Xena011 Xena011 komentáře u knih

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Na oddech příjemná a oddechová kniha, ale přijde mi, že se v ní nic moc nestalo. Takové uvítání do děje, do nového města a školy, seznámení s novými nevlastními bratry, lidmi a samozřejmě duchy, ale nic víc. Chybělo mi zde ze všeho nejvíc napětí a tajemno. Možná už to není vhodné pro můj věk, ale každopádně uvidíme, jak se to zvrtne dál a zda mě další díly zaujmou více.

17.05.2016 3 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Třetí díl...pro mě slabší než předcházející. Děj přišel hodně o napětí, záhad a otázek zde bylo hodně, na některé se zatím nenašly odpovědi, ale pouto Devlina s duchy je na konci opravdu vysvětlena, trošku jsem koukala, jak to teda dopadlo, ale vraha Fremonta (a celkově, jak to s ním bylo) sem trošku už dříve odtušila. Chtělo to více vykreslit vztah s Devlinem. Těším se na další díl, protože to ještě bude zajímavé. Děj se táhne, ale od poslední třetiny je tolik napětí a odhalení....to mám na knížkách nejraději.

15.05.2016 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Tento díl je zatím nejlepší (a nejstrašidelnější)z celé série. Nadpřirozeno, tajemno je zde vykresleno ještě v mnohem větším měřítku, než v ostatních dílech, až nejen hlavní hrdince, ale i vám leze mráz po zádech. Amelia zde hledá odpovědi na svoji minulost a původ, kterou ji nikdo nechce říct, a neví, proč ji minulost táhne k horám. Musím říct, že jsem pár odpovědí tušila a o pravdivosti jsem se na konci opravdu utvrdila. Všechny věci, které se odehrály v prvním díle, jsou zde do větší hloubky Chybí zde Devlin, ale Thane není taky špatný.

15.05.2016 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Pěkná knížka...nechybí nadpřirozeno, romantika, záhady, napětí a plno otázek, na něž hlavní hrdinka hledá odpovědi. Super téma, sice trošku pochmurné zaměstnání, ale jinak celkově zdařilá kniha, která nám přiblíží věci týkající se hřbitova a posmrtného života.

15.05.2016 4 z 5

Vítězný rytíř Vítězný rytíř Shannon Drake (p)

Tuto knihu považuji za slabší než ostatní díly, které jsem četla. Příběh pěkný, trochu smutný a ten konec se mi líbil nejvíce. Přesto mi tento příběh nějak nesedl a tudíž jej nemohu chválit jak ostatní knihy.

03.05.2016 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Shannon Drake (p)

Jako vždy pěkný historický příběh. Moc se mi líbila zápletka a popis osobnosti Viléma Wallace...jen mě mrzí umírání a popravy a musím nad tím po přečtení knihy uvažovat, jak se kdo a proč tak a tak zachoval, protože část historie je pravdivá. Líbilo se mi i zmínění Arryna z předchozí knihy. Takový pěkný příběh na oddechnutí přijde vhod vždy.

30.04.2016 5 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Krásný příběh na pozadí krásné historie. Co dodat? ... nepřestanete číst, dokud nebudete u konce.... :)

28.04.2016 5 z 5

Zajatkyně Zajatkyně Shannon Drake (p)

Moc pěkný příběh, který byl samozřejmě zasazen do brilantní historické krajiny a který jsem si oblíbila. Tato kniha se mi hodně líbila, nic jí nechybělo, akorát se takové příběhy musí číst s odstupem času a ne stále po sobě, jinak si na ně moc zvyknete a není z nich takový požitek. Zatím jsme neměla tu čest přečíst si nějaké podobné historické knihy od nějakého jiného spisovatele, ale tato spisovatelka je úžasná v takových romantických příbězích s historickým nádechem.

28.04.2016 5 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Bylo to celkem pěkné, ale mezi nejlepší knížky ji nemůžu počítat. Příliš se to netrefilo do mého osobního vkusu, ale na oddechnutí to není vůbec špatné. Řekla bych, že je to čtení pro mladší jedince, proto na to musím mít jiný názor. Nejvíce mě mrzel konec...ale na druhou stranu, nevím, co by tam ještě měla autorka psát...ale podle mého názoru byl konec jen vyplnění věštby...třeba, jak hlavní hrdinové nadále, co se stalo se strážci a podobně, by zajímalo každého čtenáře.

27.04.2016 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jelikož série Drahokamy byla hodně propracovaná a vážně úžasná, myslel jsem si, že tato série bude pokračovat v jejich šlépějích. Bohužel mě kniha zklamala, nebylo v ní moc napětí a dost věcí se dalo očekávat, přesto se mi líbilo to tajemno a prostředí snů za zamčenými i nezamčenými dveřmi. Doufám, že další díly se budou jen zlepšovat a potěší mě více (stejné to bylo u Drahokamů).

22.04.2016 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Dost dobrý námět. V mnoha liniích jsem v ní viděla odraz Selekce a Skleněného trůnu, ale z této knihy jsem přesto měla jiný pocit. Jelikož jsem se mrkla na anotaci druhého dílu, věděla jsem, že tam bude zrada nejmenovaného jedince, ale popravdě i v knize se o tom zmiňovala spisovatelka, ať nikomu nevěří..ale to je přesto těžké. Nemůžu říct, že by mě kniha nějak extra nadchla, ale působí velmi zdařile a nakonec jsem spokojená. Uvidíme, jak bude děj pokračovat. Řekla bych, že tohle byl teprve takový úvod, a budu doufat v ještě lepší pokračování.

22.04.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha nebyla zase tak špatná, ale v ničem mě moc nenadchla, čekala jsem víc. Jako čtení na odpočinek je dobrá, ale řekla bych že je vhodná spíše pro nižší věkovou skupinu.

22.04.2016 3 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Tak tento díl byl ze všech nejlepší...konečně se Grace chovala dospěleji. Sice děj celé trilogie nebyl mega úžasný, ale četlo se mi to velmi dobře a rychle... a nakonec to vůbec nebylo špatné. Prostě snadné a uvolňující čtení jedním dechem.

12.04.2016 4 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Pěkný příběh. Ráda cestuju v čase a zde se mi to podařilo. Jedná se o velmi pěkný příběh, bohužel by mohl být ještě více propracovaný, protože na ty nej, co jsme zatím četla, rozhodně nemá, ale určitě není ztráta času si jej přečíst. Rozhodně zde najdete zajímavý a jiný pohled (než je v jiných knihách)na cestování časem.

10.04.2016 4 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Ne, že by mě to nějak hodně nadchlo, ale děj je zajímavý, i když dost předvídatelný. Příjemné počteníčko. Ten konec se mi líbil nejvíc..fakt nádhera. I když to má ještě co dohánět např. na sérii Drahokamy, jedná se o velmi zajímavý příběh.

10.04.2016 4 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Podle mě téměř stejné jako první díl. Chvílemi jsme koukala, jestli někdo tak "blbý" vůbec může být, protože její chování někdy opravdu působilo na věk dítěte. Chvílemi se mi to zase líbilo, ale do reálu to má určitě daleko...nevěřím, že to takhle chodí v USA. Přesto všechno to byla příjemná, snadno čtená oddychovka,

06.04.2016 3 z 5

Smaragdové objetí Smaragdové objetí Shannon Drake (p)

Krásné. Romantika, napětí, plno záhad a tajemství. Nakonec se na vše příjde. Kdo bude vrahem jsem tipovala a potěšilo mě, že jisté osoby pomáhali nakonec pachatele dopadnout. Na odreagování pěkný příběh.

02.04.2016 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Pěkná knížka, ale stejná jako první díl, jen z pohledu Holdera. Jsou zde stejné rozhovory, ale myšlenky patří jiné osobě. Tato kniha už příliš nepřekvapí, i když je tam pár částí, které se zde objevují poprvé. Nejkrásnější je ale konec. Pěkný dopis od sestry plný odpovědí a veselé pokračování života a udobření s ostatními.

31.03.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Pěkná a čtivá kniha, sice mi nepřišla příliš reálná, ale i přesto děj byl strhující. Do poloviny knihy nechci říkat nudný, ale prostě tomu něco chybělo, ale od druhé části knihy to bylo odhalování záhady za záhadou..a to dost krutých a smutných záhad a vracení se do minulosti. Takového kluka jako je Holder, by chtěla snad každá...jeho úžasné, něžné a starostlivé chování prostě nemá chybu. Jen je smutné odhalení pointy knihy. Ve mně to vyvolalo silné pocity, nad kterými se zamyslí každý, kdo tuto knihu přečte a rozhodně nikomu to nepřeje. Já jen doufám, že se takové ohavnosti moc nedějí, i když svět je plný jiných různých zločinů a zrůdností od začátku věků a všude kolem nás, a to je mi moc líto. Bohužel to tak je a vždycky bude. Opravdu silný námět (nelze pochopit, proč to dělal, ale nakonec nebyl schopný unést následky) a pěkné zpracovaný, ale nemůžu říct, že by mi kniha přirostla k srdci tak, jak moje oblíbené série a zasáhla mě hluboko do nitra, že bych ji nechtěla jen tak pustit. Tak to bohužel není, spíš mě zasáhl a otřásl se mnou námět příběhu. Rozhodně doporučuji si přečíst a zjistit smutný příběh minulosti, s nímž jde (snad i v reálu) žít šťastně v přítomnosti.

27.03.2016 5 z 5

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

Pěkná kniha, jako každá jiná od této spisovatelky. Čtivá plná napětí a různých zvratů a samozřejmě romantické části. Je ale odlišná od ostatních knížek, co jsem od spisovatelky zatím četla. Je to hlavně tím, že nyní jsme se ocitly o několik století později, než se odehrává série s Vikingy či Fire. I příběh je trošku jiný.... hledají se zde záhady, ale na kvalitě to stejně neubírá.

27.03.2016 5 z 5