vodopad152 vodopad152 komentáře u knih

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Tento díl byl trošku slabší. Chyběli mi tam Halt a Will. Ze začátku mě to moc nebralo, ale postupně se vše spojilo a dávalo smysl. Padouch je moc dobře vykreslený a jsem zvědavá, jak to dopadne

05.04.2021 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tento díl mi přišel o dost slabší než předešlý. Začátek na Jarním dvoře byl dobře napsaný, ale potom přišla polovina knihy, která se neuvěřitelně táhla. Kdyby se kniha zkrátila o 200 možná i 300 stránek, tak by byla úžasná. Ale musím vyzdvihnout hodně akce, která se odehrává na konci. Ovšem vyhrocené drama, které jsme věděli, jak dopadne, bylo přidáno dost na sílu. Charaktery postav jsou moc krásně vykreslené a stále se vyvíjejí a to je důvod, proč mě to baví

28.03.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla opravdu dlouho. Je napsána úplně jiným stylem, než jsem zvyklá. Nečekejte zápletku, nad kterou bude valit oči. Ale bylo to krásné povídání, které odneslo člověka do jiných sfér

12.01.2021 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Kniha se mi moc líbila. Svět byl hezky promyšlený, jen mi bylo líto, že ostatní planety tam byly tak trochu navíc, ale můžou se projevit v dalším díle. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí a rozuměla jsem jejich chování. Některé části byly značně předvídatelné, ale ve výsledku se mi knížka líbila.

29.12.2020 4 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Kniha je krásně napsaná. Jazyk, který používá Pavel Bareš, je krásně barvitý. Má dobrý smysl pro humor a dobře vystavěnou zápletku. Bohužel jsem byla zklamaná z konce knihy. Všechno bylo dokonalé propletené, ale neudělalo to na mě dostatečný dojem. Myslím si, že z toho šlo vytřískat vice

20.09.2020 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Kniha měla dobrý humor. Moc se mi líbilo, jak to tam dopadlo s láskou, ale těšila jsem se na více fantasy. Velkou část knihy trávili v lidském světě, což mě moc nebavilo. Další díl asi vynechám

20.09.2020 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tahle kniha se mi moc líbila. Obsahovala plno velmi hlubokých myšlenek, které byly propojeny krásným příběhem. Hlavní hrdinové byli velcí sympaťáci. Děj byl hezký plynulý. Stojí za přečtení

06.08.2020 5 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

Styl autorky mi moc nesedl, už jako v prvním díle. Tento díl byl sice lepší, ale do dalšího se už nepustím. Je to strašně uměle natahované. Konec mi připadal strašně zmatený. Nápad série je super, ale provedení je slabé.

23.07.2020 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Moc se mi líbila myšlenka knížky. Dodalo to dílu přidanou hodnotu. Hadley i Archer byli sice typické postavy ze střední školy. Ona krásná a bohatá, on z chudé rodiny a s maskou bad boye, ale úplně mi to nevadilo. Občas mi styl autorky připadal jako z dětské knížky, ale jinak psala moc poutavě a zajímavě. Děj ubíhal a já chtěla vědět, jak to dopadne

13.07.2020 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Ukončení série bylo úžasné. Propojení všech dílů bylo velmi poutavé. Zpracování knihy bylo jako vždy zajímavé. Záznamy z kamer se zlepšily a vůbec mi nevadilo, že jich tam bylo více. Rozhodně stojí za přečtení

09.07.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tento díl byl naprosto úžasný. Dle mého názoru nesahá prvnímu dílu ani po kotníky. Naprosto jsem rozuměla hlavní hrdince. Její pocity, její vůle - naprostá bomba. Vykreslení charakterů Tamlina a Rhysanda jsou přesné. Věci jsou dokonale propojené a dávají smysl. Doufám, že pokračování bude stát za to.

03.07.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tak tohle byla bomba. Úžasně propracované postavy, dobrá zápletka, děj měl spád. Zkrátka přesně to, co od dobré young adult očekáváte. Rozhodně doporučuji. A těším se na další díl.

27.05.2020 5 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Kniha byla plná úžasného humoru, jak je u tohoto autora zvykem. Postavy se vyvíjejí, což dodává propracovanosti děje. Zápletka byla dobrá, bohužel z části občas předvídatelná. Ale zážitek jako vždy úžasný

02.05.2020 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Tohle byl dle mého názoru jeden ze slabších dílů. Chyběl mi tam Haltův humor. Kombinace Willa a Maddie mi ze začátku moc nesedla, ale potom se to nějak dalo. Začátek byl pomalejší a moc mě nebavil, ale zápletka byla moc dobrá.

02.04.2020 4 z 5

Vězení Vězení Robert Muchamore

Začátek této knihy byl pomalejší, ale nakonec se to moc dobře rozjelo. Úžasný díl. Už teď se těším na další :D

01.11.2019 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha byla dobrá. Děj mě moc bavil, ale konec mě zklamal. Některé věci byly nedovysvětlené a celý konec byl velmi uspěchaný. Ovšem zvládnutí tak těžkého tématu jako je schizofrénie, bylo úžasné.

01.11.2019 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Tato kniha byla úžasná. Druhý díl mě bavil mnohem více než první. Styl psaní autor mě strašně moc baví. Jsou tam neuvěřitelné zvraty, děj plyne a napětí roste. Rozhodně stojí za přečtení. Už se těším, až si přečtu další díl.

06.10.2019 5 z 5

Kniha byla dobrá. Podle mě pěkně motivační, ale v některé příběhy už mi připadaly přes čáru a trošku nucené. Ze začátku byly podle mě příběhy silnější a ke konci to trochu ztrácelo náboj, ale celkově pěkné počtení.

30.09.2019 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Kniha se mi moc líbila. Styl humoru autora je sice jemný, ale úžasný. Styl psaní je sice jednodušší, ale neměla jsem s tím problém. Rozhodně si přečtu další díl :)

19.09.2019

Červen Červen Gabrielle Lord

Rozhodně byl tohle jeden ze zajímavějších dílů, nebylo tam tolik zbytečného utíkání a dozvěděli jsme se něco nového o singularitě Ormondů. Ale už upřímně doufám, že se to více rozjede.

09.08.2019 4 z 5