werick werick komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsané, čtivé..ale smutný příběh

31.12.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pejsek a kočička, klasika, kterou každé dítě miluje. Moc fajn čtení se vzpomínkou na dětství.

09.06.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Moje první přečtená knížka, tak moc se mi líbila, že ve mě probudila lásku ke čtení. Krásná vzpomínka na bezstarostné dětství :-)

19.07.2022 5 z 5

Pěkně zpracovaná knížka, pro mě přínosná, protože jsem o událostech v Životicích nikdy neslyšela. Přidané fotografie jsem ocenila, více jsem se dokázala vžít do děje každé rodiny.

11.07.2023 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Moje druhá kniha od spisovatelky a opět nezklamala. Skvěle napsaná, čtivá. Už se těším na další :-)

21.02.2023 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Tuhle knížku prostě miluju jako malá jsem postupně dostávala každý díl jako dárek, a vždy se velmi těšila na další narozeniny a Vánoce .. určitě to byla moje nej knížka mého dětství

22.01.2022 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Na knížku jsem narazila jen díky čtenářské výzvě a i když příběh je smutný a pro mne nepochopitelný, tak za mě skvělá knížka. Určitě si přečtu další knížky od autorky

27.02.2023 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé povídky o kočičkách a lidech, také jednu doma mám, tak pro mě krásné čtení

06.01.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Má první kniha od autorky a musím říct, že pro mne zvláštní styl. Jsem zvyklá číst o těžkých osudech lidí, ale v tomhle případě jsem vlastně nenašla jediné pozitivum v celém příběhu. Historie jedné rodiny, kde z každého pohledu člena rodiny je jen smutek a trápení. V první části jsem si říkala, proč je maminka na Tea tak chladná, co se jí stalo? ....a musím říct, že její životní příběh mne překvapil ze všech nejvíc

09.04.2023 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásné, úsměvné čtení...četla jsem ji naposledy snad jako devítiletá holka, a po těch letech opět nezklamala. Vše krásně detailně popsané, že si to i čtenář bez fantazie barvitě představí

30.12.2022 5 z 5

Lidské osudy jsou vždy pro mne velmi čtivé, ani tato kniha nezklamala. Smutný příběh s dobrým koncem, kniha psaná tak, že sem se dokázala vcítit do Lindina příběhu.

22.02.2022 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Přečteno jen kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že jsem tomu vůbec nepřišla na chuť. Nic vtipného jsem v knize neobjevila, ale musím uznat, že autor má obrovskou fantazii

03.08.2023 2 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Kdyby, kdyby...těžko říct, který příběh je lepší a který horší.. každopádně, co se má stát se stane a některé věci se prostě ovlivnit nedají. Příběh byl poutavý i když trochu depresivní.

09.06.2023 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Zajímavá kniha, která se mi opravdu líbila...četla jsem ji do čtenářské výzvy, jinak bych se k ní asi nedostala. Zajímavý děj a hlavně ze života...všichni jsme svým způsobem pro jiné divní :-) Od autorky je to moje první knížka a určitě ne poslední, její styl psaní se mi opravdu líbí

22.07.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Pro mě celkem drsný a šokující příběh, v průběhu čtení mi občas nedocházelo, že se je jedná o dítě 12 - 13let, nedovedu si představit, že bych v tom věku nechala své dítě toulat se po nocích. Je hrozné kam až ta závislost lidi dovede. V tomhle věku mají být děti ještě děti, a ne se prodávat prostitucí. Je to velmi smutný příběh, nečetlo se mi to dobře. Každopádně mi to otevřelo oči a trochu posunulo mé vnímání ohledně závislých na drogách.

04.10.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, zajímavé, pojaté jako rozhovor, rozdělené do několika kapitol. I když hodně případů se stále v podobných knihách a serialech opakuje, tak kniha přinese spoustu nových informací

22.04.2024 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pěkné čtení, i když je příběh pro mne ze smutného prostředí opuštěných hor na slepičí farmě, je to moc pěkné čtení. Autorka popsala život na farmě a okolí tak barvitě, že se čtenář ponoří do života na farmě.

31.12.2023 5 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Dobře naspaná, čtivá jednohubka, která má nepředvídatelný děj

18.09.2023

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Moc pěkná knížka, která se velmi dobře četla. Srozumitelné postavy a zajímavá byla i dějová linka, která se v knize promítala. Určitě si přečtu další díly

27.01.2023 5 z 5

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Čtivý příběh, kde hlavní postavu životem provází zloba a ublížení, které se bohužel odráží na výchově malé dcerky. Postava Sylvi mi sympatická nebyla, z mého pohledu je nepochopitelné, aby se matka takhle chovala k malému dítěti. Závěr knihy velmi překvapí

02.03.2024 4 z 5