Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny

Dark Web je tajemné a mýty opředené místo na internetu, kde se za virtuální peníze dá koupit leccos ilegálního. Lidé si posílají poštou drogy a padělané dokumenty, nakupují ukradené kreditní karty a sledují pornografii za hranou zákona. Dark Web však má i své světlé stránky. Ty využívají i novináři BBC, The Guardian nebo samotný Facebook pro sdílení informací, které mají zůstat utajeny. Nepředstavujte si ale nepřístupné části hlubin internetu — na Dark Web se můžete dostat na pár kliknutí myší. Bájí se, co vše se tam děje. Dá se snadno a anonymně koupit zbraň? Nebo rovnou objednat nájemný vrah? Anebo si dokonce zaplatit sledování vraždy v přímém přenosu? Kniha je průvodcem po temné části internetu od jeho počátků po budoucnost. Ukazuje, jakým způsobem fungují pravidla mezi lidmi, kteří spolu chtějí obchodovat, ale nikdy neodhalí svou identitu. Proč se pod rouškou anonymity neokrádají a co se stane, když k tomu dojde. Proč se vládám daří tvůrce nelegálních tržišť chytat a jak se tomu tržiště brání. Co je na Dark Webu skutečností, a co naopak mýtem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451612/big_dark-web-sex-drogy-a-bitcoiny-8cj-451612.jpg 4.3102

Kniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny

pepap
15. listopadu

Moje první seznámení s "temnotou" internetu
Po informaivní stránce byla tato kniha velikým překvapením - o něčem takovém jako je Dark Web jsem neměl doposud, přiznávám, ani ponětí. Myslel jsem si, že jde o přehánění a přenesená vyjádření, ale že existuje speciální browser a adresy k Dark Webu ... Občas mi kniha přišla vyloženě "strašící". Na druhou stranu, vzhledem k tématu a možnostem diskutovaného tématu je trocha strašení asi na místě.

Prince_of_book
02. listopadu

Velmi zajímavá kniha z pera Dominika Stroukala. Už obálka "Láká" na SEX,DROGY A BITCOINY a slovo Darkweb je tak trochu mimo, nicméně i to určitě přispěje k rozšíření této skvělé knihy, v níž nás Dominik provází historií i funkčností Dark Webu.

Od drogy, přes kryptoměny až po sex i se všemi jeho nechutnými částmi, to vše nalezneme v knize společně s příběhy o důležitých personách v historii Dark Webu a jejich příbězích.

Kniha mě neskutečně bavila a přinesla mi nový pohled na bezpečnost, Dark Web i na možné úskalí, jenž se na něm skrývají.

10/10

mi-380

Pomocí krátkých příběhů, z nichž jen málokterý je všeobecně známý, nás autor provází světem, o kterém se sice hodně mluví, ale moc se o něm neví.
Na začátku stručně vysvětlí základní pojmy a pak už se pouští do vyprávění, z kterého plyne, že je sice mnoho věcí, které bychom na Dark Webu očekávali, ale velké procento z nich tam překvapivě nenajdeme. Co tam tedy najdeme v maximální míře? Velmi, velmi často narazíme na podvody a úplně nejčastěji na… (to druhé neprozradím, spoiler).
Autor má vše pečlivě ozdrojováno, odkazy za každou kapitolou zaujímají značný prostor. V Dark Webu vidí jako pravý libertarián i pozitiva.
Poučná, většinou zábavná, občas ale v některých kapitolách i nechutná četba.
90 % (zatím 68 hodnotících s průměrem 87 %).
...
Odhaduje se, že celých 96 procent obsahu na internetu se skrývá vyhledávačům...
...
Gareth Owen, mladý vědec z britského Portsmouthu, v roce 2007 získal doktorát z počítačových věd a pochopitelně to netrvalo dlouho, než si všiml Dark Webu. „Něž jsme udělali tuhle studii, měl jsem pocit, že Dark Web je dobrá věc,“ řekl v roce 2014 časopisu Wired. Svůj názor změnil poté, co zjistil, že víc než 80 procent návštěv na Dark Webu míří na stránky...

Disease

Pěkný úvod pro naprosté laiky. Líbila se mi věcnost a nestranost pohledu na tuhle část Sítě, kterou neznám. Jen mi dost vadila totálně odfláknutá redakční práce, u některých vět jsem jejich význam pochopil jen díky kontextu.

NemmamSlov

"Dark Web nestojí vždy na nelegálnej strane. Veľká časť tejto knihy sa venuje predstavovaniu naprosto legitímnych a legálnych vecí, ktoré Dark Web a jeho nástroje umožňujú a my chceme, aby existovali. Chceme, aby novinári mohli anonymne dostávať dôležité informácie, chceme, aby ľudia v oblastiach zeme s tuhým režímom a cenzúrov mali prístup k informáciam, a chceme taktiež, aby sa mohli tímto režímom aktívne brániť."
(Dominik Stroukal)

Keď sa spomenie Dark Web, väčšinou z nás si predstaví niečo nelegálne, ako predaj drog, predaj zbraní, nájomné vraždy, únosy, či pornografia. Autor sa snaží čitateľovi hlavne ukázať sveté stránky tohto Webu. Je pravda, že si tam človek ľahko zoženie drogy, ktoré vám dokonca donesie pošta rovno domov do schránky, ale s ostatnými prvkami je to o trochu ťachšie. Prečo? Pretože ak si človek objedná zbraň, vraždu, či únos, tak je viac než 99% úspešnosť, že bude objednávateľ okradnutý o jeho úspory. Samozrejme Dark Web pomáha šíriť detskú pornografiu, pri čítaní niektorých článkov som bol v šoku, ale zároveň si treba uvedomiť, že veľa uživateľov Dark Webu túto vec nepodporuje a veľa hackerov pomáha týchto ľudí odhalovať. V článkoch sa dokonca dozvedáme ako bol Dark Web nápomocný polícii pri únosoch, či iných nelegálnych činostiach.

Každá vec má svoje kladné a záporne stránky, výnimkou nie je ani Dark Web a vďaka Stroukalovi som sa oboznámil hlavne s pozitívnou stránkou tohto webu, ako navštíviť tento Web a hlavne ako ho využiť na konanie dobra. Dark Web nám dáva viac súkromia, ako bežný internet, komplikuje život rôznym skupinám, ktoré sa vás snažia sledovať, možno o tom dokonca ani neviete, ale už samotné reklamy sú stavané tak, aby vám hádzalo do ponuky práve to čo ste naposledy hľadali na internete. Čitateľ o článkoch si môže rôzne veci vyhľadať, keďže autor na konci každej kapitoly necháva odkazy na rôzne internetové stránky. Mrzí ma, že sa toľko nevenuje kryptomenám. V dnešnej dobe je to pravdepodbne budúcnosť, čo sa týka internetového obchodu.

Tereza_T

Knížka je jakýmsi průvodcem po DarkWebu, popisuje negativa, ale pro mě překvapením, i pozitiva týhle temný stránky internetu. Určitě je vhodná pro laiky a pro někoho, kdo o DarkWebu slyší poprvé a nebo moc neví, co si pod tím představit. Dominik pěkně popisuje prostředí DarkWebu, jeho negativa, pak věci co se ani negativem nazvat nedají, ale lze je nazvat zvěrstvem a nelidkskostí a nakonec i pozitiva. Všechno nenuceně a dává prostor pro formování vlastního názoru. Pro mě hodně zajímavým a děsivým tématem bylo v knížce řešený soukromí a osobní data ve spojení s internetem. Takže doporučuju dál každýmu, kdo na internetu nějakou tu hodinku denně tráví... internet není jen wikipedie a roztomilý obrázky koťátek :(

rimmon

Bavilo mě to.
Líbí se mi že autor myslí i na ty co nejsou tak ,,zběhlý" a všechno hezky vysvětlí.
Líbí se mi i humor který je občas v knize cítit a zároveň se člověk dozví spoustu pro mě nových věcí.
Díky za takovou knížku.
Je to brožurka - psaná normálním jazykem - takže se člověk snadno začte a je to hezky řazené za sebou - já jsem vážně spokojená.
:-)

Allys

Super kniha, ktorá popisuje spôsobom, ktorý pochopí aj laik, ako približne funguje dark web. Autor pútavo, či už na základe faktov, vlastných skúseností alebo zverejnených príbehov iných ľudí vyvracia mnohé populárne a negatívne mýty o dark webe. Tieto mýty sú zrejme to, čo ľudí desí najviac. V mnohých súčasných thrilleroch sa dajú nájsť k téme rôzne zavádzajúce informácie a bežný čitateľ sa zrazu bojí zapnúť počítač :-) Škoda názvu, ktorý môže mnohých odradiť, pritom téma je poňatá veľmi obsiahlo, určite sa netýka prevažne sexu a drog. Kapitoly ozrejmujúce svetlé stránky dark webu a popis fungovania spravodajských spoločností aj v krajinách, kde vládne cenzúra boli veľmi prínosné. Niektoré skutočné prípady boli šokojúce, najviac mi utkvel v pamäti jeden s manželom, ktorý sa rozhodol zbaviť sa manželky a bol silno veriaci kresťan. Kniha je plná odkazov na zdroje, z ktorých bolo čerpané a ak má niekto záujem o hlbšiu znalosť témy, na základe nich si vie dohľadať potrebné informácie. Myslím, že v dnešnej dobe, keď je na internete aktívne veľké množstvo ľudí je záujem o tému na mieste, dúfam, že si knihu prečíta čo možno najviac ľudí.