Tamerlán musí zemřít

Tamerlán musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15586/bmid_tamerlan-musi-zemrit-OuA-15586.png 4 30 6

Román Tamerlán musí zemřít se nese ve znamení autorčina oblíbeného žánru, a to gotického románu. Přivádí nás do Londýna na konci 16. století, sužovaného popravami a hrozbou moru i války, kde známý předalžbětínský dramatik, básník i špeh Christopher Marlowe prožívá poslední tři dny svého života, než je v mladém věku úkladně zavražděn při hospodské rvačce. Marlowe hledá nebezpečného vraha Tamburlainea, který mu utekl z jeho vlastní temné hry. Autorka nám nabízí příběh muže, který se odhodlá vzepřít Bohu i králi, a zjistí, že existuje ještě horší osud než zatracení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Tamburlaine Must Die , 2004

petrarka72
14.09.2023 3 z 5

Alžbětinská jednohubka s hutnou atmosférou. Deset dní roku 1593. Londýn, temnota, mor, špína, sex, zrada, spiknutí, smrt. Marlowe, Walsingham, Cecil, Raleigh, John Dee, slepý knihkupec, postavy dramat a herci, kteří je hrají. Nejen bůh je nakonec mrtev... Nicméně zápletka mi připadala amatérsky překombinovaná a kromě Marlowa a Blaize všechny postavy jednorozměrné.

Yaruschka
03.02.2023 5 z 5

Krátké, ale atmosférické a skvěle napsané literární dílko. Christopher Marlowe a jeho hry jsou moje srdcová záležitost, akorát mě mrzí, že do češtiny nebyla přeložena žádná biografie nebo knihy, které pojednávají o jeho životě.
Doporučuji seriál Will.

boticelli
22.01.2023 5 z 5

Na autorce mám rád její noir styl, po temné Řezárně se mi líbil i tento nedlouhý příběh posledních pár dní Christophera Marlowa. Možná to není literární skvost ale pokud ve mně kniha vzbudí zájem dohledat si pár faktů na internetu, musím hodnotit vysoko. 4,5*

Taťka Hraboš
05.05.2022 4 z 5

Historické romány přímo nevyhledávám, ale pokud se mi do rukou dostane kvalitně napsané dílo, jako je toto, většinou nelituji. Okamžitě jsem si vyhledal z dostupných zdrojů informace o hlavních postavách příběhu – samotném Marlowovi, Thomasi Kydovi či Walteru Raleighovi, abych srovnal oficiální verzi jejich příběhu s tou autorčinou. O tomto útlounkém dílku samotném se dá říct, že je to příjemně napsaný, svižný a zajímavý příběh, nepostrádající patřičnou atmosféru. Taková návnada na další, rozsáhlejší autorčiny knihy.

LeDock
26.12.2017 3 z 5

Ak sa niekomu páčil Emmerichov film Anonymous mala by ho baviť aj táto špekulatívna fikcia o posledných hodinách predčasne a násilne ukončeného života alžbetínskeho básnika, autora divadelných hier a špióna Christophera Marlowa, súputníka Williama Shakespearea.

soukroma
07.12.2012 2 z 5

Je to krátký příběh, ale vůbec jsem se mi nepodařílo se začíst (a dočíst).

Londýn 16. století dramatici

Louise Welsh