Podfuk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malcolm Bannister je bývalý advokát, momentálně ve výkonu trestu ve federálním vězeňském táboru u Frostburgu v Marylandu. Jeho situace nevypadá nejlépe, Malcolm má však v rukávu eso. Ví, kdo zabil federálního soudce Fawcetta, a taky ví proč. A co bylo v sejfu, který se našel u soudcova těla. Rád by to pověděl FBI, ale tyto mimořádně cenné informace jsou stejně výbušné jako sled událostí, které skončily soudcovou smrtí. A Malcolm není včerejší… Ďábelsky chytrý román Johna Grishama, v němž nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166585/podfuk-166585.jpg 4.1112
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Racketeer, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Podfuk

ma71
24. září

Bez výhrad, jak jsem u autora zvyklý, skvělé počtení.

Marek.Sc
20.04.2020

Iný Grisham. Naozaj nevedel som čo si myslieť o hlavnej postave. Najprv som jej fandil potom akoby bola záporná a potom zase kladná. A pred koncom knihy som jej predsa len držal palce. Najprv Malcolm Bannister, z ktorého sa stane Max Baldwin. Ale prečo? Aj uprostred knihy znenazdajky vstupujú dve tri postavy, ktoré nemajú nič spoločné z predchádzajúcou polovicou knižky. kde tu je čitateľ zmätený, avšak postupne sa začínajú odhaľovať všetky súvisiace pravdy. Zjavný vrah nie je vrah a tí dobrí nie sú až taký dobrí. Napätie v knižke graduje a nenechá vás vydýchnuť. Zvraty a prekvapenie na konci. Odporúčam a rozuzlenie sa dozviete až naozaj na posledných stranách. Je to proste všetko veľký podfuk.


petrpospa
26.11.2019

Že to "tak nějak" dopadne, jsem tipoval už po přečtení prvních pár desítek stran. Těch kombinací tam nakonec bylo až zbytečně moc a s každou další se příběh zase o kousek více vzdálil možné realitě. Ještě pár stran, a už by to bylo na hranici sci-fi. Obecně tyto těžce uvěřitelné příběhy nemusím, jenže Grisham je Grisham. Skvěle píše a stejně tak se i čte. A Čecha při tom potěší, že bordel mají i v Americe...
P. S. Dnes obvinili Jakeše a Štrougala! Po třiceti letech! Amíci jsou přece jen o fous akčnější... :-)

1amu
02.08.2019

U autora obdivuji jeho invenci. Ano napsal i knihy slabší, ale je vždy vidět, kdy se cítí "Jako ryba ve vodě". Jako právník má procesní systém USA "v merku" a vysloveně si libuje v protahování děje. Jako jeho fanda jsem s touto hrou se čtenářem spokojen.
Knihu považuji za jednu z těch lepších, které John Grisham napsal.

madem
18.06.2018

Úžasná zápletka, hrdina, se kterým lze soucítit. Přejeme mu i štěstí.
Bohužel nejdříve musíme přečíst 309stránek, kdy se děj vleče, autor hodně vysvětluje: fungování federálních soudů, pobyt ve vězení, pašování a podobně.
Teprve poslední čtyři kapitoly mají rychlý spád a čtou se sami. Tak jak jsme od autora zvyklí.

Peršanka
10.06.2018

Hm, tentokrát podfuk na mě, je to celé vycucané z prstu.

Jack Bauer
13.12.2017

Velice chytrý promyšlený román od Grishama, ale trochu mi vadil styl psaní. Zločinný soudce soudí nevinné, bohužel taková je spravedlnost. Bylo, je a bude stále.

konicekbily
30.06.2017

Skvěle propracovaná zápletka nevznikla v hlavě autora, ale v hlavě hlavního hrdiny - podle něj neprávem odsouzeného právníka - a to mu umožní se dostat z vězení. Potom se dějí věci, nad kterými zůstává rozum stát a nakonec nám to hlavní hrdina osvětlí. Moc pěkná fikce, daleko vzdálená od skutečnosti, ale moc hezky napsaná. Děkuji JG!

1