vodopad152 vodopad152 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla opravdu dlouho. Je napsána úplně jiným stylem, než jsem zvyklá. Nečekejte zápletku, nad kterou bude valit oči. Ale bylo to krásné povídání, které odneslo člověka do jiných sfér

12.01.2021 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Úplně chápu, proč za tyhle básně dostal nobelovku. Jsou naprosto úžasné. Čtou se samy a naprosto mi vyrážely dech svojí originalitou a krásou. Nemám příliš ráda poezii, ale tohle mě dostalo.

21.11.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha byla úžasná. Nápad byl úžasný a svým způsobem realistický, když se koukneme na to jaký je svět. Hrozně se těším na druhý díl. Doporučuji!!!

16.08.2016 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá. Po přečtení první hlavy jsem myslela, že roztřískám svoji hlavu, ale potom to bylo úžasné. Styl psaní autora mě první mátl, ale postupem času jsem si na to zvykla. Moc mě oslovily některé myšlenky autora. Je krásné vidět, že lidé v minulosti měli podobné problémy jako my :D

02.11.2018 4 z 5

První První Kiera Cass

Kniha byla naprosto úžasná. Skoro vždycky jsem měla radši fantasy nebo sci-fi víc než romantické. Ale tahle kniha mě naprosto dostala, byla naprosto úžasná. Ten obsah zní, tak nějak že je to o ničem a tenhle díl byl snad nejlepší z celé série. Nevěřili by jste kolik zápletek se dá zařídit v paláci. Bylo to naprosto úžasné. Je to moje jedna z nejoblíbenější série :D DOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

30.08.2016 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Tento díl byl trošku slabší. Chyběli mi tam Halt a Will. Ze začátku mě to moc nebralo, ale postupně se vše spojilo a dávalo smysl. Padouch je moc dobře vykreslený a jsem zvědavá, jak to dopadne

05.04.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tahle kniha je zkrátka bomba. Nepředvídatelnost děje a hluboké myšlenky o životě z tohoto díla vytvořily neuvěřitelnou dokonalost. Všechno do sebe krásně zapadá, děj ubíhá a všechno je v naprosté dokonalé harmonii. Druhý díl nemůžu vynechat

02.08.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tahle kniha je prostě bomba. První 50 stránek je sice takový pomalejší rozjezd, ale potom je to úžasné. Kniha velmi dobře promyšlená a taky vystavěná. Doporučuji!

17.05.2019 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Kniha byla úžasná. Už hodně dlouho jsem nečetla román, který by mě tak moc bavil. Líbily se mi charaktery postav a spád děje. Poslední část knihy byla ovšem nejlepší...

14.03.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha byla naprosto úžasná. Dlouho mi ležela v knihovně a nakonec jsem ji přečetla a asi to bude moje jedna z oblíbených knih. Moc jsem si oblíbila Americu i když jsem ji měla občas chuť vrazit facku, ale ještě radši mám Maxona je úplně super. Moc nemusím Aspena ale je celkem v pohodě. Rozhodně doporučuji!!!

22.08.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha se mi velice líbila, sice jsem ji četla o hodně déle než Divergenci, ale to nevadí. Ten konec byl úplně strhující a strašně mě zajímá jak to bude pokračovat. Tahle kniha v sobě nosí mnoho moudra, ale lidi to jen tak přehlížejí. Všímejte si toho více, protože vám to mnohokrát může pomoc když se nebudete moci rozhodnout(tím nemyslím že se máme tím nechat ovládat, ale použít to ve pravou chvíli).

05.08.2015 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tento díl byl naprosto úžasný. Dle mého názoru nesahá prvnímu dílu ani po kotníky. Naprosto jsem rozuměla hlavní hrdince. Její pocity, její vůle - naprostá bomba. Vykreslení charakterů Tamlina a Rhysanda jsou přesné. Věci jsou dokonale propojené a dávají smysl. Doufám, že pokračování bude stát za to.

03.07.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tak tohle byla bomba. Úžasně propracované postavy, dobrá zápletka, děj měl spád. Zkrátka přesně to, co od dobré young adult očekáváte. Rozhodně doporučuji. A těším se na další díl.

27.05.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kniha mě ze začátku moc nedostala. Připadalo mi, že se tam děje pořád to samé, nějaké děcka zdrhají, ale potom se to rozjelo. Moc se mi líbily hluboké myšlenky, které do toho dokázal spisovatel vložit a přitom jich tam nebylo moc, aby to nevyznělo příliš nuceně. Problém této knihy je, že má úžasné části a potom v celku dobré a tím to ubírá na gradaci, a proto jí dávám 4 hvězdičky.

13.01.2019 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Kniha je opravdu povedená. Zápletka je luxusní a moc se mi i líbilo, jak vyřešila spisovatelka konec. Jediné co bych asi vyčetla, že mi to občas připadalo zbytečně moc napsané strašidelně, takže bych to asi svému dítě nedala číst příliš brzo, ale jinak je to úžasné.

21.11.2018 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tahle kniha je naprosto dokonale napsaná. Autorka má neuvěřitelný talent. Vzhledem k ději to bylo taky moc dobře vymyšlené. Kniha je nadprůměrná v žánru Young adult a myslím že lidé co čtou tento žánr by si tuto knihu rozhodně neměli nechat ujít.

02.09.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Neříkám, že tahle kniha byla dokonalá, ale musím uznat, že mě dostala do kolen. Styl psaní této knihy je naprosto nezapomenutelný a úžasný. Kniha pěkně plyne a od 300 strany prostě nemůžete přestat číst. Kniha byla úžasná.

03.07.2018 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Kniha byla podle mě naprosto úžasná.I přesto, že vdobě kdy tam nebyl Halt mi chyběly jeho uštěpačné hlášky. Tenhle díl bude asi jeden z mých nejoblíbenějších.

27.03.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kniha byla super. Do prvního příběhu to bylo naprosto úžasné. Nad prvním příběh jsem fakt hodně dlouho přemýšlela, ale měla jsem pocit, že od té doby to šlo podle mě rychle z kopce. Konec byl sice fajn, ale celkově mě tato kniha vcelku zklamala. Na to kolik jsem na ni slyšela chváli, jsem čekala něco lepšího.

05.01.2018 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha mě ze začátku nebavila, potom se to na chvilku zase rozjelo, ale upřímně jsem měla skoro celou knihu chuť ji vyhodit z okna. Ale za posledních 40 stránek to stálo. Autorka má moc pěkné hluboké myšlenky nad kterými jsem se musela zamyslet. Knize dávám 3 hvězdičky jen díky naprosto nejlepšímu konci.

02.11.2017 3 z 5