Onlinewerick

Horko domácího krbuHorko domácího krbuBlanka Hošková

Smutný příběh, ale s dobrým koncem. Bohužel i tohle se v rodinách děje, je to sice smutné, ale i tak jsem ráda, že se o tom píše. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

Dům v nebiDům v nebiAmanda Lindhout

Je pro mne trochu obtížné dávat plný počet hvězdiček knize s tímhle tématem. Je to silný příběh, obdivuji Amandu za její odvahu, sílu a víru věřit, že jednou bude dobře. Po tom všem co prožila, klobouk dolů, jak to vše zvládla. Je to silná osobnost.

Než vystydne kávaNež vystydne kávaTošikazu Kawaguči

zajímavé čtení, v prvním příběhu mne kniha moc neoslovila, přišlo mi to nezajímavé...trochu nudné a zdlouhavé, bojovala jsem s myšlenkou knihu odložit. U druhého příběhu mě to chytlo a kniha se mi celkem líbila.

Hledá se vévodkyněHledá se vévodkyněAnnie Burrows

Po dlouhé době jsem četla vyloženě romantickou knihu a byl to fajn relax. Příběh se mi líbil, i když si jsou všechny tyhle knihy podobné.

Modrý důmModrý důmTáňa Keleová-Vasilková

Moje první kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila. Pěkně se četla a je prostě ze života. Trochu mě zlobila negativní postava Lenky, do celkem pohodové rodiny moc nezapadala.

Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Yvonne Keuls

Na knihu jsem narazila díky databázi knih, je to méně známa kniha o závislosti na drogách. Čtivě popsaný příběh z pohledu rodičů, pro mne obdivuhodná síla maminky Davida, stále mu pomáhat a důvěřovat mu.

Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásceHájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásceKarla Kubíková

Lidské osudy jsou vždy pro mne velmi čtivé, ani tato kniha nezklamala. Smutný příběh s dobrým koncem, kniha psaná tak, že sem se dokázala vcítit do Lindina příběhu.

Už nejsem vaše dceraUž nejsem vaše dceraKarin Jäckel

Velmi silný, smutný příběh. Jednání rodičů pro mne nechutný a nepochopitelný.

Diagnóza: učitelkaDiagnóza: učitelkaGabriela Falcová

Fajn oddechovka na jedno odpoledne, neurazí, pobaví a dobře se čte. Příhoda z aquaparku mě velice rozesmála.

Hvězda nad arabským peklemHvězda nad arabským peklemMonika Wurm

Velice smutný a silný příběh, i když je kniha poskládaná z více příběhu, i tak je strašné s čím se ženy v těchto zemích musí stále potýkat, a jak brutálně se tamní muži chovají. Konec knihy mě i přes ztrátu vlastního dítěte dojal, po tom všem čím si Fabiene prošla, to dopadlo dobře.

Za hranicí fantazieZa hranicí fantazieMichaela Mitroci

Kniha je velmi čtivě napsaná, vzbuzuje zvědavost jak to bude všechno dál. Trochu mi to připomíná knihu než jsem Tě poznala, ale takový konec jsem nečekala.

Zpovědník vrahůZpovědník vrahůSlavomil Hubálek

Dle názvu knihy, jsem čekala něco jiného. Je to spíše autobiografie autora, která mě moc nebavila. Chtěla jsem se dozvědět něco o mysli vrahů, ale to v knize nenajdete.

Řvi potichu, bráchoŘvi potichu, bráchoIvona Březinová

Je to moje první přečtená kniha na tohle téma, pěkně napsaná, poutavá .. děj od kterého se mi těžko odcházelo. Měl by si ji přečíst každý, aby pochopil lidí s touhle nemocí.

Psí tinderPsí tinderPetra Macková Hrochová

Vtipné a pohodové čtení, těším se na pokračování

Školák Kája Mařík 1. dílŠkolák Kája Mařík 1. dílF. Háj (pseudonym)

Tuhle knížku prostě miluju jako malá jsem postupně dostávala každý díl jako dárek, a vždy se velmi těšila na další narozeniny a Vánoce .. určitě to byla moje nej knížka mého dětství

Terapie vínemTerapie vínemLucie Melicharová

Pěkně napsaná kniha z reálné života. Velice dobře se četla, postavy mi byly sympatické. Za mě si zaslouží 5 hvězdiček :-)

Deník šílené manželkyDeník šílené manželkyIrena Obermannová

To byla ale blbost. Pro mne zatím nejhorší knížka, kterou jsem četla. Vložení zápisek z deníku to trochu zachránilo. Max na 1*

Cena mého životaCena mého životaTina Okpara

Čtivá, ale jak už to u podobných témat bývá, tak velice smutná kniha

Andělé v mých vlasechAndělé v mých vlasechLorna Byrne

Krásný příběh, velice čtivá knížka k zamyšlení

Dubajka – příběh letuškyDubajka – příběh letuškyTereza Vichtereyová

Na knihu jsem se těšila, a ze začátku se mi moc líbila. Od druhé poloviny jsem se do čtení spíše nutila. I když to bylo zajímavé téma, už mi to přišlo více méně stejné pořád dokola, hlavně ty pohledy pro přítele.

16.12.2021

KarimaKarimaSoheir Khashoggi

Kniha se mi moc líbila, sice je v ní více politiky, než jsme u podobných příběhu zvyklý, ale tím to pro mě knihu obohatilo.

16.12.2021

Dívka, která zvítězila nad ISDívka, která zvítězila nad ISFarida Khalaf

Podobných knih už jsem přečetla spousty, ale pořád nedokáži pochopit, jak je vůbec možné, že tohle se prostě pořád děje. Jak se k ženám a dětem takhle mohou chovat. Kniha se četla dobře, ale bohužel ten příběh je smutný.

22.11.2021

Udělala jsem chybuUdělala jsem chybuPaula Daly

Detektivky ani thrillery téměř vůbec nečtu, ale musím přiznat, že se mi kniha moc líbila a byla jsem nedočkavá jak příběh dopadne. Určitě si brzy přečtu další thriller :-)

22.11.2021

Hovínko na dortuHovínko na dortuTomáš Kapras

Nenadchne, neurazí..něco bylo vtipné a v některých částech jsem se nudila. Vadilo mi, že kniha není psaná v časovém sledu. Pokud je to psané ze zápisků vzpomínek, mohl to autor psát jak čas plynul ..

08.11.2021

Štěstí má barvu levanduleŠtěstí má barvu levandulePauline Mai

Kniha se mi moc líbila, příjemná oddychovka

01.11.2021

Povídky o manželství a o sexuPovídky o manželství a o sexuMichal Viewegh

Začátek knihy mě celkem bavil, ale pak už mi to nepřišlo zajímavé. Dočetla jsem ji jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy.

27.10.2021

BáraBáraJosef Strauss

Strašně smutný a děsivý příběh, o to horší, že není smyšlený. Věděla jsem o čem kniha je, ale tohle jsem opravdu nečekala. Naprostá lhostejnost okolí něco řešit, je mi z toho smutno. Každý rodič a kantor by si ji měl přečíst.

08.10.2021

Ciao bellaCiao bellaSerena Giuliano

Popravdě mne tahle knížka nijak nezaujala, ale dočetla jsem ji. Přišlo mi to nudné a zdlouhavé.

08.10.2021

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Pro mě celkem drsný a šokující příběh, v průběhu čtení mi občas nedocházelo, že se je jedná o dítě 12 - 13let, nedovedu si představit, že bych v tom věku nechala své dítě toulat se po nocích. Je hrozné kam až ta závislost lidi dovede. V tomhle věku mají být děti ještě děti, a ne se prodávat prostitucí. Je to velmi smutný příběh, nečetlo se mi to dobře. Každopádně mi to otevřelo oči a trochu posunulo mé vnímání ohledně závislých na drogách.

04.10.2021

PodváděnáPodváděnáKateřina Janouchová

Nejdříve mne kniha moc nebavila, ale i tak jsem se ji snažila dočíst. Druhá polovina je lepší a vzbudila ve mě zvědavost, jak příběh dopadne.

30.09.2021