Warty Warty komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

U Nesba slabší knížka, ale to jen proto, že je u něj člověk zvyklý na nevídanou smršť. I tak stojí za přečtení.

28.11.2020 3 z 5

McMafie – Zločin bez hranic McMafie – Zločin bez hranic Misha Glenny

Velmi zajímavé čtení. Je až děsivé, jak je snadné páchat zločiny v jejich nejhorší formě.

11.08.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Od této knihy jsem rozhodně čekala víc. I když byl závěr zcela nečekaný, celkový dojem nijak nezlepšil. Za mě lehký podprůměr.

07.07.2020 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Nebylo to špatné, ale jelikož jsem od půlky věděla, kdo to udělal, dávám jen tři hvězdy.

31.05.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha se mi docela líbila, super oddechovka. Závěr mě totálně dostal, tohle jsem fakt nečekala.

19.05.2020 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Přečteno za pár dní, čte se to samo. A ten závěr... To jsem teda nečekala.

11.05.2020 4 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Follett je prostě skvělý vypravěč. I když je příběh od určité chvíle předvídatelný, nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

27.02.2020 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Kniha je zajímavá, ale nějak mě extra nenadchla, i když se to četlo dobře.

23.01.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Taková pohodovka, neurazí, nenadchne.

30.11.2019 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Zpočátku mě to moc nebavilo, ale zhruba od 9. kapitoly to začalo být opradu zajímavé a napínavé. Konec mě ale trochu zklamal.

28.09.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Začátek velice slibný, ale závěr a rozuzlení mě vyloženě zklamalo. Navíc celé pozadí případu mi přišlo dost nepřesvědčivé.

02.06.2019 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Musím říct, že se mi kniha moc nelíbila, ale i tak jsem ji dočetla. Celý příběh mi přišel takový zvláštní, bez jiskry, v podstatě jsem se u toho dost nudila. Od Nesba jsem čekala mnohem víc.

24.08.2018 2 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Příběh nebyl špatný, špatný nebyl ani způsob, jakým to bylo napsáno. Rozuzlení zápletky bylo zajímavě a docela napínavé. Celkově bych knihu hodnotila jako průměr.

26.01.2018 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Můžu říct, že ve srovnání s předchozími dvěma díly trochu zklamání, ale i tak se mi kniha líbila. Příběh sestavený se současných událostí a vzpomínek na válečné události je velice zajímavý. Občas v tom všem sice měl člověk trochu zmatek, ale nakonec to do sebe vše skvěle zapadlo a výsledný celkový pocit z knihy je velice pozitivní.

07.01.2018 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Kniha mě musím říct příjemně překvapila. Děj je zajímavý a konečné rozuzlení pro mě bylo překvapení. Mohu jen doporučit. Jednu hvězdičku strhávám za způsob, jakým je kniha napsána, neboť mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla. Jakmile jsem si ale zvykla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

07.10.2017 4 z 5

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Musím říci, že tato kniha mě příjemně překvapila. Vyprávění plné dobrodružství a napětí; nechybí ani záchrana dámy v nesnázích :-) Trochu rušivým elementem pro mě bylo až zbytečně velké množství poznámek pod čarou. Bez většiny z nich bych se obešla. I tak se kniha velice dobře četla a mohu ji vřele doporučit.

10.09.2017 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Skvěle napsaná kniha, jak je u tohoto autora zvykem. Napínavé osudy hlavních hrdinů člověk doslova hltá.

01.09.2017 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Velice pěkně napsané, i když trochu pomalejší rozjezd. Pak jsem se již nemohla od knihy odtrhnout. Jedná se o velice smutný příběh, po přečtení poslední strany mi ještě několik minut běhal mráz po zádech. Vřele doporučuji.

28.07.2017 5 z 5

Těsně vedle Těsně vedle Nathaniel Fick

První část popisující výcvik důstojníka námořní pěchoty mě moc nezaujala, ale druhá část, která se týká bojového nasazení už byla velmi čtivá a zajímavá.

02.12.2022 4 z 5

Loupení jehňátek Loupení jehňátek Margaret Atwood

Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Bylo to takové jakési přeplácané a postavy spíše nesympatické. Autorčiny knihy mám ráda, ale tohle se moc nepovedlo.

29.09.2022 2 z 5