warca warca komentáře u knih

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Jeden z nejlepších romantických příběhu za poslední dobu.
Milé, vtipné, trochu naivní.
Konečně romantika, která měla správně vyvážený poměr příběhu, konverzace i nějakého sexu a vzrušení.
Dlouho jsem na nic tak čtivého a poměrně originálního nenarazila.
Určitě doporučuji, já jsem nadšená.

21.10.2023 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Průměrná, humorná a nenáročná oddechovka na jedno odpoledne. Plus za poměrně odlehčené, vtipné rozhovory hlavních hrdinů. Ne v každé z knih ze série se toto autorce podařilo.

01.07.2023 3 z 5

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi čtivá psychologická novela. Překvapivě jsem přes to všechno jaksi soucítila s hlavním hrdinou.

06.05.2021 5 z 5

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi poetické, romantické, lyrické, krásné.

20.07.2020 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Milý příběh, u kterého se člověk musí blbě usmívat celou dobu. Jen jejich láska mi nakonec přišla celá dost uspěchaná...
A otevřený konec.
No má to pokračování, tak uvidíme.

22.03.2020 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Na knihu jsem se vlastně docela těšila. Nápad se mi zamlouval, přestože podobných knih existuje určitě tucet. Jenže přišlo velké zklamání. Prvních několik kapitol mě nudilo k smrti. Pak se příběh maličko rozjel společně s uzavřením kontraktu. Hlavní hrdina až zbytečně hrubý.
A především... nečekají vás žádné vtipné vyostřené rozhovory, žádné zábavné scénky, které téma nabízelo. Autorka pořádně nevyužila svého nápadů.
Propadák.
K dočtení jsem se nudila.
Klišoidní, přeslazené, bez pořádné zápletky.

12.03.2020 2 z 5

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

Pro mě celkem nezáživné dílo. Trochu jsem se ztrácela v postavách. Výstižný popis marnosti života ruské venkovské šlechty. Ale číst to bylo stejně ubíjející jako například prokousat se Annou Kareninou.

15.02.2020 3 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Tuhle pohádku miloval hlavně můj bratr, ale přišla i chvíle, kdy jsem si ji vzala do ruky i já a také jsem světu Ferdy Mravence propadla.

12.01.2020 5 z 5

Láska je pre bláznov. Ako som ja. Láska je pre bláznov. Ako som ja. Sabine Schoder

Holka s problémy a ještě víc problematický kluk.
Když jsem knihu vzala do ruky, myslela jsem si, že bude úplně o něčem jiném. Měla jsem za to, že to bude povrchní prostý příběh.
Ale nebyl.
Zápletka byla mnohem složitější a příběh měl i hloubku. Na konci jsem trnula, jak to tedy skončí.

17.11.2018 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jedno odpoledne mi naprosto stačilo na to, abych tenhle příběh zhltla.
Krásný, dojemný...
Hned jsem si hlavní hrdiny oblíbila. Autorka opět nezklamala.

04.04.2018 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Docela pěkná kniha, ale nic světaborného :)

22.04.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tuhle knihu jsem přečetla jako malá snad milionkrát a měla jsem ji moc ráda. Je to takový milý příběh a při čtení jsem prožívala všechna ta dobrodružství společně s dětmi.

03.01.2016 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Když jsem se do knihy pustila, byla jsem hodně zvědavá. Jenže to začalo tak nesrozumitelně a zmateně. Možná to bylo tím prostředím, ve kterém se příběh odehrával. Jedno je jisté: knihu dočítat nebudu, ale možná někdy v budoucnu to zkusím znova.

22.02.2015 3 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Nebylo to špatné, člověk hlavně příliš nečeká.
Hlavní hrdninové sympatičí, děj celkem originální, příjemné čtení.
Jen ke konci se to už trochu vleklo.

21.06.2021 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Překvapivě čtivé, i když hodně přitažené za vlasy.
Hlavní postavy mi moc sympatické nebyly a prostředí mě příliš nepřesvědčilo.
Dialogy byly po většinu času fajn, kniha plynula.
Oddechové počteníčko na jedno odpoledne.

16.06.2021 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

První polovina knihy byla sice vtipná a celkem čtivá, nicméně mi vadily velké časové skoky, které jakoby vypustily vývoj mezi hlavními hrdiny. Pak přišel zvrat, který mi tam příliš neseděl. Tara byla jakožto hlavní hrdinka velmi sympatická a výřečná, což cením. Kniha hezky plynula a vtáhla do děje. Celkově ale čtení průměrné, oddechové.

03.03.2021 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Nějak netuším, co napsat.
V knize je tolik myšlenek, že je nelze ani všechny pojmout, pochopit...
První polovina knihy pro mě byla dost zmatená, šílená, ne až tak záživná.
Vím, že jsem všechno nepochopila. A místy mě dost šokovaly téměř až heretické výklady Písma.
Po dočtení zůstávám zmatená a šokovaná.

27.09.2020 3 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Příběh naprosto průměrný. Měl své vtipné pasáže, ale jinak se táhl. Hlavní hrdinové byli skvělí. Vztah mezi nimi byl dobře a postupně rozvinut.
Označila bych to za ničím výjimečné oddechové čtení.

27.05.2020 3 z 5

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Průměrné odpočinkové čtení. Snad trochu zklamání. Začátek vypadal slibně...
Cením si zajímavého příběhu z minulosti, kterým byla kniha protknuta. Dialogy mě místy opravdu pohltily, protože byly hravé a živé. Ale jinak mě příběh nijak zvlášť neupoutal. K dočtení jsem se musela nutit, děj byl dost předvídatelný.

08.04.2020 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Wow... Proč to musí končit tak napínavě?
Nova mě děsně štvala. Takový typ postav nesnáším. Je cílevědomá, nic ji nezastaví... Tváří se, jaký je sobec, ale začíná se ukazovat, že taková není.
Kniha byla čtivá. Skoro lepší než první díl.
Líbí se mi, že odhalení postav si autorka vyšetřila až na třetí díl. Důmyslné!
Za mě tedy na začátku až moc únavně dlouhý popis boje.

27.03.2020 4 z 5