Deadwood

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do městečka Deadwood přijiždí Calamity Jane, je zde již šerif Seth Bullock, přeslavný Divoký Bill Hickok a další postavy ze slavné éry Divokého západu. Sledujeme jejich osudy, proč se ocitli v tomto městečku, nechybí ani nějaký ten souboj, to vše je správně namíchaný koktejl snu a skutečnosti o střelcích a psancích, prostě o Divokém západě, tak jak to mají američtí čtenáři rádi a co rádi čtou...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40466/big_deadwood-a4K-40466.jpg 4.350
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Deadwood, 1986


více info...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Deadwood

martin_aston
22.10.2021odpad!

Milujem westerny. Čakal som western. Dostal som zvláštny, vulgarizmami a nechutnými sexuálnymi scénami pretkaný príbeh. Nedočítal som.

Ramiel
03.10.2021

Díky stejnojmennému seriálu jsem očekával více. Děj je až příliš suchopárný, vyprávění autora nezáživné. Přitom z tohoto tématu by mohl být výborný western. Není, bohužel.


Aribana
06.05.2021

Asi to není šálek mého čaje, ale vzhledem k tomu, že vychází ze skutečných událostí, se asi není čemu divit.

haki34
02.12.2020

Knihobudková...nebo mezi vyřazenými z knihovny za korunu ?? (ale taková ta v polici bez razítka - asi se někdo zbavoval...)
no...již včera jsem si lehce přehlídla komenty...a čekala, co teda z knihy vypadne...čekala jsem kde co, ale ne tolik koko*ů...díky tomuhle slovu a orgánům, které vykukovali několikrát na stránce pomalu, musím jít s hodnocením dolů...a pak to násilí...já vím, nemám takové věci číst..ale kdo to mohl tušit ?? ano, scéna s pořezaným jazykem a znásilněním kluka Malcolma mi fakt neudělala dobře..moje představivost je silná a tenhle druh násilí mě děsí kvalitně...a děs se táhl celou knihou.
co se táhlo taky, byl i humor..umím si představit, že některé hlášky a gagy by lépe fungovali na plátně než na papíře...(možná zkusím i filmovou verzi)
Celkově mi Deadwood připoměl tou šílenou směsicí dějě a formou psaní "Sisters brothers"....někde v druhé třetině jsem zjistila, že tak nějak už nejdu proti ději a tak nějak plynu s ním...a že spousta věcí se čte celkem dobře..obrnila jsem se a přijala Deadwood...a nejvíce se bavila s calamity Jane Cannaryovou a Charliem...
podivná kniha. Nelíbila se mi, ale zaujala mě. Takže ...i když zřejmě podruhé číst nebudu, dávám pocitové 4*

"Holky byly příšerně zjizvené, ale Jane tvrdila, ž je to možná takhle líp. Bojovala totiž nejen s tělesnou, ale i morální zkázou. Karbaník jí v delíriu sáhl pod sukni, a tak ho praštila přes zápěstí pažbou revolveru. "S nemocnejma neobcuju," prohlásila. "Čistota půl zdraví. Zachránila jsem ti život, tak mě nenuť , abych ti ho zase vzala."

Atanone
23.06.2019

Podivná kniha. Čekala jsem něco úplně jiného a trvalo mi chvíli, než jsem se s ní srovnala. Nevěděla jsem, jestli čtu humorný příběh, absurdní, drsný, nebo dobrodružný. Asi všechno najednou. Ale dobré to bylo. Osobně se mi asi nejvíc paradoxně vryla scéna s pohřbem koně.

raffi
13.02.2019

Ani neviem, prečo som sa do tejto knihy púšťala, to fakt nie je pre mňa... Niekto to ocení, ale pre mňa je to surové a chaotické dobrodružstvo, po prečítaní ktorého mi zostáva pachuť prachu, smrad hnijúcej hlavy a vzdialený dupot koní. Nič viac, nič menej.

mgeisselreiter
08.02.2019

Rozhodně zajímavý náhled do reálné minulosti divokého západu, bohužel není zřejmé, kolik toho je skutečně pravdivého a kolik a jak moc je jen fabulací a fantazií autora. Každopádně přináší trochu jiný pohled na legendy, které zde vůbec nepůsobí jako legendy.
Mně osobně se kniha nečetla nijak zvlášť lehce, Dexterův styl mi nepřišel extra čtivý. 70% a zůstanu u 3*, 8. 2. 2019.

Ranuncul
26.07.2018

Velice dobrá knížka,výborný černý humor a skvěle popsané scény.Člověk jako by některé scény viděl úplně před sebou :-).Třeba ta za bouřky v divadle...

1