Ondina

Ondina https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7391/bmid_ondina-MVm-7391.jpg 4 205 23

Ondina se narodila ve vysoce postavené rodině, ale intriky rodinných nepřátel ji dostaly až na popraviště. Nyní stojí s oprátkou kolem krku a ví, že nebýt krutého ortelu, měla by ještě celý krásný život před sebou. Od potupné smrti ji zachrání tajemný lord Chatham. Tento podmanivý muž dobyl řadu ženských srdcí, ale ke splnění své tajné pomsty potřebuje řádnou manželku. Zakrátko jsou novomanželé vtaženi do intrik královského dvora a obklopeni nepřáteli. Oba dva překvapí, že se do sebe zamilují, ale všude kolem je spousta lidí, kteří jejich lásce nepřejí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Ondine , 1997

Ivusak7
19.02.2022 5 z 5

Nádherný příběh... Knížka se četla sama, oba hlavní hrdinové i vedlejší postavy m bavili od začátku až dokonce...

Zirvith
23.10.2021 3 z 5

Tahle autorka patří sice k mým oblíbeným a kniha se mi líbila, ale mám dojem, že jsem od ní četla už i zajímavější knihy. Nevím zda to bylo tou knihou nebo mým časem, ale Ondinu jsem četla poněkud déle než obvykle knihy tohoto žánru.

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moooc pěkné čtení ❤️❤️❤️

petraj30
04.08.2020 5 z 5

Poněkud dlouhý příběh ale ne zdlouhavý, možná až na ten konec, ten byl zbytečně natahovaný. Byla jsem moc spokojená. Krásný příběh.
Ondina se mi líbila a dokonce o něco víc, než jiné hrdinky od SD. Warwick byl další úžasný hrdina. Každý měl svoje trápení a úkol, který museli vyřešit, proto celá kniha vydala za několik příběhů. Vraha na hradě podle mě nebylo těžké uhodnout.
V Knize bylo více hlavních postav, příběh byl hodně barvitý a přece jen trošku jiný než jsem od SD zvyklá a ještě mě moc potěšilo, že tu nebylo tolik bojů. To všechno knize moc přidávalo. Moc jsem si to užila

zimolka
09.10.2019 5 z 5

Opět krásný příběh.

liletka_a
26.08.2019 4 z 5

Zase jednou pěkné počteníčko od Drake.. Přišlo mi, že už se všechno vyjasnilo, vyřešilo, vyznali si nehynoucí lásku a co budou dělat další půlku knihy? A ono se to zase zamotalo....Warwick, klasický, odvážný hrdina a nezkrotná divoženka (lady) Ondina..U takové kombinace se nudit nebudete.. :))

K-afe
15.07.2019 5 z 5

Hledala jsem historickou romanťárnu s napínavým dějem na dovolenou. Padla mi do oka Ondina - hlavně kvůli recenzím, která jsem si přečetla na DB. Je pravda, že kniha je žánrově pro úzký kruh čtenářek, takže musela mít samá kladná ohodnocení :-), ale splnila veškerá moje očekávání. Dějově byla kniha krásná. Moc se mi líbilo, jak autorka skloubila dva napínavé příběhy a hlavně, že prozrazení zamilování z obou stran nepřišlo na prvních dvaceti stranách :-) Takže skadké ale ne přeslazené. Některé dialogy byly trochu laciné, ale nad tím zamhouřím oči :-).
Co bych knize vytkla je obal! Proč musí mít i takové hezké příběhy, tak ohyzdné, laciné obálky. To nemůžou autoři obálek být trochu nápaditější. Proč obálka nemůže být trochu tajemná.

HPmagor
18.02.2019 4 z 5

oddechové čtení :-)

Lembac
16.03.2018 4 z 5

Seznámení Warwicka s Ondinou bylo celkem nezvyklé. (Zajímalo by mě, jestli opravdu někdy někde existoval zákon, který umožňoval osvobození odsouzence zpod šibenice pouhou nabídkou sňatku.) Warwick zprvu považoval Ondinu jen za perfektní návnadu pro vraha své první ženy, jenže nepočítal s tím, že se do statečné dívky postupem doby zamiluje. I Ondina měla svá tajemství, která významně zasáhla do života obou hlavních hrdinů.
Celá knížka je plná akce, úkladů, nenávisti, ale i lásky a vášně. Čte se dobře a plynule, jen místy je autorčin jazyk na můj vkus až příliš květnatý.

LilianaFalcon
21.01.2018 4 z 5

V rámci autorčiny tvorby to pro mě bylo na 4-5 hvězdiček, prostě jeden z těch lepších kousků. V rámci žánru tak 3 hvězdičky. Nějak prostě nemám pochopení pro hrdinky, které jsou naprosto nevděčné a přeemancipované a místo toho, aby se zamislely, tak nadávají do bastardů, čubčích synů a podobných kravin klidně dva odstavce po sobě.
Jinak to bylo vcelku zajímavé, líbilo se mi rozdělení knihy na několik částí, aby se vše řešilo postupně a nebyla z toho jen jedna velká nepřehledná slátanina.

Nibiru
04.09.2016 4 z 5

Knihu jsem si přečetla víceméně na doporučení,jelikož autorka nepatří zrovna mezi moje preferované spisovatelky této literatury, protože její hrdinky (hlavně ty) jsou buď vyloženě blbé a naivní, nebo zase přemrštěně odvážné a tvrdohlavé, jakoby potírající pud sebezáchovy, což je případ právě Ondiny. Námětově je však příběh velmi zajímavý, není tuctový, a nebýt místy situaci vyloženě nepřiměřených, a až křečovitých dialogů mezi oběma hlavními protagonisty, byl by to celkem čtivý příběh. V ději mi místy chyběla vyváženost a více, řekněme, věrohodněji popisovaných jak jednání, tak reakcí hlavních postav. Nedokážu rozhodnout, jestli je to špatným překladem dialogů nebo takto skečovitě autorka opravdu píše. Každopádně, příběhu nechybí napětí ani dějová linie, ale co se týče kvality, tak např. románů ze série o vikinzích tato kniha nedosahuje.

Xena011
27.03.2016 5 z 5

Pěkná kniha, jako každá jiná od této spisovatelky. Čtivá plná napětí a různých zvratů a samozřejmě romantické části. Je ale odlišná od ostatních knížek, co jsem od spisovatelky zatím četla. Je to hlavně tím, že nyní jsme se ocitly o několik století později, než se odehrává série s Vikingy či Fire. I příběh je trošku jiný.... hledají se zde záhady, ale na kvalitě to stejně neubírá.

Barbora H
01.12.2015 5 z 5

Hezká, čtivá, jedna z těch lepších...

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Neváhejte a čtěte, čtěte, čtěte, až to přečtete jedním dechem, super knížka.

hortenzie
15.04.2015 5 z 5

Pro mne jeden z nejlepších románů od autorky. Velmi čtivé.

havrmoni
22.11.2014 5 z 5

Úžasná,pět hvězdiček je málo. Čtu jí podruhé a určitě ne naposled. Mohu jen doporučit.

macekkk
05.11.2013 4 z 5

Tato knížka se mi velmi líbila. Bylo to napínavé,romantické a velmi zajímavé. Bylo tam mnoho postav, ale suprově se v tom orientovalo. Moc hezká knížka.

miruska1
01.11.2013 5 z 5

Taketo knihy mam rada,nieje to len same ťuťu-muťu :-),ale je tam aj zapletka a napetie.

Kaety
11.03.2013 4 z 5

Tato kniha se mi také líbila, byla napínavá, až mi chvílemi stávaly vlasy hrůzou na hlavě
(tajemné hlasy v pokoji a v kostele-kryptě, odhalení při pátrání po důkazech nevinny hlavní hrdinky, boj o život v řece),
romantická (kdy hlavní hrdina Warick de Chatham zachrání hlavní hrdinku Ondinu před popravou, za velezdradu krále, tím, že ji prohlásí za svou snoubenku, aniž by o ní cokoliv věděl),
historická (kdy se dozvíte něco o vládě Karla l.).

Jelka
14.12.2012 5 z 5

Tato kniha mě uchvátila je napínavá již jsem přečetla mnoho podobných, ale tato je z nich prospě nejlepší a hrozně ráda se k ní vrátím.