Thrawn: Velezrada

Thrawn: Velezrada
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446686/bmid_thrawn-velezrada-bwq-446686.jpg 4 74 74

Star Wars - Thrawn série

< 3. díl

Thrawn se postupně stává jedním z nejúčinnějších nástrojů Impéria proti povstalcům. Ale ačkoli císař v něm získal ostrou zbraň, uvažuje o něčem daleko ničivějším. Thrawnův obranný program TIE je nyní zastaven ve prospěch Hvězdy smrti ředitele Krennica. Zatímco Thrawn pracuje na zabezpečení svého místa v imperiální hierarchii, jeho bývalý chráněnec Eli Vanto se vrací z Thrawnova domovského světa s vážným varováním. A Thrawna nyní čeká těžká volba mezi povinností k Chisské ascendenci a věrností Impériu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Thrawn: Treason , 2019


více info...

Přidat komentář

luksky
21.11.2023 4 z 5

Finále této trilogie mě bavilo nejvíce, propojení s Povstalci a poznání více o novém nepříteli. Návrat Eliho a hlavně mé oblíbenkyně z Ascendence Aralani mě hodně potěšilo a měli oba dost prostoru. A Thrawn, jedna z nejzajímavějších postav SW univerza. Super, uvidíme čeho se v budoucnu dočkáme dál o těchto postavách.

Dzejchym
07.09.2023 5 z 5

Další umělecké dílo od mého oblíbeného star wars autora Timotyho Zahna. Kniha těsně navazuje na poslední řadu seriálu Rebels. V knize Thrawn znovu bojuje proti hrozbám z neznámých regionů. V bitvách se projevuje Thrawnova geniální strategie a předpovídání jeho nepřátel.


Hor89
23.07.2023 4 z 5

Závěrečný díl Thrawnovy "imperiální" trilogie se sice odehrává během čtvrté řady seriálu Rebels, ale dějově odkazuje hlavně na film Rogue One. V knize se, mimo jiné, objeví i Orson Krennic a velkomoff Tarkin. Příběh není špatný, děj rychle odsýpá, závěr je tentokrát povedený, ale všechny dějové linky nejsou dořešené. Snad se k nim autor/Disney časem vrátí.

Centurion.d
01.07.2023 4 z 5

Čtivé a zábavné. Thrawn jak má být - jeho linka se mi zdála lepší než ty, v nichž nevystupoval. Každopádně lepší než předchozí díl, ale horší než první. Přesto vřele doporučuji, protože v SW universa tato postava rozhodně vyniká.

ArkAngel
03.01.2023 4 z 5

Thrawn a Krennic se vsadí ohledně financování jejich projektů a velkomoff Tarkin jim dělá rozhodčího. Poslední kapitola Thrawnova příběhu ve službách Impéria je hluboce propletená s jeho politikou a ke všemu se na scéně opět objevuje Ascendence a hrozba Grysků. Jsem zvědavý, kam se tato zápletka bude vyvíjet dále, protože jde rozhodně o velice zajímavou část světa Star Wars.

Palorizek85
17.09.2021 5 z 5

Výborný závěr celé trilogie. Thrawnova mysl jede opět na plné obrátky a na konci se musím ptát, co by asi Rebelové dokázali, kdyby se jim podařilo přesvědčit Thrawna, aby se k nim přidal...

Forest66
05.08.2021 2 z 5

Takový slabší průměr. Začátek dost rozvleklý, i když druhá polovina knihy to podle mě trochu zachraňuje. Bohužel se Thrawn už dost opakuje, což by právě on, brilantní taktik a stratég ze své podstaty neměl. Je to jen slabá náhražka Původní trilogie a mrzí mě, že se k tomu autor propůjčil

Zak66
11.07.2021 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Je tu plno vesmírné akce, která se stupňuje až do konce. Thrawn opět dominuje na můstku své lodi. Chisská ascendence a Gryskové tu jsou velmi zajímaví a návrat Eliho Vanta super. Co se mi tu velice líbí je propojení se seriálem Rebels a filmem Roque one. Není to sice tak dobré jak první díl, ale rozhodně lepší než druhý díl.

Arjan
05.01.2021 5 z 5

Parádní Star Wars, těším se na novou trilogii z Thrawnových akademických let!

Aranyfelix
23.11.2020 1 z 5

Pokud vás baví číst na jakou stranu se nakláněla děla a v jakém pořadí začali střílet lodě, tak si to i užijete. Pokud chcete dobrý příběh a charismatické hrdiny, ruce pryč.

Thrawn89
28.10.2020 4 z 5

Škoda. Celá trilogie mi přijde jako jakýsi sled trochu delších povídek. Zatímco po prvním díle jsem doufal, že se děj rozvětví do nějakého komplexnějšího příběhu, zůstalo ve mě po dočtení posledního dílu zklamání. Přitom autor nezapře nesporné kvality. Jednotlivé příběhy jsou čtivé, akční, Thrawn je opět geniálně neodolatelný a jeho interakce se svými podřízenými (Eli Vanto, Faro) mě baví. Ale celkově mě to přijde na vodě. Chybí tomu zasazení do nějakého většího celku. Je škoda, že nebyl dán větší prostor debatám s Císařem a Thrawnově roli v imperiální struktuře. Závěr nenabízí žádné odpovědi, spíše mnoho otázek, které v novém Disney universu nevěřím, že budou patřičně využity.
Platí tedy, co jsem psal i u předchozích dílů. V rámci kánonu jde o velmi dobré počtení, navíc s mým oblíbeným hrdinou, ale bohužel zdaleka nedosahující kvalit staré trilogie. Přesto, Thrawn je Thrawn, takže s odřenýma ušima *4.

daniel6725
07.09.2020 3 z 5

Závěr trilogie o velkoadmirálu Thrawnovi je pro mě osobně vzhledem k nedořešeným otázkám tak trochu zklamání a nevyužití potenciálu. Děj končí krátce před velkoadmirálovým odletem na Lothal, kde jeho příběh zdánlivě končí (znalci seriálu Rebels ví). Nicméně jedná se o poutavou hvězdnou operu plnou vesmírných bitev, příběh je svižný a narazíme na celou řadu známých postav (fanoušci Rogue One budou velice spokojení).

Ládja
06.09.2020 3 z 5

Nic moc nového oproti předchozím dílům série. Četlo se svižně, akce bylo dost, ale celkově průměr. Včera jsem dočetl a dnes nevím pořádně o čem to bylo. Do sbírky dobrý, ale vracet se ke knize budu až za asi hodně dlouho. Jako sci-fi dobrý, ale jsem odkojen starou sérií, tak je to takové onaké...

jesterkan
04.09.2020 5 z 5

Kniha byla velmi svizna az na jeden zásek to bylo rychle a podstatne. Po druhem dile ,ktery byl pro me více hororem tak se to vratilo do spravnych kolejich. Vice takovych knih

Torrs
01.09.2020 5 z 5

Po trochu slabšej druhej časti som sa trochu bál, ale finále tejto trilógie sa naozaj podarilo a Thrawn sa oficiálne stáva jednou z mojich najobľúbenejších postáv Star Wars sveta. Ostáva už len dúfať, že po dokončení prequelových kníh sa dočkáme pokračovania.

KubaHanzelin
29.08.2020 3 z 5

Je mi líto, ale tohle nezachránil ani ten bravůrní konec..
Já vím, já vím..knihy s Thrawnem se vždycky trošku táhnou a mají spoustu otazníků, což je většinou dobře, ale ne v tomto případě, už na prvních 50 stránkách si říkáte, že je něco špatně, že bude na pozadí nějaké spiknutí, protože jinak by se kniha sakra nejmenovala "Velezrada", ale "Hon na škodnou", ale když už od té padesáté strany víte, kdo bude záporák, tak to trochu ztrácí smysl.
Thrawn je jako vždy geniální, pořád dokáže čtenáře překvapit, ale přišel mi trochu upozaděnější, než v minulých dílech, což zamrzí, místo něj se dostávají do popředí vedlejší a ne moc zajímavé postavy až na Eliho, který se nám vrací po pauze v druhém díle.
Jednoduše - originální trilogie s naším oblíbeným Velkoadmirálem zůstává i nadále nejlepší a i když to už příští rok bude 30 let od vydání prvního dílu, zdá se, že to tak i zůstane.

Zajímavost pro ty kteří nevědí: Zahn v říjnu 2020 vydává další knihu s Thrawnem v hlavní roli: Star Wars: Thrawn Ascendancy (Book I: Chaos Rising), tak uvidíme, jak se povede tahle (asi) trilogie, snad bude lepší než tahle:)