vlčice68 vlčice68 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Chcete přijít na to, proč je tato kniha tolik vyzdvihována? Přečtěte si ji. Silná, emotivní kniha jejíž autorka má velký dar – psát. Psát o lidech a jejich štěstí, neštěstí, vítězstvích i prohrách, o krutosti, vině, lítosti a předsudcích. O všem, čeho jsou lidé v životě schopni.

23.02.2020 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Za mě určitě ano, knihu jsem slupla doslova jako malinu.

02.03.2019 4 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Podvodník nebo génius? Přečtěte a posuďte sami, určitě stojí za Váš čas.

05.10.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Otevřela jsem knihu - Slepá mapa.
Poslední list, poslední stránka a ,,mapa,, je kompletní. Jsou v ní zakresleny osudy tří žen - babičky, matky a dcery v rozpětí jednoho století.

05.10.2018 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Po Ledových sestrách jsem byla zvědavá co bude následovat. Připadá mi, že se tvůrce drží až moc podobné linie. Která z knih mne zaujala více? Přikláním se k Ledovým sestrám. S určitostí však vím, že sáhnu po další z knih. Zajímá mne, zda autor v následujícím díle použije tytéž ingredience - obdobné místo, v hlavní roli dítě, zápletka, pomatenost. Avšak na straně druhé, pokud budou tyto ingredience vynechány, bude to stále S. K. Tremayne?

01.09.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Velmi povedený thriller. Co je pravda a co výplod choré mysli? Věřit sama sobě nebo svým blízkým?

15.07.2018 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný a poučný příběh o nápravě mrzouta a chamtivce Scrooge.
I mnohým z nás by prospěla návštěva laskavých duchů vánoc, aby nám ukázali cestu kterou jsme se vydali, kam směřuje a kam až dokáže dovést či svést.

03.06.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

I navzdory tomu, že již řadu let nepatřím mezi mladé čtenáře jsem po této knize sáhla. Můj první fantasy příběh a hodnotím kladně - námět, děj, propracování, závěr. Čeká lidstvo taková budoucnost?

25.05.2018 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Kniha stejně skvělá jako film.

24.04.2018 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

První kniha od autora a musím přiznat, že si mne získal skvělým popisem prostředí kolem ostrova Lewis a Haris. Zajímavá zápletka z oboru vědy spojená s problémy celosvětového hospodářství. Autor sleduje dějové linie, které vedou k poznání, že nevědomost nás může stát život.

19.03.2018 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Námět ano, místy krásné pasáže, ale ve výsledku mne kniha až tak neoslovila.

11.02.2018 3 z 5

Komu z nás se podaří za svůj život (byť i stoletý) být u všech důležitých mezníků historie?

25.01.2018 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Autorka poukazuje na život tehdejšího Československa očima hlavní postavy. Její hlavní hrdina Helenka (žačka 2.třídy) řeší své dennodenní problémy. Helenka nechápe chod ani podstatu událostí, proto má vždy jednoduché, pohotové řešení problému a vtipné vysvětlení. No uznejte sami. ,,patolog znamená něco jako trpělivej,,
Skvělá knížka stejně jako skvělá a neopakovatelná Bára Hrzánová v roli Helenky.

17.12.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět skvělá knížka, do které jsem se začetla a oči odtrhla až v polovině. U této knihy byla jednoduchá volba, zda knihu odložit nebo zvolit probdělou noc. Autorka si mě zíslala a doufám, že nebudeme dlouho čekat na další knihu z pera Angely Marsons.

15.10.2017 5 z 5

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Zajímavý námět, který mohl být dle mého názoru daleko lépe propracovaný. Bohužel kniha se mi nelíbila.

10.09.2017 2 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kromě problematiky zneužívání dětí rozkrývá autorka problematiku manipulace. Skvěle ukazuje, jak lze ovlivňovat myšlenky a emoce, aby odpovídaly představám manipulátora. Jak cílené otázky mohou vmanévrovat do situace, z které zdánlivě nelze uniknout.

10.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem čekala rozhodně více.
Pokud bych měla hodnotit filmového zpracování, tak dopadlo ještě hůře.

03.09.2017 3 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Hlavní hrdinka Rose je žena, která našla odvahu, sílu v řešení své situace domácího násilí a u konce své cesty tolik vytoužený klid a štěstí. Co ji k tomuto kroku vedlo, kterou cestou se vydala a co ji pohánělo, to najdete na stránkách knihy.

03.09.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jsou knihy, které uchopíš, odložíš a ve volné chvíli po nich opět sáhneš. Jsou také knihy, které uchopíš a odložíš až u poslední stránky, posledního řádku. A tuhle knihu k nim rozhodně řadím.

03.09.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Třeštíkovou mám prostě ráda, vyhovuje mi její styl psaní.

03.09.2017 4 z 5