x-lee-x x-lee-x komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Velmi jednoduše tu autor ukazuje základní fakt a to, že pes není věc. Je to živý tvor. A jako každý živý tvor má určité potřeby a mezi nimi je i láska, kterou dokáže v nezměrné míře vrátit. Jejich osobnosti jsou rozmanité asi jako u lidí. Takže nemůžeme přistupovat ke všem stejně a ani očekávat, že se budou nějak chovat jen proto, že ten minulý to dělal.
Je důležité pozorovat a poznávat každého jedince tak jako bychom se setkali se psem poprvé. Jen to nám umožní najít společnou řeč.
Dle mého názoru je moc dobře, že je to napsáno takto jednoduše, protože to tím pádem můžou číst i děti u kterých je toto sdělení bude provázet životem. Řekněme si na rovinu, kterej dospělej člověk, který věří, že pes patří na řetěz půjde a koupí si knížku Gump?

07.10.2020 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

J.K.Rowling opět předvedla, jak je její fantasie bohatá a jedinečná, alespoň z mého úhlu pohledu.
Díky ní jsem na krátké okamžiky měla pocit, jako bych i já byla tím dítětem. Obdivuji jakým způsobem dokáže pracovat s pohledem dítěte na dospělácký svět. Jakoby nás za ruku vedla do dětského světa a ukazovala, že to co nám někdy přijde jako malichernost, může pro dítě znamenat "celý svět".
A to vše formou pohádky, ze které si každá generace odnese něco jiného.
Přemýšlím co bych ji vytkla... snad jen tu mírnou zdlouhavost uprostřed příběhu. I když myslím, že to bylo způsobeno spíše nedočkavostí s jakou jsem chtěla prasátko Pašíka zachránit.

05.01.2022 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Tato knížka si mě zavolala v knihkupectví. Třikrát jsem kolem ní prošla a řekla si "má pěkný obal, ale proč bych měla chtít číst o historii včel?"
Doma na mě čekalo překvapení a na konci jsem byla ráda, že jsem dala na svůj "instinkt". Autorka spojila tři silné příběhy spolu s jistým poselstvím a vytvořila tuto krásnou knížku, která se četla téměř jedním dechem.

01.01.2022 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Dlouho sem odkládala tuhle knížku a jsem moc ráda, že sem se k ní nakonec dostala. Čtivé, skvěle napsané. Jeden z malá autorů, který mě dokáže přenášet časem a prostorem.

03.12.2023 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Hodnocení začnu od konce. Ještě, že jsem si koupila druhý díl. První díl jsem totiž přečetla skoro na jeden zátah a ten konec by mě prostě a jednoduše zabil.
Ten den, kdy sem dočetla první knížku jsem stihla přečíst ještě 1/3 druhého dílu. Je to úžasně napsané a myslím, že dál už je zbytečné cokoliv psát. Za mě plný počet hvězd.

10.01.2022 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tuto knihu jsem si vybrala čistě jen podle obálky a pár vět, které jsem v knihkupectví přečetla. Nejsem fanda hororů, ale podle stylu psaní sem vytušila, že je to jen příjemné napsaný strašidelný příběh. Autorka mě však dokázala strhnout příběhem natolik, že jsem měla pocit jako bych mohla (co by pozorovatel) stát přímo v místech, kde se děj odehrával.

21.11.2021 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Další z jeho báječných knih přečtena jedním dechem

27.09.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Dlouho jsem se této knížce odolávala i když jsem ze všech stran slyšela jak je nádherná.
Čas dozrál a jsem ráda, že jsem ji nezavrhla. Je to napsáno čtivě a natolik působivě, že jsem při četbě zapomínala kdo jsem a kde jsem. Tato knížka bude patřit k těm několika málo knihám, ke kterým se ráda vracím

14.01.2021 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Naprostá pecka. Bála jsem se, že když jsem viděla film, bude nuda číst to stejné znovu, ale chtěla jsem znát více podrobností o Abagnelově případu. A nejenom, že se zklamání nedostavilo, ale naprosto předčil moje očekávání. Prožívala jsem smutek, strach, obdiv, radost i beznaděj. A to až do chvíle, než sem dočetla poslední stránku a musela zavřít knihu. Pak jsem ještě dobrých pár minut jen ležela a vstřebávala celý tento podivuhodný životní příběh Franka W. Abagnala

29.09.2020 5 z 5

Během četby jsem musela tuto knihu několikrát odložit. Některé osudy lidi pro mě bylo těžké sledovat. Miluji vyprávění i když někdy se to neposlouchá/nečte snadno. Avšak každý z těchto příběhů mi otevřel bránu poznání do "jiných světů". Bylo pro mě fascinující sledovat tak odlišné způsoby života od toho mého. A zároveň mě fascinoval způsob přijetí všech nástrah a těžkostí, které tento způsob žití přináší. Kniha mi ukázala, jak těžké by pro mě bylo vzdát se všeho toho pohodlí, které mám k dispozici a které jsem se naučila brát jako samozřejmost. A proto i když se mi knížka nečetla úplně snadno a není to žánr, který bych vyhledávala, má u mě tato knížka pět hvězd.

31.08.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Je to skvělá knížka i když některé části mi přišli zdlouhavé a kvůli tomu sem četla knížku na etapy. Jsem zvědavá na další díly

31.08.2020 4 z 5

V této knížce jsou scény, které se tak strašně liší od tvorby J.K.Rowling, že to až bije do očí. Jakoby do její tvorby chtěl někdo vnést trochu "marvelovské akčnosti". A upřímně to nejde moc dohromady.
Na závěr, ale musím uznat, že jsem knížku přečetla jedním dechem a hltala každou stránku. Získala si svoje místo v knihovně a ráda si ji přečtu znovu.

11.09.2021 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tato knížka mi dala docela zabrat. Četla jsem ji na etapy snad půl roku.
Nikdy jsem neměla potřebu ji zavrhnout, pouze charakterové vlastnosti osob, které jsou hlavními postavami, jsem stěží rozdýchávala. Shrnula bych je asi do 4 slov a to: hodný blbec a sobecký manipulátor.
Nemohla jsem se dočkat poslední stránky až celý tenhle nešťastný příběh skončí.
Až mě samotnou překvapilo, že už hodinu po dočtení knížky jsem měla chuť, začít číst od začátku.

11.08.2021 4 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Ke knížečce jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě. A jsem za to moc ráda. Přináší zajímavé moudro, které mě oslovilo víc než bych čekala. Jako bych se měla možnost vrátit do dětství, kdy největší radosti mi bylo lezeni po stromech, brodit se potokem nebo hrát schovku ve vysoké trávě. Opravdu moc pěkná knížka

06.10.2020 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Po přečtení prvního dílu jsem okamžitě sáhla po druhém. A i když jsem ho taky přečetla jedním dechem, jeho děj pokulhával lehce za prvním dílem. V určitých chvílích jsem měla pocit, že se autorka opakuje a přistihla sem se, že přeskakuji některé řádky (protože mi obsah přišel zbytečný) abych už konečně věděla jak to skončí. Závěr jsem přečetla skoro bez dechu a i přes malé nedostatky jsem moc ráda, že se mi knížky dostali do rukou.

11.01.2022 4 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst z nostalgie, protože jako malá jsem ji milovala a nikdy nedočetla. Teď v dospělosti jsem ji konečně zvládla přečíst celou a je to vskutku nádherný příběh. Rozhodně zapátrám jestli neseženu ještě starý výtisk, který jsme měli doma. Tahle knížka už má u mě rezervované místo v knihovně.

21.10.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

To si tak jednou jdete v knihkupectví a vykukne na vás kniha o které jste nikdy neslyšeli a najednou stojíte u pokladny a platíte...
Tak nějak jsem přišla k této knížce a nelituji jediné koruny. Nemůžu říct, že bych nyní měla v plánu užívat si život více jak slibuje knížka na zadní straně, ale za to jsem tento příběh přečetla jedním dechem. Jsou tam slzy, smích, nervozita, vztek i romantika... každopádně je to krásný příběh, který ponouká aby se lidi nebáli plnit své sny a připomněli si, že nikdy není pozdě na to začít žít.

29.09.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Mrzelo mě, že jsem hned na začátku uhodla "kdo je vrah", takže jsem knížku asi na měsíc odložila, protože mě nebavilo jak se všichni snaží vyřešit něco, co je očividný. I když musím říct, že ohledně motivu jsem byla mimo.
Chyběly mi tam šifry a hádanky jak jsme u profesora zvyklý.
Ale abych jen nekritizovala, líbila se mi hlavní myšlenka knihy. Dan Brown jako vždy dokázal vytáhnout jednu z palčivých otázek lidstva a dál nám svoji odpověď, která vede k zamyšlení.

08.03.2020 3 z 5

Žít a nechat žít Žít a nechat žít Hendrik Groen

Kniha se mi jednoduše líbila. Označila bych ji za odpočinkovou četbu - žádný stres, žádné usilovné namáhání mozkových závitů, jen takové nezaujaté pozorování zákulisí jednoho dlouholetého partnerského vztahu. To vše s humorem čímž dle mého názoru autor šikovně zamezil u čtenáře probouzení soucitu nebo potřeby se vcítit do jedné z rolí a zanechal ho pouze v roli pozorovatele.

28.02.2020 4 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Tak bych si ráda vzala pokračování a četla další příběhy Anny a Charlese. Miluji pohádky a tohle je pohádka pro dospělé. To spojení duše člověka/vlka a magii přírody je přímo dokonalé.
Je to ten druh příběhu, který dočtete a najednou si přejete být jeho součástí.
Doufám, že se dočkáme ještě spousty knih o Anně, Charlesovi, celé Branově smečce a všech bytostech, které se v jejich světě skrývají

12.11.2019 5 z 5