Přízrak minulosti

Strhující příběh z období Nové republiky. Impérium je na pokraji totálního zhroucení. Přesto mu ještě zbývá jedna poslední možnost ovládnout galaxii. Do jeho čela se opět staví velkoadmirál Thrawn, který ho má dovést k vítězství. Han a Leia zahajují zoufalý závod s časem, Luke se mezitím spojuje s někdejší Císařovou rukou Marou Jade. Všichni čtyři mají jediný cíl - zachránit Novou republiku před zkázou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477499/big_prizrak-minulosti-Snr-477499.png 4.478

Star Wars - Ruka Thrawnova 1.

Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Specter of the Past, 1997

Kniha Přízrak minulosti

Zak66

Po Thrawnově původní trilogii jsem se velice těšil na dvoudílnou sérii Ruka Thrawnova, která volně navazuje právě na Thrawnovu trilogii. A musím říct, že první díl, Přízrak minulosti je opravdu skvělým začátkem. Čte se to velmi svižně na to, že tam je dost politiky a méně akce, což mi ale vůbec nevadilo. Postavy, ať už známe nebo nové jsou tady super. Zejména Luke Skywalker a admirál Pellaeon. Za mě tedy skvělá knížka.

KubaHanzelin

Na tehle dotisk jsem se opravdu těšil!
Nečekal jsem, že se někdy dočkáme dotisků starších Legends titulů, ale vypadá to, že se Egmont trochu probral (nebo dostali povolení) a je to sakra dobře, protože o tyhle tituly mají fanoušci zájem.
Je rok 19 BBY, poměrně dlouho po Občanské válce a výhře Rebélie z něhož povstala Nová Republika, za kterou i nadále bojují všemi milované postavy z originální trilogie, jsou sice starší, ale pořád je zábava sledovat jejich životy i po zničení druhé Hvězdy Smrti. Tato dvoudílná série volně navazuje na původní Thrawnovu trilogii, kterou jsem hltal plnými doušky i se starým překladem (X-plán se mi v paměti usadil asi navždy) a opět se točí kolem postavy Velkoadmirála Thrawna, který je ve světě SW velkým kultem, je sice už 10 let po smrti, ale co když smrti přece jen nějakým záhadným způsobem unikl..?
Jak píše níže hanak_v_exilu, na SW je tu nějak málo válčení, což je škoda, ale Přízrak minulosti beru jako takový úvod k mnohem obsáhlejšímu druhému dílu, který jsem už začal číst a nemůžu se dočkat až se dozvím jak to celé dopadne!

wullcann38

Thrawn je zpátky! Akorát že vůbec! Nebo?...

jesterkan

Dobrý začátek ságy. Na konci knihy mě sice dosti štvalo, že se defakto dozvíme vše podstatné až v druhé knize, ale kniha velmi bavila.

StarPopcorn
20.07.2020

Dlouho jsem tuto sérii odkládal, ale pak jsem si konečně přečetl 1. díl a musím říct, že mě nezklamal. Pro někoho to možná nebude to pravé ořechové, protože tam je trochu víc politiky. Knihu jsem si užíval, vzpomínání na Thrawna bylo super a nejlepší mi přišla asi úplně poslední část. Za mě 5* s najisto.

DarthSoren
03.03.2018

O kapku slabší než původní Thrawnova trilogie, možná i proto, že sice hlavní protagonisté nemají tušení, co je a co není pravda, ale vy víte co se děje a tím pádem to nejhlavnější překvapení není překvapením (pro vás). Stejně je to ale velice nadprůměrná kniha, je zde víc pletichaření a politiky než v Thrawnově trilogii, já mám ale propracované politické pozadí v knihách SW rád. Takže za mě 5 hvězdiček.

hanak_v_exilu
20.10.2017

Na Hvězdné války je tam podezřele málo války. Nabízí se srování s vynikající trilogií Thrawn, ale až na některé postavy spolu knihy moc společného nemají. Přízrak minulosti je méně o bitvách a strategii, a více o manipulování, machinacích a politikaření. A také o pátrání. Bohužel i přestože je příběh napínavý a čtivý, Timothy Zahn mu nevtiskl onu atmosféru osudovosti, díky níž se jeho knihy téměř přiblížily filmům.

Tanaka T.
04.06.2014

Vyzrálejší než první Zahnova SW Trilogie. Protože jsem fanynka Luka a Mary, nemůžu hodnotit jinak než kladně.