Humans of Prague

Fotograf Tomáš Princ prochází téměř každý den ulicemi Prahy a oslovuje neznámé lidi otázkou: „Mohl bych vás vyfotit?“ Tato kniha představuje ty nejzajímavější příběhy z jeho populárního blogu Humans of Prague za posledních pět let. Obyvatele a návštěvníky hlavního města představuje autor jako přemýšlivé pozorovatele i vtipné glosátory vlastních životů, jako vypravěče radostných i smutných příběhů, jako jejich sebevědomé protagonisty i ty, kdo se zdají být ve vleku minulých událostí. Objevuje pamětníky velkých okamžiků uplynulého století i svědky prchavých okamžiků současnosti. Kniha Humans of Prague je unikátní mozaikou reflektující všechny barvy našich životů, prohry, zklamání a nevyplněná přání, ale i sny, touhy a soukromá vítězství. Praha je svou architekturou a historií vzrušující město, ale když se podíváte skrze její krásu, zjistíte, že onu magickou přitažlivost spoluvytvářejí především lidé, které v ní můžete potkat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359132/humans-of-prague-G0p-359132.jpg 4.724
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Fotopublikace
Vydáno:, Labyrint

Kniha Humans of Prague

Vakalik

Velice příjemná a čtivá kniha. Člověk by nevěřil, kolik může potkat při procházce Prahou zajímavých lidí. Líbí se mi, že se autor nezameril jen na jednu část lidí, ale ptal se bez ohledu na věk, barvu pleti, pohlaví... Určitě doporučuji všem.

popeluška
11.08.2018

Tak tato kniha byla naprosto úžasná :-) Četla jsem ji s manželem a docela jsme si ji užili. Tolik lidí a životních příběhů....naprostá paráda. Autorovi se kniha povedla, hodně zajimavý nápad, který si zaslouží více než pět hvězdiček :-)

orson
18.03.2018

Humans of Prague je skvělý projekt, který už několik let příležitostně sleduji na facebooku, takže na knížku jsem se docela těšil a rozhodně jsem nebyl zklamán. Jen doporučuji číst po malých dávkách - déle vám kniha vydrží a více si ji vychutnáte.

BeyondHorizon
10.03.2018

Velmi milá kniha. Blog jsem sledovala už předtím a tento koncept - focení náhodných lidí s úryvkem jejich příběhu - se mi neskutečně líbí. Je mi to připomínkou, že všichni ti lidé, které minu někde na ulici, nejsou jenom šum v pozadí, ale taky si prožívají svoje a řeší si své problémy.
Úsměvné ale bylo i rozvržení knihy - na jedné straně srdceryvný výjev z dob komunistických a na druhé holčičky komentující hovínko.

HoneyBunny
05.03.2018

Ano, kniha je jedinečná a úchvatná. Každý příběh vyrazí dech. A v tom je jádro problému. Nedá se přečíst víc než pár stránek za den, protože vybrané příběhy jsou z 90% něco, co fakt zažít nechcete. Umírání nejbližších, nemoci, vyhození z domu, rozchody, stres, žal.... Ano, jsou to skuteční lidé a skutečné příběhy, proč je ale proboha víc nezředit i těmi míň extrémními. To je jediná výtka k autorovi, jinak všechna čest za takové dílo.
Obzvlášť díky za tu sluníčkovou stařičkou paní vykládající vtip: Přijde slečna ke gynekologovi a ptá se: Nenechala jsem tady kalhotky? Doktor se rozhlídne a zavrtí hlavou. Slečna: OK,tak já se jdu ještě zeptat k zubaři:D

GreenMagritte
05.02.2018

Autor je sběratel příběhů obyčejných lidí. Z davu se stávají jednotlivci s jedinečným osudem, myšlenkami, radostmi i bolestí. Příběhy, které jsou nám předkládány jsou samozřejmě určitým výsekem, který se rozhodl autor publikovat, určitý střípek, který autorovi připadal nějakým způsobem atraktivní, významný nebo výmluvný.

Každý příběh je jedinečný, některé jsou vážné, některé radostné, některé jsou delší a jiné jsou zase pouhými momentkami. Starší lidé často vzpomínají na válku, léta v socialistickém Československu, či ztrátu partnera. Mladí lidé hovoří o tom, jaké to je žít po svém, často je z nich cítit nejistota. Jsou tady bezdomovci, námezdní dělníci, dívka, kterou čeká rande na slepo nebo muž, který se bojí své rodině říct, že je gay. Některé z příběhů jsou vysloveně tragické, protože i takový je život...

Ať blog či kniha, je to skvělá citlivá práce!

bagel
05.02.2018

Blog nesleduji, ale kniha je dokonalá.

acul.p
11.12.2017

Pět hvězdiček je v tomto případě nedostačujících. Kniha je jednoduše skvělá a moc hezky zpracovaná :)