vorenus vorenus komentáře u knih

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Čerstvý vítr ze severu opět zavál.Absolutně nekompromisní záležitost.Pro toho, kdo má rád pohled do prostředí podsvětí, policie a v neposlední řadě do vysoké politiky, tak rozhodně nebude zklamán.A kdo jiný by nám to mohl zprostředkovat lépe než autor, který sám v tomto prostředí pracoval, jako policista.

02.07.2015 5 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Od pana J.G. mám načtenou už skoro celou tvorbu.A proto, když vyjde jeho novinka, tak mé srdce zaplesá a mé úspory zapláčou.Samozřejmě vždy s velkou radostí.A novinková Platanová alej?Nejsem v žádném případě četbou zklamán, ale těm, kdo autora neznají bych doporučil jiný svazek.J.G. psát umí a to je bez debat cítit s každé otočené stránky, ale na zadek mě tentokrát neposadil.

13.04.2015 5 z 5

Kniha plyne příjemně jako tekoucí řeka.A vyprávění je to rozhodně více než zajímavé.Osoba pana Duška má určitě spoustu zážitků, které umí skvěle vyprávět.A opravdu je to zajímavý pohled na jeho tok myšlenek a pohled do jeho nitra.

21.02.2015 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Určitě je dvojka lepší, než první díl.Budu doufat, že trojka bude luxusní a důstojné zakončení!A hrozně krásně májí autoři propracované ty psychologické části.A včera jsem měl tu čest pány vidět naživo při autogramiádě a oba jsou velcí sympaťáci a žádné namyšlené hvězdy.Prostě chlápci od vedle.Udělali na mě velký dojem svou bezprostředností a nenuceným chováním.

07.11.2014 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Označit tuto knihu jako světový bestseller???Tak to bych si tedy netroufl!!Další průměrné čtení, které láká na nálepku a příslib něčeho vyjímečného, ale knihy které se čtou samy tohle označení opravdu nepotřebují.Prostě nic moc!Spíš nic než moc.

23.09.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nesbo a Larsson otevřeli dveře k severské literatuře.A i když kniha láká na označení, že se jedná o bestseller a jen pro silné povahy, tak bych si dovolil s tím nesouhlasit.Už jsem četl určitě drsnější příběh.Podle mne se jedná jen o kalkul, aby se kniha dobře prodávala.Jedná se o průměrnou knihu a zajímavé téma zůstává zatím nevyužito.Možná překvapí druhý nebo třetí díl, ale upřímně nevím, jestli se do četby vůbec pustím.

21.07.2014 3 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

Povinnost pro všechny fandy J.G. i pro ty, co jeho fandy nejsou!!Jen RADÍM NEČÍST ÚRYVEK z knihy na obalu knihy, protože je to strana z knihy, která ku...wsky hodně prozradí!!!Za tohle by si ten kdo to udělal zasloužil lynčovat!!!!!!!!!!!!!!

18.08.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Steve zraje jako víno!Čím starší, tím lepší!A v jeho podání platí pravidlo, že čím má kniha víc stran, tak tím je úchvatnější.

28.02.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbo je prostě génius!!Každá kniha tohoto autora je prostě skvost!

07.11.2012 5 z 5

Dům na tekutých píscích Dům na tekutých píscích Carlton Mellick III

Za mě nejslabší Mellick. Asi chtěl oslovit i mladší čtenáře. Prostě to bylo málo perverzní a bizarní.

22.01.2022 3 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

Těch pár prvních povídek bylo fakt slabších, ale jak to dostal do rukou Kotleta, tak už jsem se jen bavil. Takže vítězné pořadí je Kotleta, Merglová, Snegoňova a Schink. Povídky od těchto autorů jsou opravdu hodně povedené. Merglovou jsem četl poprvé a rozhodně ve mně vzbudila zvědavost. Jsem moc zvědavý na její další tvorbu. Každý autor má vlastně šanci díky povídce navnadit čtenáře na své další dílo a Merglové se to u mě povedlo.

03.04.2021 4 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Mistr napětí Karika mě ani potřetí nezklamal. Tenhle slovenský génius by si zasloužil uvést na český trh. Jinak zůstanou čeští čtenáři ochuzení o knižní klenoty tohoto mladého autora a to by byla velká škoda.

02.09.2015 5 z 5

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Už předchozí kniha autora stála za to a ve druhém kousku Owen svůj psací um jen potvrdil.V první knize to jsou únosy a teď přepadávání bank.Jsem zvědav, co na nás autor nachystá ve svých dalších dvou knihách.A budu doufat, že mu poměrně vysoko nasazená laťka vydrží i do budoucna.Nebo ji snad i překoná??

06.06.2015 4 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Můj třetí výlet po stránkách tohoto skvělého PANA AUTORA.Příběh hnihy a skvělá čtivost je tak silná, že člověk prostě nemůže přestat číst a musí pokračovat až do svítání.Těším se až si přečtu další kousek z dílny tohoto mistra psaného projevu.

18.03.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Král už dávno není jen králem hororu.S každou novou knihou to výborně dokazuje!A detektivka v podání mistra je opravdu mistrovským dílem.A ten závěr mě úžasně dostal do kolen.Těším se na to s čím Steven přijde příště.Jeho fantazie a tempo s jakým chrlí jednu knihu za druhou je přímo k neuvěření.

22.12.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Některé pasáže úplně skvostné, ale to zbytečné natahování děje se skoro nedalo vydržet.Půlka knihy tedy skvostná a další polovina k nevydržení.

28.11.2014 3 z 5

Louis de Funés Louis de Funés Jiří Žák

Jsou knihy, které se otevřou a už po pár stránkách se nedají odložit, protože vás nutí obracet jednu stráku za druhou.A tohle je přesně tento případ.Velice poutavě napsatý životopis.Obzvláště začátky tohoto filmového velikána jsou neuvěřitelně zajímavé.Čím vším si tento génius musel projít v dětsví a i později.A kam až se potom dostal, to je přímo neuvěřitelné.Můj druhý životopis od stejného autora a určitě né poslední!Výborně napsáno!!!

28.09.2014 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Tak jako ve většině knihách tu není žádný neznámý pachatel a i přesto je to závislost s každou další stránkou.Chlapci prostě umí!A určitě sáhnu po jejich dalším kousku. A ten konec mi doslova vyrazil dech!

18.09.2014 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

O tom, že autor je génius není žádných pochyb!Jen je škoda, že je kniha tááák strašně tenká.

29.12.2013 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tento autor mě nikdy nemůže zklamat!A vražedná zbraň je vskutku originální a neotřelá.Prostě, co kniha to šperk a Nesbo je mistr řemesla a každý příběh vybrousí doslova do geniality!!

26.12.2013 5 z 5