YenMaja YenMaja komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Zpočátku mi příběh hodně připomínal "Začít znovu" od Mony Kasten, ale v téhle knize měl Miles oproti Kadenovi opravdu důvod, proč kolem sebe postavil zdi. Autorka do knihy dala všechno a vyšlo z toho emotivně náročné čtení, vžila jsem se do všech postav a nemálo jsem plakala. Byla to má první kniha od této autorky a jistě ne poslední.

31.05.2020 5 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Jako první jsem od autorky četla "Podle pravidel", která byla skvěle napsaná a na tuto knihu jsem si dlouho brousila zuby. Autorka mě opět potěšila. Tak milý příběh, to je radost číst. Již od začátku je znát chemie mezi hlavní dvojicí a scénky, ve kterých si jeden druhého dobírají, jsou zábavné. Celá, zprvu nešťastná a zoufalá situace mě parádně pobavila, cesta autem je dokonalá. Rodina Carsonových je stádo divokých a hlučných sympaťáků, u kterých chci i já trávit Vánoce a nakonec Robert a Cassie - ti by se k sobě taak hodili, oba mají dost silný žaludek. Přečteno na 2x, doporučuji pro všechny, kteří chtějí vypnout okolní svět a přehrát si v hlavě krásnou, romantickou komedii.

30.05.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Obdivuji autorčinu představivost, její styl psaní mi neskutečně sedí a při čtení jsem se dokázala snadno vžít do příběhu a nasát atmosféru sídla Carrowů. Konec mi rozhodně nepřišel odfláknutý ani přitažený za vlasy, mělo to prostě celé hlavu a patu.

24.05.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Věrný detektivní příběh dnešní zkorumpované doby, kdy stačí mít peníze a jméno a projde vám cokoliv. Svérázná detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a tým sympatických a schopných lidí mě bavili. Ocenila bych více pasáží s vrahem. Nevůle zavřít knihu byla velká a moc ráda bych viděla filmové zpracování.

07.04.2020 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Mnicha jsem si přečetla, protože se zajímám o duchovní rozvoj a tuto knihu jsem viděla snad na každém kroku, jakou má propagaci. Bohužel mě trochu zklamala. Nelíbila se mi a nebavila mě forma vyprávění, nebylo na tom nic zajímavého. Víc by se mi líbilo, kdyby se celý příběh odehrál ve vesnici u mnichů. Kniha by se příjemně četla a moudra by se lépe vštěpila pod kůži, takhle jsem vlastně po dvoudenní pauze zapomněla, co v knize bylo. Bylo pro mě únavné ji dočíst, četla jsem spousty lepších knih, o kterých se ani tolik neví. Je to škoda.

03.04.2020 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Na prvním díle se mi líbilo, že hlavní postavy měly každá svůj prostor v příběhu. Tady mi to celé přišlo nefér vůči Spencerovi, jeho příběh si zasloužil víc. Přesto se mu nedostalo pozornosti, pořád byl dokonalý a snášel věčné výkyvy nálad Dawn, která ze sebe dělala mučednici kvůli problému, se kterým se setkala většina lidí. Až mi s tím lezla na nervy. Jinak moc pěkný příběh, líbí se mi, že autorka již poodhalila něco málo ze Sawyer a připravila čtenáře na další díl. Já se na něj těším.????

27.03.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Krásný, srdceryvný příběh dvou polámaných lidí, kteří si našli cestu k tomu druhému i k sebe sama. Začátek, kdy se snažili Kaden a Allie nějak společně fungovat, mě bavil a od poloviny knihy jsem se culila jako puberťačka. Přečteno jedním dechem, autorčin styl mi neuvěřitelně sedl, hlavní postavy mi budou chybět.

25.03.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Od menší poloviny do konce jsem knihu četla se zatajeným dechem a jelikož je u této knihy obtížné domyslet si, jak to asi celé skončí, měla jsem po většinu času neskutečnou husí kůži. Je až strašidelné, jaké pocity ve vás dokáže vyvolat několik vět na papíře. Scéna ve sklepě byla naprostým vrcholem a jediné, co mi dovolilo aspoň trochu dýchat, byla odvaha kocoura Wolfgang. Kniha a její hustá atmosféra mě natolik pohltila, že jsem málem dostala infarkt, když si můj pes kýchnul. Doporučuji!

24.03.2020 5 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Druhý díl ze série Nicka Foxe a Kate O'Hareové mě nezklamal a četla jsem ho chvílemi s pobavením, chvílemi se zatajeným dechem, ať už to bylo u akčních scén nebo u jiskření mezi Kate a Nickem. Ti dva jsou prostě roztomilí, jak si jeden druhého neustále dobírají a kapitolu v nákladovém prostoru letadla jsem úplně hltala. Postava Boyda zcela jistě také stojí za zmínku. Jeho herecké výkony jsou dokonalé. Moc se mi líbí představivost autorů, každý podfuk byl do detailu naplánovaný a bohatý na akci a tuhle štvanici si umím představit i ve filmovém zpracování. Jen zakončení knihy na pár řádků si Kate a Nick nezasloužili.

23.03.2020 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Tahle kniha měla všechno - geniální příběh, který chytí a nepustí. Sympatické postavy celého týmu podfuku, každému z nich autoři vytvořili originální povahu. Spoustu akčních scén, při kterých se čtenář opravdu skvěle baví a je napnutý. No a samozřejmě nesmím opomenout hlavní dvojici celé knihy. Musím konstatovat, že chemie, mezi touto nesourodou dvojicí, byla obrovská nálož. Tak vtipné, jiskřivé scény, jsem ještě neměla příležitost číst. Bavila jsem se každou stranou, každým slovem. Moc se těším, až si přečtu druhý díl ze série Nicka Foxe a Kate O'Hareové.

18.03.2020 5 z 5

Karlaz: Cesta člověka Karlaz: Cesta člověka Tomáš Gavlas

Při čtení této milé knihy má čtenář pocit, že Karlaz promlouvá přímo k němu a může si tak z ní odnést přesně to, co potřebuje. Kdo se alespoň trochu zajímá o filozofii, esoteriku apod., jistě narazí na známé informace.

15.03.2020 5 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Tak tohle bylo veliké překvapení. Zpočátku jsem knize nemohla přijít na chuť, nejsem u knih zvyklá na hovorovou češtinu a tolik vulgarismů. Po několika stránkách už mi to nepřišlo tak strašné a nakonec jsem to úplně přestala vnímat. Ba naopak, přijala jsem osobnost hlavní hrdinky takovou, jaká je - a že je skvělá! Hezký příběh, nápaditá zápletka a pasáže s malou Grace parádní - ta holčička je boží! Nakonec jsem knihu nepustila z ruky. Za polovinou knihy už si domyslíte, jak to asi celé skončí, ale i tak jsem se po přečtení poslední stránky culila, jak by řekla Cat, "jako zas*anej deme*t". Super!

31.01.2020 5 z 5

Mistr X Mistr X John Lutz

Opět skvělá práce autora. Atmosféra hmatatelná.

Potřeba zabíjet Potřeba zabíjet John Lutz

Moje první kniha od tohoto mistra. Hned jsem musela nakoupit další knihy. Tým vyšetřovatelů v čele s Frankem Quinnem a tvrdohlavou Pearl by sám o sobě vystačil na vtipnou a pohodovou knihu. Vrah má tak zvrácený a jedinečný modus operandi, že jsem se těšila, až zas někoho zapíchne. :-D Nápadité, vkusné, víc takových knih.

Série Série John Lutz

Opět Frank Quinn a jeho tým. Ti lidé jsou prostě supr! Opět jsem napětím nedýchala.

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Lutz je prostě pan spisovatel. Tento žánr mu pasuje jak pr*el na hrnec.

Šílenství Šílenství John Lutz

Quinn a jeho tým jsou předností této knihy. Autor má zcela jistě spousty lepších knih, než je tato. Napjatá atmosféra, které je u jeho knih většinou převrše, tady tak nějak pokulhává. Proto ubírám jednu hvězdičku.

28.01.2020 4 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

U každé knihy od Lutze se nestačím divit, co si na čtenáře dokáže autor připravit. Člověk chvílemi s psychopatickým, narušeným vrahem sympatizuje. John Lutz opět nezklamal, doporučuji všemi deseti!

Zvrat Zvrat John Lutz

Quinn a jeho tým jsou prostě srdcovka. John Lutz se u tohoto žánru drží stejné, osvědčené stylistiky. Máme tady tým vyšetřovatelů sympošů v čele s elegánem Quinnem a dynamickou Pearl. Máme tady prolínání 2 časových, příběhových linií, no a samozřejmě sadistického psychopata coby vraha, který v dětství utrpěl nějaké trauma. Kniha, jako všechny od Lutze, čtenáře vtáhne do děje a nepustí.

28.01.2020 5 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Knihu jsem zakoupila, protože Čtyři dohody čtu nebo poslouchám pravidelně. Musela jsem ji tedy mít. Z mého pohledu ale není o co stát. Kniha z velké části rekapituluje předchozí 4 dohody s mírným doplněním o dohodu pátou jak v jednotlivých dohodách, později také v samotné kapitole. Kniha jako celek na mě nepůsobí tak nenásilně a jemně jako Čtyři dohody. Možná je to tím, že u knihy přiložil ruku k dílu jeho syn Don Jose, možná už je to spíše o penězích, možná jsem od knihy čekala až příliš. Za mě ne.

28.01.2020 1 z 5