Yaruschka Yaruschka komentáře u knih

Srub Srub David Vann

Není to tak naturalistické jako Vannův Ostrov Sukkwan, více psychologicky pojaté, nicméně nutná pauza po přečtení. Je to neskutečně depresívní čtení, které zůstává nějakou dobu hluboko uvnitř........že by z obavy z toho, že se v nás něco takového může ukrývat? Nebo nějaký odraz z minulosti? Jestlipak se dobře známe? :)) .......Každopádně spisovatel asi neměl nejradostnější dětství ..........

08.08.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedna z těch lepších detektivek, začátek sice zdlouhavější, konec knihy na můj vkus příliš rychle utnutý - trochu jako když si chlap hned po aktu oblíkne kalhoty a bez pozdravení odejde :)):))

11.03.2016 4 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Opravdu ze srdce jsem se musela zasmát :):) komentáři „Jacka Bauera“:
„Tak taková literatura pro mne jako nevěřícího není. Jelikož nevěřím v Boha, tudíž nevěřím i v ďábla, démony či duchy. Věřím, že kniha může být velmi zajimavá a čtivě napsaná, ale mě prostě tohle téma nebere. “

Nechápu, proč vůbec saháte po takové knize, určitě už jen název napovídá, o čem bude - o anotaci nemluvě.
Pochopím, když někdo ohodnotí knihu jako ODPAD např. na základě špatného n. nezajímavého zpracování, ale na základě tématu jen proto, že vás to téma samotné nebere????

22.05.2015 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

I přes dobré náměty je Theorinův sloh na můj vkus moc jednoduchý, nekomplikované věty a dialogy, prostý popis věcí a událostí........... Všechno pluje tak po povrchu, že kniha ve mne nezanechá žádný hlubší dojem a brzy i zapomenu, o čem vlastně byla a přečteno mám za jeden/dva večery. Žádný „dar řeči“ jako např. Nesbo na jehož knihy čekám jak na Boží smilování :)) (když mluvím o detektivním žánru). Určitě je to ale dobrá odpočinková četba, kterou si ráda dám po nějakém složitějším kousku.

17.02.2015 3 z 5

Naprostá pecka, přiznávám, že se mi líbila víc jak kniha Stoletý stařík (film se mi líbil ale hodně :)).
Chystala jsem se Analfabetku přečíst tak do dvou dnů, ale při těch výtlemech na každé stránce se mi to protáhlo pomalu na dva týdny. Prostě skvělá vtipná knížka! :-))

17.12.2014 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Smršť se mi líbila o malinko víc, u této knihy jsem se musela občas přemáhat číst dál, ale může to být způsobeno tím, že jsem severských detektivek v poslední době plná ..........chce to trochu ubrat a na čas změnit směr :-))

05.12.2014 4 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Naprosto dokonalé. Spolu se Zločinem a trestem zařazuji mezi mé TOP knihy.

18.11.2014 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Kniha i film - pěkná depka :-)). Nedoporučuji číst ve špatném vnitřním rozpoložení v kombinaci s podzimním počasím.............i když je to tedy autentičtější :)):))

13.11.2014 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Příjemné oddechové čtení, které upoutá čtenářovu pozornost hned na začátku a nepustí do poslední stránky.

13.11.2014 5 z 5

Zasněžené pomeranče Zasněžené pomeranče Peter Kerr

Kdybych Mallorcu nikdy nenavštívila, možná by mě kniha bavila o malinko méně, takhle mám chuť sbalit svých "pět švestek" a vrátit se na ten malebný ostrov a protáhnout si kosti v Serra de Tramuntana, pryč od civilizace. Určitě přes zimu přečtu zbylé 4 knihy Petera Kerra a pak si udělám pěknou dovolenou :-)):-))

03.10.2014 5 z 5

Mág Mág John Fowles

Vynikající kniha, čtivá, napínavá, plná zvratů, zvědavost vás nutí číst pořád dál a dál - jako by svět kolem vůbec neexistoval........pravda, dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy tak ponořila a nevnímala okolí, určitě mi k tomu dopomohla i letošní dovolená na řeckém ostrově :-))...........a přiznám se, že mám z toho dílka trochu chaos v hlavince..............mám zas o čem přemýšlet.

11.08.2014 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Ještě dlouho jsem proklínala mojí profesorku literatury, že nám tu knihu uložila jako povinnou četbu!

31.07.2014 1 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Obě babičky a moji rodiče se kdysi zřejmě moc nedomluvili, páč jsem tu knížku dostala hned třikrát :-)). Považuji tu dobu za "životní bod", ze kterého odstartovala má náklonnost a láska k severským zemím:-)) Takže děkuji babičkám a tatínkovi do nebíčka a mamince domů za to, že mi jí koupili :-)):-))

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Film i kniha naprostá dokonalost. Nevím kolikrát jsem to viděla, nevím kolikrát jsem to četla, ale hádám, že kniha vede :-))

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Ta kniha je tak úchylná a perverzní, drsná, divná,...........že na to jen tak nezapomenete :-))

30.07.2014 5 z 5

Nedokáži si představit, že bych se s něčím takovým měla potýkat ve vlastní rodině. Opravdu drsná realita, kdysi jsme knížku četli s mým taťkou a byli jsme z toho dost otřesení.

Zem pod jejíma nohama Zem pod jejíma nohama Salman Rushdie

Tahle fantazii probouzející knížka patří do mých TOP TEN. Naprosto úžasná!

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Nejoblíbenější knížka mého dětství, ve které jsem si neustále pročítala - a vůbec dodnes mám moc ráda antickou mytologii ......

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Nejsem zrovna bůhvíjaká romantička, ale toto je úžasná kniha, u které jsem si dokonce poplakala :-)):-)) a určitě utkví dlouho v mysli....

Marihuana Marihuana Jiří X. Doležal

Pěstitelské práce :-))