xxtom xxtom komentáře u knih

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dominik Stroukal

Náhled do Dark webu a věcí s ním spojených.

06.06.2022 3 z 5

Klaun si povídá s Bohem Klaun si povídá s Bohem Jiří Suchý

Pan Suchý se krásnou češtinou zamýšlí nad vírou a Bohem. Knihu jsem četl až jako druhou v pořadí, první jsem četl její pokračování. A musím přiznat, že právě to její pokračování se mi líbilo daleko víc. Určitě se ale chci k této knize s odstupem času vrátit.

06.04.2022 3 z 5

Svědectví o tom, jak měníme planetu k horšímu a předpověď toho, jak špatně to s námi dopadne, pokud se radikálně náš přístup nezmění.

14.02.2022 4 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Kniha mě hodně překvapila. Nečekal jsem takhle poutavé čtení vesměs o nehezkých věcech. Kniha se mi dobře četla a paní Elbel mě dokázala upoutat. Určitě doporučuji.

06.01.2022 5 z 5

Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Dominik Stroukal

Některé pasáže trošku moc technické, možná až zbytečně. Ale celkově určitě zajímavá kniha.

03.11.2021 3 z 5

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Kniha napsaná dcerou pana Wintona vypráví o celém jeho životě, rodině a práci. Samotné organizaci vlaků je věnovaná jen malá část. Smekám na tím, co všechno pan Winton dokázal.

04.03.2021 4 z 5

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Pan Schovanec je neuvěřitelně inteligentní. Je úžasné, že se s autismem dokázal dostat takto daleko.

05.02.2021 3 z 5

Neobyvatelná Země Neobyvatelná Země David Wallace-Wells

Kniha o globálním oteplování, o jeho následcích a o tom, co nás (lidi) čeká a nemine. Kniha je místy trošku složitější na porozumění, ale celkově určitě stojí za přečtení. Všechny popisované následky globálního oteplování jsou hodně strašidelné.

31.12.2020 3 z 5

Deník z Hirošimy Deník z Hirošimy Mičihiko Hačija

Japonský lékař popisuje první dva měsíce po zásahu Hirošimy jadernou bombou. Kniha popisuje snahu o léčbu zraněných a setkávání se s příznaky ozáření do té doby neznámými.

23.12.2020 4 z 5

Nová tajemství Prahy Nová tajemství Prahy David Černý

Kniha o méně známé pražské historii a současnosti doplněná krásnými fotografiemi. Škoda, že nejsou popisy jednotlivých pražských tajemství trošku delší. Předchozí kniha "25 tajemství Prahy" se mi líbila o něco víc. I tak jsem se ale dozvěděl zase něco nového.

07.10.2020 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Neuvěřitelně detailní historie politického života současného prezidenta Zemana. V každé kapitole se pan Kmenta věnuje některé z osob kolem prezidenta. Autor dokázal zjistit hodně překvapujících detailů.

21.04.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četl jsem zatím všechny knihy od pana Hartla, ale tato mi přišla nejslabší. Kniha se čte dobře, ale od poloviny knihy mi přišel děj už zbytečně natahovaný.

17.04.2020 3 z 5

Určitě bych knihu zařadil mezi ty nejlepší od pana Hrabala. Vypráví v ní o vzestupu a pádu hlavního hrdiny, který začal jako číšník, ale jeho snem bylo se stát hoteliérem a milionářem.

07.01.2020 5 z 5

Adam Ondra: lezec tělem i duší Adam Ondra: lezec tělem i duší Martin Jaroš

Pan Ondra je bezesporu nejlepší český lezec, smekám. V knize popisuje své lezení do nejmenších detailů. Knihu navíc doplnil i slovníkem lezeckých pojmů a hlavně spoustou úžasných fotografií. Po stránce literární už je obsah slabší, ale o tom kniha není. Je hlavně o lezení.

02.01.2020 3 z 5

Velká kniha vystřihovánek - Městská památková rezervace Velká kniha vystřihovánek - Městská památková rezervace Richard Vyškovský

Více než jen kniha. Spíš umělecké dílo Mistra Vyškovského. Pro papírové modeláře odchované časopisem ABC je to kus života.

02.08.2019 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Svědectví z koncetračního tábora, určitě stojí za přečtení.

30.05.2019 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Tři krátké příběhy se dobře čtou. Poetiku Vánoc v nich ale nehledejte.

09.12.2018 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Z předchozího dílu jsem byl nadšený, ale toto pokračování mě zklamalo. Zdaleko to nebylo tak napínavé jako díl přechozí.

08.12.2018 2 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Příhody malého francouzského městečka, vztahy mezi lidmi a trampoty vzniké vybudováním veřejného záchodku. Autor moc hezky popisuje orinální postavy. Ze začátku mě kniha moc bavila, ale po polovině knihy originálních nápadů ubývalo a ke konci už jsem měl knihu problém dočíst.

06.12.2018 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Hodně depresivní, ale hlavně silný příběh putování otce a syna postapokalyptickou krajinou.

05.07.2018 4 z 5