OnlineYaruschka

DraculDraculDacre Stoker

Koupila jsem si knihu jen proto, že jsem zde na Databázi četla víceméně pozitivní reakce a byla jsem hodně zvědavá. Původního Draculu od Brama Stokera miluju, je to pro mě "nesmrtelný" příběh a tento prequel mě ani v nejmenším nezklamal. Hezky napsané, velice čtivé, pro mě tedy i dostatečně děsivé :)

29.07.2021

Mám nad tebou mocMám nad tebou mocTeresa Driscoll

Byla jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla :( .......těžce nebavilo,.... věnuji do knihobudky, třeba potěší někoho jiného :)

07.07.2021

Sedmé dítěSedmé dítěErik Valeur

Páni, to byla literární nálož par excellence!!! 840 stránek knižního orgasmu a to jakože přímo z Dánska. ♥️
Velký komplikovaný román, u jehož čtení je potřeba klid, čas, velikánskou trpělivost a hlavně chuť dostat se na pár dní mimo realitu dnešních dnů. Mozek musí po celou dobu jet na 100%, jinak jsi totálně mimo mísu a už to nikdy nerozmotáš :))
Klobouk dolů, Erik Valeur umí psát ♥️ a určitě je to jedna z těch TOP knih, co jsem kdy přečetla.....nenudila jsem se ani minutu...a vůbec nerozumím tak nízkému hodnocení tady na DK......

11.03.2021

MedvědiMedvědikolektiv autorů

Krásná knížka se spoustou zajímavých informací a nádherných fotografií pro ty, kdo nalezli zálibu v těchto obdivuhodných tvorech.

04.12.2020

Chtěla mi vzít životChtěla mi vzít životMagdaléna Lunáková

Nezaujalo, dočetla jsem jen proto, že jsem si na cestu do MHD nevzala náhradní čtení (a litovala jsem). Na můj vkus příliš jednoduchý, naivní až dětinský styl psaní. Vztah hlavní hrdinky s jejím přítelem popisován přes růžové brýle. Místy mi to přišlo až legrační, od dospělé autorky bych tohle nečekala. Dvě hvězdičky jen proto, že jsem už četla horší knihy.

02.09.2020

ArchandělArchandělKerstin Signe Danielsson

Nebavilo, přečteno horko těžko:))

01.08.2020

MandľovníkMandľovníkMichelle Cohen Corasanti

Nádherná knížka. Začátek nekompromisně drsný. Za plný počet hvězdiček ❤️

15.07.2020

Slepí ptáciSlepí ptáciUrsula Poznanski

Průměrná detektivka, chtěla jsem dát tři hvězdy, druhá polovina a hlavně konec to trochu vylepšil. Na dovolenou dobrý :))

14.02.2020

Lotosové bluesLotosové bluesKristina Ohlsson

Také souhlasím s "knihomolem 61", že to zpracování je hrozné. Věřím, že nějaký zručnější spisovatel by si s tak zajímavým tématem pohrál lépe. Nedávno jsem četla Davidovy hvězdy a ta mě bavila mnohem víc.

11.12.2019

Myšlenky svatého ŠarbelaMyšlenky svatého ŠarbelaHanna Skandar

Krásné a inspirující myšlenky,..... při čtení takových knih si člověk uvědomí, jaké má v tomto světě možnosti a jakou pozitivní cestou se jeho život a vztahy mohou ubírat, jen když na tom bude pilně pracovat. Na druhou stranu mu ale také dochází kolik špatností, zla a mamonu ho obklopuje.

06.12.2019

AkváriumAkváriumDavid Vann

Číst Davida Vanna je čisté sebemrskačství. Ne každá knížka musí být detektivka, psychologický thriller či horror, aby člověka zadupala hluboko do země nebo donutila si najít bezpečné místečko a on pak musel ze svého úkrytu po očku pozorovat, zda je venku bezpečno. Tady se ale stejně neskryjete, protože jediné místo, kde budete mít potřebu najít útočiště je vaše nitro.......a to vás zradí....ono vám nezavře dveře před nosem, ale nastaví vám zrcadlo....budete se bát,... ale bát toho, co se během čtení vynoří z té nejtemnější stránky vaší duše :). Vann není návykový, to by člověk musel být skutečným masochistou, nepoběžíte hned po první rundě pro další, protože budete mít co dělat, abyste rozdýchali tu první. Nepřečtete ho jedním dechem, ale budete ho odkládat a těch podělaných 200 stran číst hodně dlouho, protože na to prostě nemáte, i když to chcete mít už za sebou :)) :))....nakonec stejně po nějaké době půjdete pro další, protože se toužíte opět setkat se svým démonem..... Tenhle spisovatel jde na dřeň. Pro silné jedince je to silný zážitek, pro ty slabší to může představovat ještě větší bahno než v jakém se (možná) aktuálně nacházejí....Vann je stáhne ještě hlouběji.......no... radši si to rozmyslete :))

30.08.2019

Šťastný jako DánŠťastný jako DánMalene Rydahl

Myslím, že budu emigrovat :)):))

28.05.2018

OdplataOdplataSteffen Jacobsen

Vítejte v dnešní Kodani...:))

24.05.2018

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Bála jsem se přímo královsky :)).......Parádní čtení.

07.02.2018

Sbírka motýlůSbírka motýlůViktorie Besó

Příšernost,......dala jsem jí jen proto, že jsem si potřebovala odpočinout od složitějších knih, ale i odpočinková literatura by měla podle mě vypadat jinak.........

27.03.2017odpad!

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

Masakr Nr. 2 :)):))

18.10.2016

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Masakr! Chlemtala jsem se od začátku do konce :D :D :))

18.08.2016

SrubSrubDavid Vann

Není to tak naturalistické jako Vannův Ostrov Sukkwan, více psychologicky pojaté, nicméně nutná pauza po přečtení. Je to neskutečně depresívní čtení, které zůstává nějakou dobu hluboko uvnitř........že by z obavy z toho, že se v nás něco takového může ukrývat? Nebo nějaký odraz z minulosti? Jestlipak se dobře známe? :)) .......Každopádně spisovatel asi neměl nejradostnější dětství ..........

08.08.2016

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Jedna z těch lepších detektivek, začátek sice zdlouhavější, konec knihy na můj vkus příliš rychle utnutý - trochu jako když si chlap hned po aktu oblíkne kalhoty a bez pozdravení odejde :)):))

11.03.2016

LauraLauraJ. K. Johansson

Strhující thriller to rozhodně není (jak je uvedeno na obálce), spíš lehká detektivka pro teenagery :-)), ale jako oddychovka dobrý.......

19.08.2015

PoliciePolicieJo Nesbø

Dokonalý!!!!!!!!

10.07.2015

Chraň nás od zléhoChraň nás od zléhoLisa Collier Cool

Opravdu ze srdce jsem se musela zasmát :):) komentáři „Jacka Bauera“:
„Tak taková literatura pro mne jako nevěřícího není. Jelikož nevěřím v Boha, tudíž nevěřím i v ďábla, démony či duchy. Věřím, že kniha může být velmi zajimavá a čtivě napsaná, ale mě prostě tohle téma nebere. “

Nechápu, proč vůbec saháte po takové knize, určitě už jen název napovídá, o čem bude - o anotaci nemluvě.
Pochopím, když někdo ohodnotí knihu jako ODPAD např. na základě špatného n. nezajímavého zpracování, ale na základě tématu jen proto, že vás to téma samotné nebere????

22.05.2015

SkrýšSkrýšJohan Theorin

I přes dobré náměty je Theorinův sloh na můj vkus moc jednoduchý, nekomplikované věty a dialogy, prostý popis věcí a událostí........... Všechno pluje tak po povrchu, že kniha ve mne nezanechá žádný hlubší dojem a brzy i zapomenu, o čem vlastně byla a přečteno mám za jeden/dva večery. Žádný „dar řeči“ jako např. Nesbo na jehož knihy čekám jak na Boží smilování :)) (když mluvím o detektivním žánru). Určitě je to ale dobrá odpočinková četba, kterou si ráda dám po nějakém složitějším kousku.

17.02.2015

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Naprostá pecka, přiznávám, že se mi líbila víc jak kniha Stoletý stařík (film se mi líbil ale hodně :)).
Chystala jsem se Analfabetku přečíst tak do dvou dnů, ale při těch výtlemech na každé stránce se mi to protáhlo pomalu na dva týdny. Prostě skvělá vtipná knížka! :-))

17.12.2014

Mlhy ÖlanduMlhy ÖlanduJohan Theorin

Smršť se mi líbila o malinko víc, u této knihy jsem se musela občas přemáhat číst dál, ale může to být způsobeno tím, že jsem severských detektivek v poslední době plná ..........chce to trochu ubrat a na čas změnit směr :-))

05.12.2014

Americká tragédieAmerická tragédieTheodore Dreiser

Naprosto dokonalé. Spolu se Zločinem a trestem zařazuji mezi mé TOP knihy.

18.11.2014

CestaCestaCormac McCarthy

Kniha i film - pěkná depka :-)). Nedoporučuji číst ve špatném vnitřním rozpoložení v kombinaci s podzimním počasím.............i když je to tedy autentičtější :)):))

13.11.2014

SmršťSmršťJohan Theorin

Příjemné oddechové čtení, které upoutá čtenářovu pozornost hned na začátku a nepustí do poslední stránky.

13.11.2014

Zasněžené pomerančeZasněžené pomerančePeter Kerr

Kdybych Mallorcu nikdy nenavštivila, možná by mě kniha bavila o malinko méně, takhle mám chuť sbalit svých "pět švestek" a vrátit se na ten malebný ostrov a protáhnout si kosti v Serra de Tramuntana, pryč od civilizace. Určitě přes zimu přečtu zbylé 4 knihy Petera Kerra a pak si udělám pěknou dovolenou :-)):-))

03.10.2014

MágMágJohn Fowles

Vynikající kniha, čtivá, napínavá, plná zvratů, zvědavost vás nutí číst pořád dál a dál - jako by svět kolem vůbec neexistoval........pravda, dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy tak ponořila a nevnímala okolí, určitě mi k tomu dopomohla i letošní dovolená na řeckém ostrově :-))...........a přiznám se, že mám z toho dílka trochu chaos v hlavince..............mám zas o čem přemýšlet.

11.08.2014