vysokaa vysokaa komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) To bylo tedy zase něco! Jako vždy napsané skvěle a úžasně a čtivě. Kniha mě rozhodně donutila přemýšlet a nejspíš ještě donutí. Po dočtení jsem nevěděla, jak mám konec chápat. Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím víc mám pocit, že věta: ,,Celé je to jen otázka perspektivy.", vystihuje a vysvětluje vše.

02.07.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Pani Hanisova pise skvele, o tom zadna. Tohle je ale deprese stlacena do knihy. Myslenkove pochody nekterych postav pro me byly naprosto nepochopitelne. Pokud chcete tuto knihu cist pripravte se, ze to bude horska draha emoci.

23.06.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jak už tady bylo napsáno několikrát, krásná kniha, která mluví sama za sebe.

09.06.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tahle kniha byla skvělá, stejně jako předešlý díl! Šest vran jsem kdysi dostala a nějak jsem se v tu dobu nezačetla a knížku jsem odložila, teď jsem na své mladší já celkem naštvaná. Nicméně teď jsem byla schopná knihy přečíst velmi svižným tempem. Velký palec dávám vývoji postav a nejspíš celkově všemu.

30.05.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Podle mě naprostá pecka! Knihu jsem dostala pár let zpátky, ale v tu dobu jsem se nebyla schopná začíst. Teď po letech jsem se ke knize vrátila a vůbec nechápu své mladší já, jak je možné, že knihu odložila? Kniha má skvěle prokreslené postavy a jak příběh ubíhá, tak se jejich charaktery mění. Prostě asi nemám, co dodat.:)

21.05.2021 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Na obalu stálo "Epické ukončení" a epické rozhodně bylo! Autorka má jedinečný styl psaní, který vás do děje vtáhne a nepustí. Navíc vám kniha poskytuje možnost zamyslet se, jestli je opravdu svět rozdělen na dobro a zlo, anebo jestli náhodou nejde dobro a zlo ruku v ruce. Nicméně knihu jsem přečetla jedním dechem během ani ne dvou dnů!

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Naprostá pecka! Knížky od této autorky by si rozhodně zasloužili zpracovat i ve filmové verzi. A musím říct, že díl od dílu je tato série lepší a lepší!

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Původně jsem si v knihovně půjčila díl číslo tři, protože jsem si přečetla jenom název a s anotací jsem se vůbec neobtěžovala. Došlo mi to samozřejmě až když jsem si knihu vyzvedla v knihovně, nicméně mě to donutilo půjčit i první dva díly. Musím říct, že to byla jízda, celá trilogie. Ze začátku chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale potom už to jelo samo stránka po stránce a kapitola po kapitole.

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Myslela jsem, že mě po předešlých knihách autorka nepřekvapí. Mýlila jsem se, překvapila. Knihu jsem přečetla během dvou dnů a prakticky jsem ji nepustila z ruky. Věděla jsem, že to ve Španělsku nebylo úplně růžové, ale kniha mi ukázala úplně nový úhel pohledu.

13.05.2021 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Skvěle napsaná kniha!

13.05.2021 5 z 5

Humans of Prague Humans of Prague Tomáš Princ

Nádherná kniha, která by si klidně zasloužila víc pozornosti! Autor se nezaměřuje na stejnou skupinu lidí, ale na různé lidi a každý z nich má jiný příběh, jiné problémy, starosti a vyjadřují to ve větách, odstavcích či stránkách. Kolik člověk potřebuje sdělit, tolik sdělí.

05.04.2021 5 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Skvělá napsaná kniha, která obsahuje hodně zajímavých věcí, které se určitě dají aplikovat v životě.

05.04.2021 5 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

První přečtená kniha v angličtině a to byl hlavní důvod, proč jsem knihu četla. Kniha není špatná, četla se pěkně.

05.04.2021 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Autorka zvolila správný styl psaní, člověk se najednou ocitne ve 40. letech, kousek od Přerova a ani neví jak. V této knize najdete všechno od lásky až po smrt, občas uroníte trochu (moc) slz, ale přečtení vás mrzet rozhodně nebude.

01.04.2021 5 z 5

Normální šílenství Normální šílenství Jiří Pasz

Kniha je velmi dobře napsaná. Obsahuje rozhovor s nemocným člověkem, rozhovor s odborníkem a post scriptum. Seznamuje nás se širokou škálou nemocí, o kterých bychom měli vědět.

29.03.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha! Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale stálo to za to.

29.03.2021 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Další mistrovsky napsaná kniha, přečtená jedním dechem. Líbilo se mi pojetí knihy, kdy se všichni potkají v jednu chvíli v Praze, že všechno směřuje k jednomu bodu. Chování Hidekiho mě rozčilovalo, i přestože rozumím důvodu. Možná mě rozčilovalo ještě víc než chování paní Květy, i když nutno uznat paní Květa byla trochu blázen.

23.03.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Nádherná kniha a velmi čtivá. Už jsem od autorky četla Zuzanin dech a Doupě. Autorka má svůj specifický styl, který vás vtáhne do děje a nepustí.

23.03.2021 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Přečteno asi za jeden den. Podle mě je kniha velmi dobrá, tedy mně se líbila. Povídky od oblíbených autorů v jedné knize. Hodně se mi líbilo, že autoři do psaní vnášejí svůj vlastní styl. Víte od kterého autora zrovna čtete povídku.

25.02.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha napsaná s elegancí, vtipem a hlavně je napsaná mile. Pan Eben psal, že pokud se nám nebude nějaká povídka líbit, máme ji vytrhnout. Vytrhnout list z knížky? A navíc z tak milé a vtipné knížky? Nikdy.

24.02.2021 5 z 5