Warty Warty komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha byla sice čtivá, ale "manželovo tajemství" jsem odhalila v podstatě hned, takže to pro mě nebylo moc napínavé. Závěr byl ale nečekaný.

01.09.2017 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Ken Follett je skvělým vypravěčem. Je to můj nejoblíbenější současný autor. Člověk doslova hltá životní příběhy jednotlivých postav. Skvělé skloubení vymyšlených osudů a postav a skutečných historických událostí a postav. Pro mě nejlepší z knih trilogie století (a to i ty ostatní jsou skvělé).

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Skvěle napsaná kniha, velice dobře se čte. Člověk nedokáže uvěřit, co jsou někteří lidé schopni udělat jiným a nemít žádné výčitky svědomí.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělá kniha. Jak to bývá obvyklé, mnohem lepší než film (i když i ten byl velice dobrý). Mohu pouze doporučit k přečtení.

Dravec Dravec Adam Barna

Velice napínavá kniha. Trochu ovšem děsivá, pro někoho, kdo studuje vysokou školu v Brně :-)

18.08.2017 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Takové příjemné letní čtení. Nenadchne, ale ani neurazí :-)

18.08.2017 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Naprosto strhující kniha, přečetla jsem ji v podstatě jedním dechem. Výborně napsané, mohu jen doporučit, i když závěr knihy mě upřímně řečeno trochu zklamal. I tak si zaslouží plný počet hvězdiček :-)

Medová smrť Medová smrť Hanni Münzer

Musím říci, že za mě velké zklamání. Námět skvělý, provedení ale bídné. Vice méně jsem se musela donutit knihu dočíst. Knihu s takovým příběhem by bylo možné napsat mnohem napínavěji. Historické nepřesnosti bych ještě přešla, ale velké množství gramatických chyb (které se nedají připsat pouhému překlepu) se přejít nedá. S dnešními technickými prostředky nechápu, jak se tam takové množství chyb mohlo objevit. Rozhodně nemohu knihu doporučit, i když mě to moc mrzí.

15.08.2017 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasné čtení. Kniha je napínavá až do konce. Díky tomu, že jsem první viděla film, jsem si i docela dokázala představit, co vlastně hlavní hrdina vyrábí :-D Přestože hlavní hrdina uvízne na Marsu, neztrácí vtip a nadhled nad celou situací, takže kniha i pobaví. Nelze jinak, než vřele doporučit.

04.08.2017 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Velice pěkně napsané, i když trochu pomalejší rozjezd. Pak jsem se již nemohla od knihy odtrhnout. Jedná se o velice smutný příběh, po přečtení poslední strany mi ještě několik minut běhal mráz po zádech. Vřele doporučuji.

28.07.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jelikož jsem jako první přečetla poslední díl (Žízeň), byla jsem z knihy trochu zklamaná. I tak ale myslím, že je to dobrá kniha, napínavá až do konce, rozuzlení nečekané. Hold příště budu muset začínat prvním dílem :-D

19.07.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dobrá kniha, ale nijak extra uchvacující :-) Takové pohodové letní čtení. Nemůžu souhlasit s těmi, kterým připadalo, že je složité se v množství postav orientovat. Mně to žádné problémy nedělalo, naopak si myslím, že to bylo zajímavé, sledovat příběh očima několika postav.

07.07.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zápletka dobrá, ale nelíbilo se mi, jakým způsobem to bylo napsané.

02.07.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha přečtena jedním dechem. Za mě jedna z těch, co chcete co nejdříve dočíst, protože jste zvědaví, jak to dopadne, a na druhou stranu nechcete, aby někdy skončila.

02.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Skvěle napsané a rozuzlení případu prostě ohromující. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :-)

02.07.2017 5 z 5