Wedgův gambit

Wedgův gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134474/bmid_wedguv-gambit-rlZ-134474.jpg 4 55 9

Star Wars - X-Wing série

< 2. díl >

Coruscant. Srdce ochromeného Impéria, obrovské planetární město, z jehož vysokých věží řídí nejvyšší imperiální velení válku. Právě na tuto mocnou pevnost se chystají zaútočit povstalci a svým odvážným tahem srazit Impérium na kolena. Nejprve se však Wedge Antilles a jeho piloti musejí tajně dostat na Coruscant a získat tam životně důležité informace. Dopadení by pro ně znamenalo smrt, nebo ještě hůře – zotročení krutou vůdkyní Impéria Ysanne Isard, známou pod přezdívkou Ledové srdce. Jeden z členů eskadry Rogue už se jejím otrokem stal a nyní se skrývá pod maskou nevinnosti, připraven zradit své přátele i celé povstání.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Wedge , 1996


více info...

Přidat komentář

Jara.v
10.06.2022 5 z 5

Skvěle navázané pokračování. Sice trochu míň akce, ale o to více postav, mezi kterými jsem se chvílemi ztrácela, ale poslední třetina knihy se rozjela a rozhodně jsem se nenudila. Co nejdřív se pustím do dalšího dílu.

Zak66
03.01.2022 5 z 5

Druhá kniha ze série X-wing, Wedgův gambit, je skvělým pokračováním. Pokračuje ve šlépějích prvního dílu, co se týče postav, dialogů a humoru, který se mi teda moc líbí. Opět tu dominuje Corran Horn společně s Wedgem Antillesem. Akce je tu o něco méně než v Eskadře Roque, ale je tu. Co je tu obzvlášť super jsou dějové zvraty a finále knihy. Po dvou dílech musím zatím říct, že jsem z této série nadšený!


daniel6725
07.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Co se knížce určitě nedá vytknout, je plynulost textu a to, jak se zkrátka jednoduše a dobře čte. Stále je tam spousta akce, zvratů, vyvážených dialogů a originálního děje. Dovolím si strhnout hvězdu za věci, které mi ve vyprávění hrubě nesedí. Zaprvé, z pilotů legendárních povstaleckých X-Wingů se stanou špioni na Coruscantu. Je jich málo, nemají na to expertízu, přesto víceméně excelují - již dříve bylo v této příběhové sérii několikrát zmíněno, že piloti Eskadry Rogue jsou v podstatě "celebrity", proto mi přijde bizarní, že je Aliance vyšle do technologického superměsta plného kamer a slídivých sond coby špiony. Dostatečný "převlek" měl v podstatě pouze Wedge Antilles a Corran Horn a to pouze v počátcích akce. Za druhé - Coruscant je planetární město. Je tedy hodně velké. A na to, jak je velké, se v ději objeví až příliš mnoho neuvěřitelných náhod a setkání, u kterých zůstává rozum stát. Stejně tak mi přijde ne úplně reálné, aby skupina (v širším kruhu) dvaceti osob dokázala porazit zabezpečení imperiálního hlavního světa - copak imperiálové nemají vlastní kontra-hackery a budovy kritické infrastruktury obsazené stovkami tisíc vojáků? Chápu, že to zde může částečně vysvětlovat plán Ysanne Isard, která chtěla Coruscant v rámci podvratného boje předat Alianci coby "mrtvou planetu", ale stále mi to nedává vzhledem k povaze centrální planety Galaxie a jejím zdrojům (materiálním, lidským, propagandistickým) valný smysl. Nicméně tyto nedostatky vyvažuje spousta originálního námětu a navíc jsme si u Hvězdných Válek na podobné superhrdiny už v podstatě zvykli. Stále se jedná o nadprůměrně sepsaný příběh v universu Star Wars.

StarPopcorn
21.05.2020 5 z 5

Super pokračování

majxik
30.04.2016 5 z 5

Dobré pokračování, projel jsem knížkou jako horký nůž máslem... trošku mě zklamalo že tam bylo méně leteckých soubojů než v předešlém díle, ale na rovinu... aspoň se jich nepřejím tak brzo, a ještě mě čeká 7 dílů:)

Palorizek85
06.03.2016 5 z 5

Výborný druhý díl série. Už jen pozorovat vývoj myšlení u jednotlivých postav a snahu o intriky jež zvrátí intriky druhé strany...nádhera.

Veve636
08.02.2016 3 z 5

těžké, popisy prostředí pro mě těžké k pochopení, kostra příběhu super, ale v celkovém kontextu jsem si vlastně ani nedokázal představit jak vlastně ta bitva o Coruscant probíhala... škoda, snad budou další díly lepší

mozek11
26.05.2013 5 z 5

Nejsem velký technik, takže jsem některým částím, kde se projednávaly věci ohledně technky a shazovaní Coruscantských štítů, nerozuměla, jinak ale naprosto úžasné, u některých částí jsem ani nedýchala a někdy jsem zase smíchy spadla ze židle.

skyluke.
28.02.2013 4 z 5

Nebýt pár příběhových WTF momentů, tak hodnotím pěti hvězdy. Ale myslím, že i tak jedna z nejlepších SW sérií v češtině . Jsem zvědav na třetí díl, přestoež si myslím, že autor už bude vařit mírně řečeno z vody, protože jak je zvykem kvalita se od začátku série zhoršuje. Uvidíme.

Jedna z předností knihy jsou dobře promyšlené a popsané chraktery. Především Wedge a Corran.