yueh24 yueh24 komentáře u knih

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Kdysi jako -náctiletý jsem se zkoušel párkrát začíst, ale pokaždé jsem to vzdal. Teď ve 34 letech jsem se ke knize vrátil a divím se, že jsem ji nepřečetl již mnohem dříve. Moc příjemné čtení.

27.12.2014 4 z 5

Hrdina naší doby Hrdina naší doby Michail Jurjevič Lermontov

Od Lermontova mám raději poezii, přesto i tento román mě velmi zaujal. Zajímavá hlavní postava Pečorina je celý Lermontov, tak jak ho popisovali jeho současníci.. a jak vyznívají Lermontovovy básně.

27.12.2014

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Tak tohle se mi četlo hodně těžce, nejhorší Nesbo. Po měsíci vůbec nevím, o čem to bylo. Štěstí, že jsem na tuto knihu nenarazil jako na prvního Nesba, bohužel bych dál v četbě jeho románů nepokračoval.

11.10.2013 2 z 5

Jaro v Prátru Jaro v Prátru Stefan Zweig

Některé povídky (novely?) jsou z mého pohledu nadprůměrné, některé úchvatné. Za nejlepší považuji analýzu psího myšlení a povídku Byl to on?

11.10.2013 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Přečetl jsem knihy s Holem až do Sněhuláka a myslím, že tohle byl takový průměr. Kniha se mi četla dobře, ale žádný zázrak to není. Nejplepším Nesbem pro mě zůstává Spasitel.

11.10.2013 3 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Pro mě jenda z lepších Zeměploch, moc se mi líbil odkaz na Egypt, Bibli a věci okolo. Moc fajn čtení.

09.05.2013 5 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Barbar Cohen a Mrakoplaš, ještě v tomto krásně ilustrovaném vydání, to nemůžu hodnotit jinak, než maximálně.

09.05.2013 5 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Koukám, že budu skoro jediný, kdo byl z této knihy nadšený. Nejútlejší, ale pro mě jeden z nejvtipnějších příběhů ze Zeměplochy. Hodněkrát jsem se musel smát nahlas.

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Občas mě to byavilo hodně, občas méně. Pro mě je to takový průměr ze Zeměplochy, některé knihy se mi líbily více, některé méně než tato.

08.05.2013 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Díly s čarodejkami považuji za průměr. Každému sedí asi něco jiného a já mám holt na Zeměploše oblíbené jiné postavy.

08.05.2013 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Klasická Zeměplocha s Mrakoplašem v hlavní roli. Díly s Mrakoplašem patří k mým nejoblíbenějším. Tenhle díl Zeměplochy nemá chybu.

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Nemám moc rád zěměplošské tituly, kde jsou čarodějky hlavními postavami, proto hodnotím tento titul jako jeden z méně povedených. Nejvíce se mi líbily pasáže, kde byl Smrť, ale těch bylo poskrovnu. Po Zajímavých časech slabší kousek od Pratchetta.

08.05.2013 3 z 5

Turistický průvodce po Lancre Turistický průvodce po Lancre Terry Pratchett

Mapa nic moc, ale doprovodné texty jsou standardně (t.j. hodně) vtipné .

08.05.2013 4 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Tohle je Pratchett v nejlepší formě. Kombinace barbara Cohena a Stříbrné hordy a Mrakoplaše nemůže dopadnout snad jinak než stoprocentně. Skvělý vtipný příběh a určitě jendna z nejlepších knih o Zeměploše.

Lu-Tzeho ročenka osvícení 2008 Lu-Tzeho ročenka osvícení 2008 Terry Pratchett

Sice jde evidentně o rýžování peněz, ale doprovodné texty, přestože jich není moc, nejsou až tak špatné.

27.04.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvěle napsané, výborně vymyšlené postavy (obzvlášť mě bavila paní Bennetová), jen jsem se první polovinu knihy trochu nudil. Jinak kvalita kniha je samozřejmě nesporná.

15.04.2013 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Bavilo mě to více než Hypnotizér, děj mi přišel zajímavější, četlo se to téměř jedním dechem, překvapivě příjemná záležitost.

10.04.2013 4 z 5

V srdci země V srdci země John Maxwell Coetzee

Asi to není špatná kniha, má zajímavou, hutnou atmosféru, i umělecky je určitě hodnotná. Mně se bohužel, zejména s ohledem na téměř nulový děj, nečetla úplně příjemně. Jiné knihy od Coetzeeho se mi četly lépe a jednodušeji.

07.04.2013 3 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Jedna hvězdička za to, že je to Pratchett, jinak dost velká bída.

13.08.2016 1 z 5

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

Ze začátku jsem měl problém se začíst do knihy, kde není příliš mnoho děje, a když už nějaký je, tak je "homosexuální". Nakonec nelituji, že jsem u knihy vydržel, Hollinghurst bezesporu umí. Další knihy od tohoto autora si ale odpustím.

01.03.2016 4 z 5