Darebák David

Darebák David https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8466/bmid_darebak-david-DDE-8466.jpg 4 74 17

Darebák David série

Člověka by nikdy nenapadlo, jaké lumpárny se dají vyvádět na oslavě narozenin, v hodině baletu nebo v ordinaci u lékaře. Jednoduché a svižné čtení pro nejmenší čtenáře.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Horrid Henry , 1994

KajusaKil
06.04.2024 5 z 5

Darebák David a Vzorný Vítek, skvělá dvojka

marketa3815
05.11.2023 5 z 5

Obě dcery četly prvních 5 dílů v 8 a 9 letech a obě Darebáka Davida milujou, připadá jim jako vtipný a sice zlobivý, ale vcelku normální kluk.

dájavídek
16.08.2022 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Četl bych ji do kola a do kola a takhle několikrát :D. Velmi doporučuji.

Zuknihomol
24.01.2021 5 z 5

Darebák David je pro mě nostalgickou záležitostí. Je to knížka mého dětství, na kterou s radostí vzpomínám. Je to zábava a čte se jedním dechem! :)

Petrush
15.07.2020 odpad!

Hlavní hrdina je zlý a nesnesitelný. Poučení žádné. Moc nechápu, co to má dětem dát.

kazu
08.01.2019 5 z 5

všechny díly syn zhltl do měsíce

evask
05.02.2018

S Davidem je legrace, děti to baví, ale nevím, co si mám o knížce myslet. Lže, podvádí, je líný, neučí se dobře, nechce chodit ven, jen by koukal do počítače, rodiče si s ním nevědí rady atd atd. A přitom je to hlavní hrdina. Ale rozhodně ne dětský vzor. Takže šestileté vnučce předčítám a po dočtení kapitoly si řekneme, jak ošklivě se David choval. Ten není dobrosrdečný jako rošťák Emil (Astrid Lindgrenová). Davida jsem koupila k Vánocům, dva díly. Další už nepřikoupím. Nehodnotím, protože nerozumím.

warca
27.03.2017 5 z 5

Darebák David byla jedna z knížek, které nám se sourozenci před spaním četla babička. Bohužel spát jsme nemohli, protože když se tolik smějete, spát prostě nejde :D

Lukinator
26.12.2016 5 z 5

Darebák David (Horrid Henry) patří mezi mé top knihy na světě a to jakýkoliv díl. Tedy něco ano a to příručky například: Darebák David a tělo a Darebák David a dinosauři což mi příjde hodně zbytečné. Naštěstí hodnotím každou knihu zvlášť takže tahle kniha má u mě 5 hvězdy z 5 jinak bych to hodnotil celkově za 4

Primán
13.07.2016 5 z 5

Darebák David, přesný název. Jeho vylomeniny a lumpárny jsou prostě super. Vždy, když přečtu kapitolu, myslím si, že mě další kapitola nemůže překvapit. PŘEKVAPÍ.

DOPORUČUJI!!!!!!

Mixxa
23.02.2016 5 z 5

Ach, jak já jsem se u toho nasmála!!! :D Opravdu skvělá edice knih! Když ji opět zahlédnu v knihovně, musím se zpětně smát, co ten Davča vyváděl :D

nikikostadinova
05.12.2015 5 z 5

Když si člověk pamatuje den, kdy si tuto knihu poprvé přinesl z knihovny ( a že už je to nějaký rok nazpět) tak to něco znamená :-)

Dan16
25.09.2014 5 z 5

Darebák David - klasická, ale moderní a zábavná knížka pro všechny děti. Je mi 13, takže teď už ji samozřejmě nečtu, ale vzpomínám si na ni velmi dobře. Já sám jsem četl celkem, myslím, 5 dílů. U všech jsem se dokonale bavil, ale originální první vydání bylo zpracované nejlépe. On autorky Francescy Simon jsem četl pouze "Davida", ale kdybych byl menší, určitě bych neváhal a přečetl veškeré její další knihy, jistě by mě zaujaly stejně. Na této knize mě ale nejvíce bavily lumpárny, které David provádí především své úhlavní nepřítelkyni Zakyslé Zuzce a svému mladšímu bratrovi Vzornému Vítkovi. Promyšlené je i pojmenování všech postav: před křestní jméno postavy dodala autorka vhodné přídavné jméno se stejným počátečním písmenem, jako je právě jejich jméno křestní. Tato přídavná jména vystihují vlastnosti osob. Ilustrace v knize jsou poněkud bláznivé - ale co si budeme povídat, taková je i knížka sama.

Mirek V.
03.03.2014 5 z 5

David je teda číslo, moc dobrá kniha jedna z mích nejoblíbenějších :-)

Kate.S
02.02.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka. Vtipný příběh. Co více dodat?

djbobbo
18.01.2013 5 z 5

Me sa ta kniha libi protoze je dobre napsana, a ja se jmenuju David a par veci co dela on delam taky.(mrk,mrk)

Issiriana
31.07.2012 5 z 5

Úžasné na zasmátí :) Čte se to opravdu rychle a mladší čtenáři určitě takovým darebákem nepohrdnou.

humor pro děti

Francesca Simon