Podfuk

Malcolm Bannister je bývalý advokát, momentálně ve výkonu trestu ve federálním vězeňském táboru u Frostburgu v Marylandu. Jeho situace nevypadá nejlépe, Malcolm má však v rukávu eso. Ví, kdo zabil federálního soudce Fawcetta, a taky ví proč. A co bylo v sejfu, který se našel u soudcova těla. Rád by to pověděl FBI, ale tyto mimořádně cenné informace jsou stejně výbušné jako sled událostí, které skončily soudcovou smrtí. A Malcolm není včerejší… Ďábelsky chytrý román Johna Grishama, v němž nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166585/big_podfuk-63bffcf097373.png 4124
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Racketeer, 2012

Kniha Podfuk

Milosz
08.12.2022

Už je z něj takový rutinér. Tohle je něco jako Shawshank, ale s větší dávkou právničiny. Závěrečný zvrat jsem uhodl v půlce a pak šlo všechno podle očekávaných kolejí. Naštěstí jen 300 stran.

Staráknížka
12.06.2022

Pan Grisham je výborný autor, ale nějak mě jeho knihy příliš neberou. Ovšem tentokrát jsem se fakt bavila. Konec se dal předvídat, ale ostatní děj se mi líbil. Ta finta se kterou hrdina přišel - všechna čest.

Shanib
13.05.2022

První třetina knížky mě bavila, ale pak to šlo dolů. Asi za to může hlavní postava, kterou jsem s pokračujícím dějem měla ráda míň a míň nebo už mě nebavilo číst věčné popisy. Zda měly víc vykreslit děj nebo čtenáře přiblížit daným postavám, těžko říct, ale u mě se to minulo účinkem tak, že jsem některé pasáže přeskakovala a vůbec nic se nestalo. Taky jsem asi čekala víc tajemna. Název knížky přímo prozrazuje, že Malcolm má všechno promyšlený a jakmile se ukázala postava "Nattieho", tak jsem už uhádla, kam to směřuje. Pro mě se tak žádné velké překvapení ohledně rozpletení podfuku nekonalo.

čef
16.04.2022

Vynikající kniha i na poměry tohoto spisovatele. Popisuje postupy při uplatnění hlavy 35 v justici USA, a jak lze tuto instituci práva využít ve prospěch dosti nespravedlivě odsouzených hříšníků. Mne nejvíce bavila vynalézavost a promyšlenost plánu hlavního hrdiny a jeho kompliců. Přejme si, abychom se do jeho kůže nikdy nedostali.

ma71
24.09.2021

Bez výhrad, jak jsem u autora zvyklý, skvělé počtení.

Marek.Sc
20.04.2020

Iný Grisham. Naozaj nevedel som čo si myslieť o hlavnej postave. Najprv som jej fandil potom akoby bola záporná a potom zase kladná. A pred koncom knihy som jej predsa len držal palce. Najprv Malcolm Bannister, z ktorého sa stane Max Baldwin. Ale prečo? Aj uprostred knihy znenazdajky vstupujú dve tri postavy, ktoré nemajú nič spoločné z predchádzajúcou polovicou knižky. kde tu je čitateľ zmätený, avšak postupne sa začínajú odhaľovať všetky súvisiace pravdy. Zjavný vrah nie je vrah a tí dobrí nie sú až taký dobrí. Napätie v knižke graduje a nenechá vás vydýchnuť. Zvraty a prekvapenie na konci. Odporúčam a rozuzlenie sa dozviete až naozaj na posledných stranách. Je to proste všetko veľký podfuk.

petrpospa
26.11.2019

Že to "tak nějak" dopadne, jsem tipoval už po přečtení prvních pár desítek stran. Těch kombinací tam nakonec bylo až zbytečně moc a s každou další se příběh zase o kousek více vzdálil možné realitě. Ještě pár stran, a už by to bylo na hranici sci-fi. Obecně tyto těžce uvěřitelné příběhy nemusím, jenže Grisham je Grisham. Skvěle píše a stejně tak se i čte. A Čecha při tom potěší, že bordel mají i v Americe...
P. S. Dnes obvinili Jakeše a Štrougala! Po třiceti letech! Amíci jsou přece jen o fous akčnější... :-)

1amu
02.08.2019

U autora obdivuji jeho invenci. Ano napsal i knihy slabší, ale je vždy vidět, kdy se cítí "Jako ryba ve vodě". Jako právník má procesní systém USA "v merku" a vysloveně si libuje v protahování děje. Jako jeho fanda jsem s touto hrou se čtenářem spokojen.
Knihu považuji za jednu z těch lepších, které John Grisham napsal.