Darebák David

Člověka by nikdy nenapadlo, jaké lumpárny se dají vyvádět na oslavě narozenin, v hodině baletu nebo v ordinaci u lékaře. Jednoduché a svižné čtení pro nejmenší čtenáře.

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/8466/darebak-david-8466.jpg 4.354

Darebák David 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, BB art

Horrid Henry & Horrid Henry and the Secret Club & Horrid Henry Tricks the Tooth Fairy, 2002

Kniha Darebák David

kazu

všechny díly syn zhltl do měsíce

evask
05.02.2018

S Davidem je legrace, děti to baví, ale nevím, co si mám o knížce myslet. Lže, podvádí, je líný, neučí se dobře, nechce chodit ven, jen by koukal do počítače, rodiče si s ním nevědí rady atd atd. A přitom je to hlavní hrdina. Ale rozhodně ne dětský vzor. Takže šestileté vnučce předčítám a po dočtení kapitoly si řekneme, jak ošklivě se David choval. Ten není dobrosrdečný jako rošťák Emil (Astrid Lindgrenová). Davida jsem koupila k Vánocům, dva díly. Další už nepřikoupím. Nehodnotím, protože nerozumím.

warca
27.03.2017

Darebák David byla jedna z knížek, které nám se sourozenci před spaním četla babička. Bohužel spát jsme nemohli, protože když se tolik smějete, spát prostě nejde :D

Lukinator
26.12.2016

Darebák David (Horrid Henry) patří mezi mé top knihy na světě a to jakýkoliv díl. Tedy něco ano a to příručky například: Darebák David a tělo a Darebák David a dinosauři což mi příjde hodně zbytečné. Naštěstí hodnotím každou knihu zvlášť takže tahle kniha má u mě 5 hvězdy z 5 jinak bych to hodnotil celkově za 4

Primán
13.07.2016

Darebák David, přesný název. Jeho vylomeniny a lumpárny jsou prostě super. Vždy, když přečtu kapitolu, myslím si, že mě další kapitola nemůže překvapit. PŘEKVAPÍ.

DOPORUČUJI!!!!!!

Mixxa
23.02.2016

Ach, jak já jsem se u toho nasmála!!! :D Opravdu skvělá edice knih! Když ji opět zahlédnu v knihovně, musím se zpětně smát, co ten Davča vyváděl :D

nikikostadinova
05.12.2015

Když si člověk pamatuje den, kdy si tuto knihu poprvé přinesl z knihovny ( a že už je to nějaký rok nazpět) tak to něco znamená :-)

Dan16
25.09.2014

Darebák David - klasická, ale moderní a zábavná knížka pro všechny děti. Je mi 13, takže teď už ji samozřejmě nečtu, ale vzpomínám si na ni velmi dobře. Já sám jsem četl celkem, myslím, 5 dílů. U všech jsem se dokonale bavil, ale originální první vydání bylo zpracované nejlépe. On autorky Francescy Simon jsem četl pouze "Davida", ale kdybych byl menší, určitě bych neváhal a přečetl veškeré její další knihy, jistě by mě zaujaly stejně. Na této knize mě ale nejvíce bavily lumpárny, které David provádí především své úhlavní nepřítelkyni Zakyslé Zuzce a svému mladšímu bratrovi Vzornému Vítkovi. Promyšlené je i pojmenování všech postav: před křestní jméno postavy dodala autorka vhodné přídavné jméno se stejným počátečním písmenem, jako je právě jejich jméno křestní. Tato přídavná jména vystihují vlastnosti osob. Ilustrace v knize jsou poněkud bláznivé - ale co si budeme povídat, taková je i knížka sama.