vlčice68 vlčice68 komentáře u knih

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Kniha kterou napsal sám život. Skutečný příběh Tami o pocitech, příběh bez přikrášlování, přehánění a toho si cením.

10.09.2022 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Jelikož jsem nejprve viděla stejnojmenný film s Jeanem Renem byla jsem zvědavá na knižní zpracování. Líbil se mi autorův hlubší průnik do mysli hlavních postav. Doporučuji.

10.09.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

V knihách Hany Marie Körnerové se čtenáři setkávají s propletenými osudy hrdinů a ani tato kniha není vyjímkou. Kniha o těžkém životě, složitosti rodinných vztahů, lásce a obětování.

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Systematické, pomalé zmanipulování až do takové míry, kdy se hlavní hrdinka nachází v situaci, kdy již není schopna zdravého úsudku. Jak jednoduché a hlavně nebezpečné. Stačí schopný manipulátor a vhodná oběť. To je příběh Kate.

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Klevisová je jen jedna a opět skvělá.

20.08.2022 5 z 5

Zajímavé téma, které nám přiblížilo minulost. Podle mne by kniha zasloužila větší propracování..

20.08.2022 3 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Kniha obohatí i pobaví.

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Nádherně vykreslené prostředí, literárně kvalitní.

20.08.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Rafinovaný příběh, který nabízí čtenáři prostor k vlastním úvahám.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po letech jsem se vrátila k autorské dvojici a opět nezklamala. Krátké kapitoly, které hltáte jednu za druhou.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Severská detevtivka snad nikdy nezklame.

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Čtivá kniha s troškou satanismu.

20.08.2022 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Má nejoblíbenější kniha z dětství.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

V této knize se můžeme těšit nejen na zločin, ale také na zajímavé lidské osudy.

18.05.2021 5 z 5

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Selma Lagerlöf

Proměna malého nezbedy v nového kluka. Není to jen tak ledajaká proměna, musí se nejprve naučit co je to přátelství, dobro, zlo, svoboda a co taková svoboda přináší. To vše jen díky skřítkovi, který tohoto kluka promění v trpaslíka. A už se rozbíhá koloběh dění, který vede k jeho nápravě.

02.05.2021 5 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Pokud hledáte propracovanost a napětí, je tato kniha určena právě Vám. Ohlssonová je podle mne skvělá autorka, která dokáže udržet pozornost čtenáře od začátku až do konce.

02.05.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Budete přikováni ke stránkám.

01.05.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Příběh, který se odehrává v jednom dni sledujeme očima dvou lidí. Postupně odhalujeme řadu rodinných dramat, která nabádají k zamyšlení. Jaká je cena náhody?

01.05.2021 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Dovolím si tvrdit, že tento příběh chytne čtenáře za srdce. Příběh skrývá tajemství, čin, který nezůstane bez důsledku. Autorka zároveň skvěle líčí nehostinné prostředí ostrova, těžký život obyvatel majáku, ale přesto i zde lze vytvořit láskyplný domov.

01.05.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Svižně napsaná kniha, hovorová čeština mi vyhovovala. Ukázka toho, jak snadné je se dostat do koloběhu dění, z kterého není snadné vystoupit.

23.02.2020 4 z 5