Vlasta71 Vlasta71 komentáře u knih

Pomiluj smrt Pomiluj smrt Veronika Fiedlerová

Kniha je krásně čtivá a má svižné tempo. Moc se mi líbí popis jednotlivých událostí máte pocit, že jste hned vedle a vše sledujete na vlastní oči.
Děj se odehrává v Rakousku Uhersku kde řádí vrah porcujici lehké dívky.Sem přijíždí Luisa místo práce jí čekají jen trable. Smůla se jí lepí na protézu a skrývá velké tajemství.

10.01.2024 4 z 5

Jednou se uvidíme Jednou se uvidíme Simona Kutišová

Kniha je krásně čtivá a hodně dojemná. Marika chce být šťastná s Davidem a přehlíží jeho chování k ní. Až potká nevidomého Rosťu, který vidí svým srdcem mnohem víc než ostatní. Co vše se stane a jak to dopadne si prosím přečtěte sami. Já mohu jen doporučit.

07.01.2024 5 z 5

Kandidát Kandidát Lenka Pastorčáková

V knize sledujeme přípravu kampaně pro prezidenta.Kolik lidí je potřeba do týmu. Komu můžu věřit a na koho si dát pozor? Je vše tak čisté jak to vypadá? Kolik času věnovat kampani než přijdu o rodinu a přítele?

06.01.2024 4 z 5

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

Kniha mně zaujala svou obálkou. To co mně čekalo uvnitř za trailer byla jízda. Od začátku do konce velké napětí, tajemství a konečné rozuzlení. Učitelka Soňa a psycholog Ivan se náhodně potkají a zamilují se. Je to opravdová láska?

05.01.2024 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Kniha se mi moc líbila. Skloubení fantasy a našeho světa mělo hodně zajímavých témat k zamyšlení.
Hodně mně,, okouzlila "smrt svými převleky, účesy, barevností a užvaněností. Moc se těším na pokračování.
Zajímavé bylo knižní zpracování doplněné krásnými ilustracemi.

29.12.2023 5 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Kniha se krásně čte je plná napětí a intrik. Dokáže Isarell a Bastien opět zvítězit nad bezcitností a intriky královny Ymri. Líbí se mi, že ubylo postav tak se v hrdinech krásně orientujete. Děkuji moc autorce Kristíně Waagnerove. A těším se na další díl.

28.12.2023 5 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Kniha se mi líbila a dobře a rychle se četla. Čtveřice přátel, osm osudů a životních příběhů. Každá postava prožívá své trápení, nemoc, bezdomovectví a nevěru, která vede až k smrti.Ze začátku jsem se ztrácela v postavách než se pospojovali a vysvětlily jejich vztahy. Každá postava skončila tak jak si zasloužila. Nejvíce se mi líbily kapitoly s Nejvyšším,kdy dostali šanci svůj život změnit.

10.12.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Osamělý spisovatel Oldřich na křtu své knihy pozná krásnou ženu Hedu.Heda je ambiciózní vytrvalá zlatokopka, která se neštítí vůbec ničeho. Při čtení si říkáte, že to snad ani není možné, ale i na ní nakonec dojde. Kniha se krásně čte.

09.12.2023 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Moc nádherný a dojemný příběh.
V nemocnici se sejde Naty s babi Kratochvílovou. Co si můžete povídat s jinou generací? Paní Kratochvílová začne vyprávět příběh o své sestře Evě, která za protektorátu pracovala v opatrovně skrývající velké tajemství. Eva i Naty každá v jiné době touží po velké lásce. Najdou muže na celý život?
Kniha se dobře čte kapitoly končí napínavě, že musíte číst dál a dál.
Děkuji za knížku Miriam Bláhová a těším se na další knihy.

15.11.2023 5 z 5

Mlha mezi námi Mlha mezi námi Katarína Gillerová

Čtyři přátelé s půvabnou Caroline odjíždějí na dovolenou do hor. Tím se rozjíždí kolo plné intrik a žárlivosti při čemž dojde i k tragédii. Zhruba po 20 letech se rozuzluje pravda, která je hodně překvapivá.
Prostřední část mně přišla hodně sci-fi trailer až přitažené za vlasy. Ale vysvětlení vše poskládá do uceleného příběhu.

14.11.2023 4 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Kniha se ke mně dostala v rámci štafety. Na začátku jsem měla problém se všemi postavami, jmény a novými pojmy. Když jsem se zorientovala tak to mělo šťávu, napětí a nutilo mně to číst dál a dál. Na konci se vše krásně pospojovalo a už se těším na další díl. Jen mně mrzelo, že Bastien a Isarell jsou jako sourozenci čekala bych i trochu romantiky. Ale jinak opravdu povedená fantasy.

12.11.2023 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Děkuji moc za tuhle knihu, kterou by si měl přečíst každý z nás. Děkuji za osobní velmi otevřenou zpověď. Petra měla velkou smůlu na muže po svém boku. Nejhorší byl Tadeáš. Co s ním musela zažít! Její boj s Annou byl popsán do všech detailů, až mně mráz přecházel po celém těle.
Chyběla tam větší podpora rodiny i odborníků( ta hrozná psychiatrička).
Obdivuji Petru za vše co dokázala, jak se naučila mít se ráda taková jaká je.
Držím moc palce do dalších let, aby Anna zůstávala pod kontrolou.

Nebe voní tebou Nebe voní tebou Eva Hrašková

Kniha se mi moc líbila. Četla se dobře a byla úplně ze života. Setkáme se se štěstím, láskou, smrtí ale i s problémem alkoholu. Líbilo se mi to duchovno, kdy se Mirce zdá o mrtvé mamince o svém andělovi Strážném. Její nebe má barvu a vůni levandule. Maminka jí dělá průvodce životem a tak trochu ukazuje cestu. Mrzí mně jen otevřený konec , kdy se můžeme jen dohadovat zda Mirka s Tomášem budou spolu i bez dětí.

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

Wow! To byla pekelně dobrá kniha. Dobře a rychle se četla. Nechybí láska, napětí a ta zápletka. Vztah Dominiky a Nica bylo jedno velké vlnobití. Nedokážu si představit zůstat v cizí zemi bez znalosti jazyka , bez rodiny , bez přátel. Ale Dominika to dokázala i po zmizení Nica svého manžela. Nicova rodina skrývá hodně tajemství . Dozví se Dominika pravdu co se tenkrát stalo?

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Jejich příběh je o sesterské, mateřské i partnerské lásce. Mladší sestra Nat žárlí na svou starší sestru Lindu, kterou má i matka radši. Vztah obou sester nabourá láska ke stejnému muži. Dcera Lindy Míša po smrti matky hledá lásku u Nat A sousedky paní P.. Příběh se lehce čte.

09.11.2023 4 z 5

Miluj ma navždy Miluj ma navždy Katarína Gillerová

Knížka byla o lásce rodičovské, sourozenecké a partnerské. Hlavní postava Ema je šťastně vdaná a najednou potká svou velkou lásku. Co bude dál? Velkou oporou jí je dobrá kamarádka Olina a její bratr Branko. V knize je hodně tajemství, které se v závěru vyjasní a pěkně se nám to poskládá dohromady.

09.11.2023 4 z 5

Dvě slunce Dvě slunce Iva Majerová

Tedy jako wow! Český westernový příběh a já nemám slov. Krásný příběh po dobu několika let sledujeme vývoj hlavní postavy Jacka. Co ten si musel prožít než nalezl klid na svém ranči po boku hodné ženy a svých dětí. Tedy je pravda, že někdy byl na facku -hlavně když nevěděl co chce. Eve mi byla sympatická holka do nepohody. Kniha se krásně čte. Je plná intrik, lásky a konečného rozuzlení.

Zapomnění Zapomnění Kateřina Pojkarová

Knížka se mi moc líbila ,dobře a rychle se četla. Nechyběly rytířské turnaje,
soutěže, akce, intriky ale hlavně láska k dětem i muži. Hlavní hrdinka Kayla odchází splnit úkol. Jaký a kam to vám neprozradím. Ve druhé části Návrat hrozí nebezpečí dětem a Kayla je má chránit. Po celou dobu se setkáváme s tajemnou postavou Poutníka. Kdo je to a proč všem pomáhá? Moc se mi líbil popis turnajů a cesty Kayly a dětí. Je to plné napětí a máte pocit, že vše prožíváte osobně.

06.11.2023 5 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Moc děkuji Kateřině Loučkové za skvělou knihu.
Mám moc ráda historií, magií, romantiku a detektivní zápletku. To vše jsem v příběhu našla
Krásný popis všech událostí, které se na závěr pěkně pospojovaly . Vše dobře (moc dobře) dopadlo.
Nakonec musím zmínit skvělé ilustrace.

03.09.2023

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za jediný den. Byla moc čtivá.
Líbilo se mi střídání z roku 1833 a současnosti.
Jasmína mně z kraje přišla jako líná holčina, která se nechá živit svojí maminkou. Ale jak šel příběh stala se silnou bojovníci s roztroušenou sklerózou a dala si život do pořádku.
Zajímavé bylo putování Joachima časem a poutavé vyprávění o historii Lomné.
No a nakonec Oskar,- ten snad Jasmínu přesvědčí o tom, že ne každý uteče před onemocněním a starostmi.
Děkuji moc autorce Miriam Bláhové.

20.08.2023 5 z 5