původní trilogii jsem se velice těšil na dvoudílnou sérii Ruka Thrawnova, která volně navazuje právě na Thrawnovu trilogii. A musím říct, že první díl, Přízrak minulosti je opravdu skvělým začátkem. Čte se to velmi svižně na to, že tam je dost politiky a méně akce, což mi ale vůbec nevadilo. Postavy, ať už známe nebo nové jsou tady super. Zejména Luke Skywalker a admirál Pellaeon. Za mě tedy skvělá knížka.

14.09.2021 5 z 5

Poslední povel Poslední povel Timothy Zahn

Já nevím co říct. No prostě úžasný, úžasný, úžasný. Třetí díl, Poslední povel má všechno skvělý: postavy, akci, dějové zvraty atd. Konečná vesmírná bitva byla super a finální souboj s C'baothem famózní. Všechno do sebe zaklaplo a příběh uzavřelo. Celou tuto trilogii jsem si velmi užil a nemohu se dočkat, až si ji jednou přečtu znovu.

06.09.2021 5 z 5

Temná síla na vzestupu Temná síla na vzestupu Timothy Zahn

Druhý díl Thrawnovi Trilogie, Temná síla na vzestupu je skvělým pokračováním. Děj plyne mnohem rychleji než u Dědice Impéria. Akce, ať už je to vesmírná bitva, přestřelka nebo akce se světelným mečem je tady opravdu dobře provedená. Postavy jsou taky zvládnuty na jedničku. Moc se mi tu líbí vztah mezi Lukem a Marou. Nemohu se dočkat na třetí díl.

31.08.2021 5 z 5

Dědic impéria Dědic impéria Timothy Zahn

Původní Thrawnova Trilogie byl můj jasný cíl v oblasti Star Wars knih. A konečně jsem se k tomu dostal. První díl, Dědic Impéria je dobrý začátek. První polovina knihy se sice místy táhla a nebyla tak záživná, ale zbytek byl už lepší. Známe postavy z původní trilogie Star Wars tu jsou stejně dobré jako ve filmech a nové postavy super. Zejména Mara Jade a Thrawn jsou tady opravdu skvělí. Už se těším na druhý díl.

28.08.2021 5 z 5

Ruka odplaty Ruka odplaty Timothy Zahn

Velmi dobrá kniha. Začátek se sice trochu zadrhával, ale zbytek je už dobrý a konečná bitva je fakt napínavá. Pěkná návaznost s knihou Oddanost. Postavy pěti stormtrooperů jsou zde stejně dobré jako právě v Oddanosti, až na to, že tu podle mě nemají tolik prostoru. Mara Jade jako Císařova ruka opět exceluje. Dále tu máme zase naše dobré známé z originální trilogie Star Wars, Luka, Leiu, Chewio a Hana, jehož humor neselhává. Přítomnost Thrawna už je jen skvělá třešnička na dortu.

14.08.2021 5 z 5

Oddanost Oddanost Timothy Zahn

Tato kniha byla velmi příjemné čtení. Jediný co mi bylo na obtíž, byl počet zápletek, který v pár místech byl dost zamotaný a nepřehledný, ale na konci se to poměrně dobře vysvětlilo. Skupina pěti stormtrooperů se mi velice líbila a bavila mě od začátku do konce. Chronologický začátek příběhu Mary Jade a i samotná Mara Jade byli super. Čtveřice známých postav z originální trilogie tu byla taky fajn, především Han Solo, jehož humor miluji.

07.08.2021 5 z 5

Yoda: Temné setkání Yoda: Temné setkání Sean Stewart

Pěkný román z období Klonových válek. Yoda je tady naprosto excelentní a jeho humor velmi zábavný. Upřímně všechny hlavní jediské postavy mě tu bavili. Dooku a Ventress byli taky fajn. Akční scény tu byly opravdu skvělé a v místech dost napínavé.

PS: Na podruhé čtení ještě lepší. Stopařka a Whie jsou prostě skvělí. Moc se mi líbí jejich příběhy a osudy. Dialogy mezi Yodou a Dookuem jsem vnímal o něco více něž napoprvé, a o to to bylo lepší. A Vjun je fakt zajímavá planeta.

28.07.2021 5 z 5

Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Chuck Wendig

Super komiks, který bavil od začátku do konce. Obsahuje 4 příběhy. První a poslední příběhy jsou velice povedený a v místech opravdu epický. Druhý a třetí jsou podstatně kratší, ale i tak dobře baví. Za mě výborný komiks.

19.07.2021 5 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

Třetí díl Baneovi trilogie je důstojným zakončením. Děj plyne rychlostí světla. Po tak 100 stranách je děj tak nabitý, že čtenář nedokáže přestat. Bane a Zannah jsou tady naprosto excelentní a nové postavy super. Pěkný návrat dvou postav z předchozích dílů. Závěrečný souboj je dokonalý a konec je absolutně dechberoucí. Celá tato trilogie je rozhodně jedna z nejlepších knižních sérií ze Star Wars a povinnost pro všechny fanoušky Star Wars.

PS: Po druhém přečtení zase ještě lepší. Skvělé přemítání nad samotným Pravidlem dvou a jeho paradoxy. Navíc je tato kniha opravdu napínavá k prasknutí. Celá Trilogie Dartha Banea je prostě dokonalá a zaujímá zásadní místo ve Star Wars.

15.07.2021 5 z 5

Thrawn: Velezrada Thrawn: Velezrada Timothy Zahn

Kniha je velmi čtivá. Je tu plno vesmírné akce, která se stupňuje až do konce. Thrawn opět dominuje na můstku své lodi. Chisská ascendence a Gryskové tu jsou velmi zajímaví a návrat Eliho Vanta super. Co se mi tu velice líbí je propojení se seriálem Rebels a filmem Roque one. Není to sice tak dobré jak první díl, ale rozhodně lepší než druhý díl.

11.07.2021 5 z 5