wotana wotana komentáře u knih

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Za mě jedna z nejlepších sérii sci-fi, kterou jsem kdy četla. SUPER - doporučuji.

30.04.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Příběhy zoufalých lidí, kteří si mysleli, že když už se po strastiplném útěku dostali konečně na loď jsou zachráněni, ale nestalo se tak. Tragický konec několika německých lodí o kterých se hodně dlouho nemluvilo a nic se nevědělo. Nádherně zpracované a čtivé od začátku do konce. Tleskám spisovatelce - vřele doporučuji.

29.04.2020 5 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Krásný romantický příběh na dva večery. Strhávám ale jednu * za spoustu překlepů, které mi dost vadily.

26.04.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Přečteno za odpoledne, super kniha, krásný příběh a několikrát jsem se fakt zasmála. Tleskám i překladatelce seznam Jebat-na-to je fakt super :-)

26.04.2020 5 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Halinu miluju, ale tuhle knížku řadím mezi ty slabší. I tak nezklama a pobavila jsem se a proto dávám 4*.

26.04.2020 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Tak tahle kniha se povedla. Není to na plný počet hvězd to dávám jen TOP knihám, ale nápad, zpracovaní = super kniha na přečtení na dva večery.

21.04.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak jako část z ostatních čtenářů, i mě inspiroval k přečtení seriál na Netflixu. A musím říct, že vůbec nelituji a jdu směle do dalšího dílu. Kniha je SUPER - vtipná, čtivá a jedním dechem přečtená. Doporučuji

09.04.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Přečteno jedním dechem, dostala jsem takovou dávku emocí, že ještě teď se z toho vzpamatovávám. Doporučuji a doufám, že autorka nepíše ještě další knihy, ráda si je přečtu.

08.04.2020 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

No tak tohle byla jízda jinak to popsat nejde. Fakt doporučuji přečíst si celou sérii, hodně dlouho jsem nečetla takhle dobou sci-fi. Hned jdu na poslední díl. Jen ta obálka je fakt hrozná :-(

06.04.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Naprostá BOMBA. Miluju Mary E. Pearson, má neskutečně čtivé a promyšlené příběhy. Super a těším se na další její sérii.

05.04.2020 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Jedním slevem - BOMBA!!

02.04.2020 5 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Tak druhý díl nezklamal - super :-)

26.03.2020 5 z 5

Marvel Studios: Encyklopedie postav Marvel Studios: Encyklopedie postav Adam Bray

Nic nového se o postavách fanoušek Marvelovek nedozví, ale graficky super zpracované.

23.03.2020 4 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

I když to už dávno není moje věková skupina, kniha se četla velmi dobře. Jdu na další díl.

23.03.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Vcelku čtivě popisuje detaily před, při a po jaderné katastrofě, ale na mě až zdlouhavě a zbytečně do detailů pro mně nezajímavých.
Ze všech knih, které jsem o Černobylu četla, pro mě jedna z těch slabších, ale i tak 4*, byly tam i zajímavosti, které mě opravdu zaujaly.

20.03.2020 2 z 5

Dost hrozný, scény vyumělkovaný a to není nic pro mě. Jako jooo místy jsem se i zasmála, ale to bylo tak málo, že se tím špatný dojem z knihy nesmazal :-(

20.03.2020 1 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Kniha se četla sama, krásný příběh do 3/4 knihy místy i napínavý, ale utahaný konec mne zklamal a to nemluvím o tom, že tam byla ještě nacpaná poslední akce s Viktorem a to mě dost vytočilo, dle mého názoru už to v závěru knihy nemělo co dělat. Celkově ale 4*

20.03.2020 4 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Tak tohle byl masakr, po přečtení jsem měla tak bolavé srdce, že mi bude ještě hodně dlouho trvat, než se z knihy vzpamatuju a ty hrůzy, které jsem prožívala spolu s vypravěčem alespoň trochu vyblednou z mé paměti.

18.03.2020 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

První díl velice čtivý a super napínavý (hned jdu na druhý díl), jen mi trochu vadí, že zde nebyl alespoň celkový obrázek nalezeného robota.
Vzhledem k tomu, že v knize jsou jednotlivé nalezené díly dobře popsané, celkový obrázek sestaveného robota by bylo pro mne velké plus. Navíc obrázek ruky na obálce vůbec neodpovídá popisu v knize :-(

17.03.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Jedním slovem - NÁDHERA!!!!

14.03.2020 5 z 5