warca warca komentáře u knih

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Složité, nezáživné, ubíjející. Postavy byly vykreslené zajímavě, dějově ne tolik poutavé.

15.02.2020 3 z 5

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Důmyslný satirický příběh, který patří mezi ruskou klasiku, jež by měl každý alespoň okrajově znát. Překvapivě mě čtení bavilo. Divila jsem se, že si Čičikovy podlézavosti a manipulace nikdo zpočátku nevšímá...
Gogol byl skutečně důmyslný spisovatel.

13.02.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Dvůr mlhy a hněvu - druhý díl napínavé série.
Upřímně musím přiznat, že jsem knihu četla na dvakrát. Když se mi do ruky dostal druhý díl poprvé, přečetla jsem stěží prvních sto stran a pak jsem naprosto znuděná knihu odložila.
Asi po roce jsem se do celé série pustila podruhé. Tentokrát jsem se nezáživným začátkem prokousala a pak se nechala unášet ohromným působivým příběhem!
Ještě že mám po ruce hned třetí díl :D
Bylo to nakonec velmi čtivé, vtipné, napínavé a originální!

30.06.2019 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Příběh mě naprosto uchvátil. Knihu jsem si vybrala k maturitě a musím říct, že je to jedno z nejlepších děl v mém maturitním seznamu četby.
Člověka podobného Jozovi jen tak nepotkáte.
Je to zkrátka perla.

18.11.2018 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Jedna z nejlepších knih k maturitě.

15.11.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Musím říct, že mě zaujala a pobavila už samotná obálka. Hned jsem věděla, že ta knížka bude skvělá. A taky byla.
Příběh byl naprosto unikátní, vtipný a čtivý. Už je to dlouho, co jsem se u knížky takhle bavila. Postavy byly sympatické, děj spletitý, nenucený a naprosto originální. Kniha pobaví a zároveň vás chytne za srdce. Rozhodně to stoji za přečtení.

15.07.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Celá série byla čtivá a překvapivě originální. Poslední díl rozhodně nezklamal a konec byl skvělý!
Vůbec to nebylo hloupé a nereálné čtení, jak YA knížky často bývají...

02.07.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Už to bylo o trochu lepší než první díl. Ale zase jsme se nevyhnuly naprosto vyhroceným a trochu nereálným okamžikům.
MUŽE OBSAHOVAT SPOILER:
Jakože co to vyhrožování Tiffany? Vždyť to Deanovi stejně chtěli říct :D! Naštěstí se zrovna tohle docela rychle vyřešilo a autorka to zbytečně neprotahovala.
A pak ten konec. To mě dostalo. No jasně, musí tam být přece ještě epický závěr jako z telenovely, proto to nemohlo skončit normálně.

28.04.2018 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Pro doplnění série je tato kniha nezbytná. Dovolí vám se alespoň na chvíli vrátit do světa prince Maxona, podívat se na příběh jeho rodičů a nahlédnout do životů ostatních oblíbených postav.
Příběhy byly postavé podobným poutavým a čtivým způsobem jako ostatně celá Slelekce. Prostě krása.

15.03.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Nový originální svět, nový čtivý příběh, nové sympatické postavy.
Až na to, že jsem si prince se zabijákem popletla hned na začátku a tak měla zmatek v celém příběhu, to bylo skvostné. Konečně napínavý příběh, do kterého jsem se začetla.
Na druhou stranu se moc nelišil od ostatních podobných fantasy knih. Ale co, krásně se to četlo.

15.03.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tohle je nepřekonatelné dílo!
Dobře, neberte mě vážně, protože teď trochu přeháním.
Kniha se mi líbila, jen začátek běžel trochu pomaleji.
Ale ten konec! ♡

05.12.2017 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Úžasná oddechovka! ♡
Tedy... né tak úplně. Nejdřív jsem se opravdu bavila, pak přišlo napětí a nakonec jsem skoro brečela. Připadalo mi to celé vůči hlavní hrdince nefér.
Knihu jsem přečetla během pár hodin. Děj nejspíš brzy zapomenu, ale za ten pocit to rozhodně stojí.

21.10.2017 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

D-O-K-O-N-A-L-O-S-T!
To je jedno ze slov, které vystihují tuto knihu. Hlavní hrdinka je úžasně nesobecká a kreativní. Většina děje se motá kolem dalších postav a jejich párování, čímž se Jane stává jakýmsi pozorovatelem. Není to jen o ní, jsou tam další linky a to se mi líbí.
Prostě jsem nadšená!

22.09.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tahle kniha byla něco úžasného! Pouštěla jsem si k tomu ty písničky a tím se stal příběh ještě skutečnějším. V nějakých částech jsem měla slzy na krajičku a... Prostě nemám slov. Je to neuvěřitelně poutavý a dojemný!

23.08.2017 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Když jsem knihu vzala do ruky, nemohla jsem si vůbec vzpomenout na její první díl.
Nakonec jsem si začátek zhruba vybavila a jakmile jsem druhý díl otevřela a začetla se, nemohla jsem se od něj odtrhnout!
Bylo to vážně vtipné a celý příběh měl pěkný spád.

01.08.2017 5 z 5

Darebák David Darebák David Francesca Simon

Darebák David byla jedna z knížek, které nám se sourozenci před spaním četla babička. Bohužel spát jsme nemohli, protože když se tolik smějete, spát prostě nejde :D

27.03.2017 5 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Docela mě překvapilo hodnocení některých lidí. Kniha mi totiž přišla vážně super!
Sice nejsem celkově až tak uchvácená, ale originalita tomu rozhodně nechyběla.
Začetla jsem se snad už na první straně. Příběh měl spád a dokázal mě i pobavit. Je pravda, že je tam dost i takových kýčovitých scén, ale to k takové knize prostě patří.
Konec mi šel trochu proti srsti, ale aspoň bude o to zajímavější pokračování.

03.12.2016 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Milována knížka mého dětství! Předčítala nám ji mamka a pak jsem ji přečetla i několikrát sama.
Vždycky jsme se do jejich dobrodružství úplně vžila.

25.11.2016 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Na Copatou mámu jsem se opravdu těšila.
Jednoduše vyprávěný příběh ze života. Bylo to takové milé a knihu jsem přečetla za jeden večer.
Je škoda, že to skončilo už po porodu. Ráda bych slyšela, co bylo dál...
Jinak ve mně kniha zanechala takový příjemný, spokojeny pocit :) Určitě se nebojte do ni pustit také!

25.11.2016 5 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Pěkný příběh, ale prostě mi to přišlo trochu podobný S laskou Rosie...
Konečně nějaká knížka, kde se mi líbili hlavní hrdinové :)
Jen ten konec šel najednou strašně rychle.

02.10.2016 4 z 5