waltraud5114 waltraud5114 komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Najprv je vrah A. Potom zistíte, že to nie je A, ale B. Potom vrahom nie je B, ale C, a nakoniec sa dozviete, že obeť žije a mŕtvy je niekto úplne iný. Ešteže to včas končilo, lebo nakoniec by bol vrahom záhradník.

27.07.2019 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Dobre napísané, pekný preklad. Len som asi v polovici knihy začala tušiť, wo co tady gou a kto stojí za tým všetkým. Ale ako čítanie na dovolenku alebo do nemocnice veľmi dobré.

16.07.2019 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Na môj vkus je to už veľmi prehnané a zbytočne naťahované, a potom sa všetko prekotne vyrieši v poslednej desatine poslednej kapitoly. Chápem, že Grace mala nad 30 a chcela si silou mocou ešte uloviť nejakého chlapa, že osprostela, ohluchla a oslepla. Ale nechápem, že bola taká neschopná ťapša a nedokázala za vyše roka nijako a nikomu dať na známosť, čo sa to tam dopekla deje. Ale ako čítanie do nemocnice dobré. V pasti lží sa mi páčilo oveľa viac.

16.07.2019 2 z 5

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Zvoľte znovu Jima Pattona za šerifa. Na prácu je už príliš starý........Moja najobľúbenejšia chandlerovka.

20.07.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ľutujem, že som tú knihu dočítala až do tristného konca, mohla som si ušetriť zbytočné sklamanie. Autorovi na konci knihy došla inšpirácia, invencia, víno, papier, čas, alebo toner, tak zbúchal taký priškripnutý koniec, ani sa veľmi netrápil s nejakou logikou. Namiešal nám koktejl z červých dier, palarelných svetov a podobných blbín....pardon, podobných javov. Kniha mala oveľa väčší potenciál.

19.07.2018 3 z 5

Deadwood Deadwood Pete Dexter

Túto knihu si vezmem so sebou do rakve.

25.06.2018 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Tri sestry idú autom na oslavu k rodičom. Idú, idú, stoja na pumpe, jedia, majú defekt, chytajú psa, zase idú....až kým nedôjdu. Takto to vyzerá na poriadnu banalitu, však? Napriek jednoduchosti deja a minimalistickej ploche rozohrala autorka 4 živé príbehy, čo zaliezajú pod kožu a nechávajú trocha nepríjemný pocit. Hlavne z toho, že je vo mne trocha z každej sestry. Odporúčam prečítať, čaro tejto knihy sa vysvetliť nedá, musí sa len prežiť.

24.04.2018 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Kedysi, keď niekto od útleho detstva vídal anjelov a počul hlasy, tak ho zavreli na psychiatriu. Dnes o tom napíše knihu. :(

26.03.2018 2 z 5

Gazdina roba Gazdina roba Gabriela Preissová

Je to tragédia takmer antických rozmerov, ktorá napriek snahám všetkých neúprosne speje k jednoznačnému, tragickému koncu. Ani sa mi nechce veriť, že autorka napísala poviedku už v roku 1889. To krásne mäkké nárečie dodáva poviedke ďalší rozmer

29.11.2017 4 z 5

Děs Děs David Hidden

Hŕba brutality, odrezané bradavky, odcviknuité prsty, vyrezaný klitoris, mňam.... a toto sa ľuďom dnes páči. Nad knihou som mávla rukou, také dristy píše dnes každý, kto má v zadku dieru. Ale to, že TOTO sa ľuďom tak strašne páči, považujem za DES.

09.10.2017 odpad!

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Je to neuveriteľne smutná kniha, takým tichým, nenápadným a nepatetickým spôsobom. Volodymyr mi ukázal skutočnú tragédiu Černobyľu, ktorá sa ma dotkla viac, ako všetky dokumenty, reportáže a fotografie.

17.09.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vidím, že tu hodnotí len fanklub Chrisa Cartera, 92%?????????????. Ďalšia z tisícky kníh, ktorá stavia na krvavých nechutnostiach a bizarnostiach. Všetko už stokrát recyklované a stokrát prežuté, tisíckrát napísané, len mená a reálie sú iné. Ťažký priemer, škoda času a peňazí. Vidím, že na hodnotenie v Databázi sa nemôžem spoliehať.

28.07.2017 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Všetko som to už kdesi čítala, len reálie a mená boli iné. Tiež už by mohli vymyslieť dačo nové, nielen policajtku narkomanku, psychicky narušeného detektíva, ktorý počúva vážnu hudbu, geniálneho psychouša a zašmodrchaný a nepravdepodobný motív. V poslednej kapitole sa ako zázrakom z géniusa stane slintajúci, poskakujúci a chichotajúci sa obecný trotl, ktorý sa škrabe po ksichte. Nechápem, načo je tam ešte dejová linka so sektou a to pseudobiblické bľabotanie, nechápem, načo sa píše o každom človeku, ktorý podal vrahovi pohár vody, alebo mu vrah ukradol psa. Teda chápem, platí sa kvantita, nie kvalita. Končím so severskými detektívkami, je to čoraz horšie, nudáááá nudáááá nudáááááá.

23.07.2017 odpad!

Coriolanus Coriolanus William Shakespeare

Hovorí mi z duše, vláda hlupákov privedie raz tento svet do záhuby. Shakespeare im to napísal už pred 400 rokmi, ale nikto ho neberie na vedomie.

18.07.2017 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Shakespeare večne živý, ani 400 rokov neubralo Macbethovi nič na aktuálnosti, údernosti a pôsobivosti. Prečítala som niekoľko verzií, ale Martin Hilský je najlepší.

18.07.2017 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Charlotte nám to dáva pekne vyžrať. Otvorene píše o všetkom, čo si my dokážeme pomenovať len večer pod perinou a len potichu. Zaujímavé, že toľkým ľuďom sa to zdá úchylné to, čo je ľudské, a nepripadajú im úchylné rozrezané mŕtvoly, čvachtajúce vnútornosti a úchylní psychopati v kadejakých sračkoidných detektívkach.

10.07.2017 5 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Mňa teda pán Moody nepresvedčil, že život po živote naozaj existuje. Všetky tie príbehy zázračných oživnutí mi pripadali, ako agitky z jehovistických časopisov. Ver a budeš žiť aj po smrti.

08.06.2017

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Ufff, tak vidím, že tohoto pána už žiadnu knihu nedám, stačila mi polovica tohto veľdiela. Také krávoviny, diabol, anjel, telepatia, podzemie, hnijúce cáry mäsa..ešte tam chýbali mimozemšťania, prípadne Olgoj Chorchoj. Škoda koruny za taký škvár.

08.06.2017 odpad!

Zločin Zločin Jeffery Deaver

Mám rada výbery, často tam nájdem nejakú perličku. Tu som nenašla nič, len nudu, nudu, nudu, dve - tri dobré poviedky od štandardne dobrých autorov, o ktorých viem, že sú dobrí aj bez pána Deavera. Úplne zbytočná kniha, ktorá vám akurát odľahčí peňaženku, vhodná nanajvýš na dlhú cestu vlakom s perspektívou, že skončí v koši.

05.06.2017

Kruh Kruh Bernard Minier

Z trilógie je to najlepšia kniha, menej logických lapsusov ako v ostatných dvoch dieloch. Ale aj tak ma to bohvieako neoslnilo, dookola to isté, ako severské detektívky, alebo Dan Brown . Pre mňa je to - ako vravia bratia Česi - hospodská polívka, která hoví každému, ale málokdo chce přidat.

21.05.2017 2 z 5